Z życia klas młodszych


Rok szkolny 2017/2018 w życiu klas młodszych

12 czerwca bylismy na wycieczce w Powiatowej Bibliotece.Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.Piknik na Górkach Szymona11 kwietnia klasy Ic i IIc, IIb, IIIc, IIId,Vb,Vc i IVd korzystając z coraz cieplejszych dni wybrały się na Górki Szymona. Podczas ogniska, wspólnych zabaw i spacerów czas minął bardzo szybko i przyjemnie. 

Powitanie wiosny"Tam daleko gdzie wysoka sosna maszeruje droga nasza wiosna..."

Dzisiejszego dnia dzieci przywitały wiosnę i wypędziły zimę do lasu. Towarzyszyła im piękna marzanna.

Pinokio

 

20.03.2018 odwiedził nas teatrzyk Blaszany Bębenek z przedstawieniem pt. "Pinokio". Dzieci poznały sympatycznego chłopca wystruganego z drewna i dowiedziały się jak należy zachować się w teatrze.Robimy drugie śniadanie02.03.18 kl 3 d I 2 b zrobiy ciasteczka.Bylo pysznie.Bal Karnawałowy

02.02.2018 odbył się Bal Karnawałowy w Ośrodku Szkolno Wychowawczym. Dzieci bawiły się  świetnie w rytmach muzyki disco. Stroje były bajeczne, pomysłowe, odpowiednie na karnawał. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinasowanie poczęstunku.

     
Zdjęcia: Joanna Domańska                          Zdjęcia: Paulina Świetlicka    Zdjęcia Paweł Siczek


Tłusty czwartek. 

W tym dniu klasa V b wybrała się na spacer. Poszliśmy do kawiarni Fryderyk  w Piasecznie by zjeść pyszne pączki i napić się soku. Zamówienie złożyliśmy dzięki programowi Mówik. Wszystko udało się zamówić. Dostaliśmy pączki i sok jabłkowy. Było słodko i pysznie.    

 


2 b i 3 d w dniu Tlustego Czwartku zrobili pyszne mufinki.Wszystkim bardzo smakowały...Wycieczka do Warszawy klas IV d, Vb, Vd, Ve, VId


Dnia 8 stycznia w piękny słoneczny dzień uczniowie klas IV d, Vb, Vd, Ve, VId pojechali na wycieczkę do Warszawy. Widzieli Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Pałac Kultury i Nauki. Spacerując ulicami miasta widzieli pomnik Nikę, pomnik Adama Mickiewicza i Króla Zygmunta. Podziwiali dekoracje świąteczne sklepów i ulic.

Głównym celem wycieczki była Ruchoma Szopka przy klasztorze Kapucynów na
 ul. Miodowej. Szopka przygotowana była z okazji 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie mieli możliwość poznania  najważniejszych wydarzeń z historii naszego kraju i postaci historycznych. Chłopcy szczególną uwagę zwrócili na rycerzy i żołnierzy. Zaciekawiła ich też makieta przedstawiająca ruch pociągów i samochodów. Dziewczynki przyglądały się z uwagą aniołkom,  królom.

Wycieczka do Warszawy była też przypomnieniem zasad zachowania w miejscach publicznych i środkach transportu publicznego. Uczyli się odczytywać rozkładów jazdy i pytać o drogę. Mieli też szansę poćwiczyć używanie „mówików”.Świąteczne historie według Grzegorza Kasdepke.19.12.2017-klasy 3d I 2b byly na wycieczcie w Powiatowej Biblotece Piaseczynskiej. Temat zajec: Swiateczne historie wedlug Grzegorza Kasdepke.Dzieci robily bombki I Swiatecznego renifera.....Piernikowanie


     


Po kliknięciu na każde ze zdjęć otworzy się inna galeria 


Jak co roku Świątecznym Piernikowaniem rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym słodkim wydarzeniu wzięli udział uczniowie najmłodszych klas wraz z Rodzicami i wychowawcami. Wspólne pieczenie, dekorowanie i jedzenie pierniczków wywołało uśmiech na wszystkich twarzach i wprowadziło nas w świąteczny nastrój. To był dobry czas! Dziękujemy :)


Pieczemy pierniki 7 grudnia 2017Odwiedziny Mikołaja 6 grudnia 2017Spacer zimowy

W dniu 30 listopada korzystając z tego jak ładnie zrobiło się na dworze klasa Vb wyszła na spacer po okolicy. Na spacerze było bajecznie, wszystko dookoła okrywał śnieg. Przez chwilę poczuliśmy się jak w bajce. W czasie spaceru  rzucaliśmy się śnieżkami, próbowaliśmy tez zrobić bałwana.

Pokazy robotyki,,Szydełkowa szopka babci Klary"


01.12.17 dzieci odwiedziły Dom Kultury w Piasecznie. Tym razem zagościł w nim Teatr Male Mi z bajką ,,Szydełkowa szopka babci Klary". Przy pomocy Włóczki I Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postacie znane z tradycyjnej szopki. Aktorzy Teatru ożywili wszystkich bohaterów, opowiadając historie znana od 2 tysięcy lat. Jasełkowe przedstawienie wprowadziło młodych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.....

W Centrum Nauki Kopernik


28.11.17 kl. 1 I 2 d,2 b, 3 d klasy były w Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia pozwoliły poczuć się dzieciom jak naukowcy.....wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwiSpacer w urokach jesienni 3d 3c korzystalismy ze slonca na maksa


20. 10. 2017 klasa 3 odwiedzila bibliotekę

Główny temat to Misie, ale również dzieci robiły prace plastyczne z darów jesieni....
Gofry dla naszych nauczycieli

 

W dniu Edukacji Narodowej -Dnia Nauczyciela dzieci z czterech klas ( III d, II a, III a, III c)zrobiły smaczne gofry dla swoich nauczycieli. Było pysznie i ciekawie..Wycieczka do lasu


17.10.2017 -klasy 3 d i 3 c wybrały sie na wycieczkę do lasu szukać oznak jesieni.
Uczniowie mieli lekcje przyrody I wychowania fizycznego zarazem.
Wróciliśmy do szkoły zmęczeni ale szczęśliwi bogaci w nowe doświadczenia.....

MuzalindaDnia 10.10.2017r dzieci z klasy 3b, 3c i 3d były na występie muzycznym pt"Muzalinda" w Domu Kultury. Były to barwne opowieści o pogodnej, wesołej lecz szalonej księżniczce która odkrywa ze możne podróżować w czasie. W czasie tej podroży Muzalinda poznaje rożne instrumenty i piękna muzykę.


Wycieczka do kina klas 5b i 5c

 

Z okazji rozpoczętej jesieni klasa 3c robiła z masy solnej jesienne jeże.W poniedziałek 2 października kl. 3d wybrała sie do zagrody z kurami.Dzieci karmiły kury i jadły pyszne maliny....Dzieci bardzo chetnie przygotowaly drugie sniadanie paste jajeczna....Robienie gniotkow to byla fajna zabawa.....😀Uczniowie 3-d na swietlicy malowali motyw jesienny....Na lekcji wf 3d wybrala sie na Stadion Miejski...dzieci korzystaly z ładnej pogody grajac i bawiac sie.....Jesienne drzewo

Klasa 2 i 3 d na swietlicy malowala jesienne drzewo z folia bąbelkowa - byla fajna zabawa.Dzieci zachwycone....Sałatka owocowa na zdrowy początek roku

W dn.18.09.2017 kl 3d zrobiła pyszną owocową sałatkę. Zanim zaczęliśmy była zabawa dydaktyczna w zgadywanie, jaki to owoc. Uczniowie użyli składników takich jak banan, ananas, brzoskwinia, jabłko, pomarańcza....Sałatka wszystkim smakowała była bardzo pożywna i zdrowa. Po skończeniu pracy było podsumowanie o witaminach w owocach jak i zdrowym odżywianiu..... kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerięSpotkanie w Powiatowej Bibliotece Publicznej

  
    

W piątek 12 maja uczniowie klasy 1u, 2 u, 3 u- pod opieką wychowawczyni p. Joasi Domańskiej i terapeutki p. Basi Gesek- gościli w Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie.

Bardzo miła bibliotekarka, pani Agnieszka, przygotowała dla dzieciaków ciekawe zajęcia. Najpierw była zabawa polegająca na rozpoznawaniu głosów zwierząt. Najmłodsi słuchali zwierzęcych odgłosów, a następnie zgadywali, do kogo one należą. Później dzieci wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Brzydkie Kaczątko", po czym odpowiadały na pytania związane z książeczką. Na zakończenie wszyscy wspólnie robili łabędzie metodą orgiami i przyczepiali je do przygotowanych małych stawów z papieru. Dzieciom bardzo podobały się ich prace, które po zakończeniu zajęć zabrały ze sobą. Nie zabrakło również słodkich łakoci.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Biblioteki za miłe spotkanie.

                                                                           B. Gesek, J. Domańska

Świąteczne ozdoby wielkanocne
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy III d z pomocą nauczyciela przygotowali świąteczne stroiki i styropianowe pisanki. Głównym celem zajęć było kultywowanie i popularyzacja tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie sprawności manualnych i ćwiczenie koncentracji uwagi.

Wielkanoc wymaga szczególnej dekoracji z uwzględnieniem elementów związanych z tym świątecznym okresem. Jest to bardzo kolorowe święto i dzięki wykonanym ozdobom świątecznym można podkreślić nastrój i klimat tych świąt.

Wielkanocne stroiki zostały wykonane z doniczki w kształcie skorupki, sztucznego bukszpanu i bazi, gałązek forsycji i niezapominajki, kolorowych jajeczek styropianowych, figurek króliczków i kurczaczków oraz baranków.

Pisanki to przyozdobione kolorowe jajeczka. To jeden z symboli Wielkanocy, które wprowadzają świąteczną atmosferę. Uczniowie pomalowali farbami styropianowe jajka, następnie ozdobili pisanki kwiatami forsycji i niezapominajki oraz sztucznymi piórkami.

Sylwia Michałczenko

pobierz plik pdf

Pieczemy ciasto

            W dniu 10 styczna 2017 roku pod kierunkiem wychowawców uczniowie klas I b, II b, III b, IV d, V d realizowali projekt pt: „Młodzi cukiernicy”. Na zajęciach technicznych dzieci łączyły, ucierały i miksowały produktu takie jak: jaja, cukier, masło, mąka oraz przyprawy. Utartą masę przekładały do foremek, a nauczyciele pomagali wstawiać do rozgrzanego piekarnika. Po kilkunastu minutach wyjęliśmy z urządzenia gotowe, smakowite ciasto. Następnie uczniowie zajęli się dekorowaniem swojego produktu. W kolejnym dniu zawieźliśmy nasze smakołyki do Domu Kultury w Konstancinie - Jeziornie, gdzie odbywał się koncert noworoczny pt: „Specjalnie dla was”. Po spektaklu odbył się słodki poczęstunek z udziałem naszych ciast. 


O Świętym Mikołaju słów kilka

22 grudnia pod hasłem,, O Świętym Mikołaju słów kilka''odbyły się zajęcia w Powiatowej bibliotece na ul. Chyliczkowskiej, w których wzięły udział dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji o Świętym Mikołaju, gdzie najmłodsi dowiedzieli się między innymi: jak wygląda strój naszego bohatera oraz czym się zajmuje w okresie świątecznym. Później wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Pada śnieg”, po czym uśmiechnięte dzieci wysłuchały kilku opowiadań z książeczki „Moje świąteczne bajeczki”. Na sam koniec wykonały pocztówki do Świętego Mikołaja. W rezultacie powstały piękne prace. Po mile spędzonym czasie w bibliotece dzieci dostały słodkie upominki.

Ozdabiamy pierniki

W 19 grudnia 2016r. uczniowie klas I, II, III, uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, które miały na celu piękne udekorowanie świątecznych pierników. Dzieci przy użyciu kolorowych spożywczych barwników miały za zadanie ozdobić wcześniej przygotowane ciasteczka. Podczas pracy wszyscy wychowankowie byli bardzo zaangażowani w powierzone im zadania. Radość i uśmiech nie znikały z ich twarzy. Po zakończonych zajęciach wspólnie degustowaliśmy pyszne smakołyki, a pozostałe ciasteczka uczniowie zanieśli do domów, aby poczęstować rodzinę.

Teresa Lankiewicz, Sylwia Michałczenko Odwiedziny Mikołaja 

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. W dniu 6 grudnia udało mu się również dotrzeć do naszych najmłodszych uczniów. Aby otrzymać prezent wystarczyło zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk lub wykonać zadanie wyznaczone przez Świętego. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z tym wyzwaniem. Każdy otrzymał wspaniały prezent i mógł sobie zrobić zdjęcie ze św. Mikołajem. Na wszystkich twarzach przez całe spotkanie gościły uśmiechy J Mamy nadzieję, że w przyszłym roku św. Mikołaj znów nas odwiedzi.

A.Knapik, A. Kowalczyk, T. LankiewiczMagia teatru

27 października 2016 niektóre klasy szkoły podstawowej i gimnazjum zwiedziły teatr muzyczny ROMA. Magia teatru dzieje się nie tylko na scenie. Ogromne zaplecze: kulisy, podscenie, orkiestron, zapadnie, pomieszczenia techniczne, sale prób, sala baletowa oraz liczne pracownie (krawiecka, szewska, perukarnia, modelatornia, magazyn kostiumów i wiele innych udało nam się zobaczyć. Ta różnorodność pomieszczeń tworzy TEATR, w którym można spotkać wspaniałych i twórczych ludzi. Widzieliśmy również zabytkowe wnętrza, które nas urzekły. Dzieci wyszły z teatru zadowolone, mają, co wspominać. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie kosztów przejazdu autokarem.Warsztaty kulinarne

W miniony czwartek tj. 6. 10. 2016 uczniowie klasy II c i  III b zorganizowali wspólne śniadanie.  Stanowiło ono pierwszą część zaplanowanych na ten rok warsztatów kulinarnych . Temat spotkania brzmiał: „Moje ulubione śniadanie”. Uczniowie zadecydowali, że każdy przygotuje swoje ulubione tosty, jednak byli i tacy, którzy zdecydowali się na pyszne i zdrowe owoce. Wspólnie z rodzicami przygotowali niezbędne składniki, a dzięki pomocy Pań wychowawczyń przygotowali przepyszne posiłki. Zapachy rozchodziły się po całym drugim piętrze i nie tylko… J

Agata Kowalczyk, Monika Bondyra-PrzybyłekŚniadanie z Mamą i Tatą

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do oglądania zdjęć.
Wszystkiego najlepszego :) 

 

Rok szkolny 2014/2015

 Wycieczka dla klas 1-3 do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji w Warszawie

18 czerwca odbyła się autokarowa wycieczka dla klas 1-3 szkoły podstawowej do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji w Warszawie. Po przybyciu na miejsce przywitały nas animatorki, które poprowadziły ciekawe zajęcia. Oglądaliśmy prezentację multimedialną, w trakcie której rozpoznawaliśmy zwierzęta hodowlane. A potem to co najciekawsze: zwiedzanie zagród ze zwierzętami, karmienie, dotykanie, głaskanie, przytulanie. Bardzo bliski kontakt ze zwierzakami sprawił nam ogromną przyjemność. Niesamowitym przeżyciem była przejażdżka na koniu pod kierunkiem instruktora. Po tak dużych emocjach zajadaliśmy kiełbaski upieczone przez siebie w ognisku i wymienialiśmy spostrzeżenia. Czas spędzony w otoczeniu zwierząt wzbogacił naszą wiedzę i zapewnił wiele miłych wrażeń. 

zdjęcia z wycieczki 

Moskiewska Rewia Na Lodzie

Dnia 22 kwietnia uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej wybrali się na Warszawski Torwar, by wziąć udział w premierowym przedstawieniu moskiewskiej Rewii Na Lodzie.

Uczniowie obejrzeli widowisko na lodzie oparte na motywach baśni autorstwa Charlsa Perraulta „Śpiąca Królewna”. Była to premiera tego spektaklu w Polsce. Na uwagę zasługuje doskonała i oryginalna oprawa muzyczna opracowana przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową. Uczniowie mogli podziwiać choreografię popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, bogatą scenografie, wspaniałe kostiumy, dekorację, światła oraz efekty pirotechniczne. Byliśmy zachwyceni całym widowiskiem :  )

Podziękowania dla Rady Rodziców, która  wsparła nas finansowo. 

zobaczcie zdjęcia z wyjazdu na Rewię

Bal Karnawałowy klas I – III

5 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Zabawa rozpoczęła się tańcem w kole. Podziwialiśmy i oklaskiwaliśmy nasze stroje karnawałowe. Braliśmy udział w wielu zabawach integracyjnych; m. In. Zabawa ze wstążkami, wąż, pociąg, zmiana partnera, taniec z naśladowaniem, zabawa z przekazywaniem piłeczki. Uczestniczyliśmy też w wielu konkursach sprawnościowych i rysunkowych. W przerwie zajadaliśmy smakowite ciasto upieczone przez nasze starsze koleżanki. Na zakończenie balu otrzymaliśmy słodycze i nagrody za udział w konkursach.

zobacz zdjęcia z balu na naszym facebooku

Spotkanie z pielęgniarka szkolną. 

W ramach programu „Razem Bezpieczniej” klasy I-III odbyły spotkanie z pielęgniarką szkolną.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki. Dzięki temu, że pani pielęgniarka zaprosiła uczniów do swojego gabinetu, mogły zapoznać się ze sprzętem i przyborami potrzebnymi jej w codziennej pracy. Jednak głównym celem spotkania było poznanie wyposażenia apteczki szkolnej. Pani pielęgniarka pokazała jak używać bandaży, opatrunków oraz jak należy postępować w przypadku skaleczeń, złamań. Uwrażliwiła uczniów na  dbanie o własne zdrowie i higienę.

Na koniec spotkania pielęgniarka odpowiadała na zadawane przez dzieci pytania.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i cierpliwość!

zobacz zdjęcia ze spotkania z panią pielęgniarką

 

Wycieczka Aleją Kasztanów

My uczniowie z klas I-III ze szkoły podstawowej wybraliśmy się na wycieczkę  ścieżką dydaktyczną „ Aleją Kasztanową” w Warszawie,  w poszukiwaniu pięknej  kolorowej jesieni.  Rozpoznawaliśmy gatunki drzew po wyglądzie liści.  Zbieraliśmy kasztany, żołędzie , kolorowe liście z których po powrocie powstały piękne plastyczne kompozycje.  Na  wycieczkę wybraliśmy się komunikacją miejską: autobusem i metrem.

Zobacz zdjęcia z wycieczki Aleją Kasztanów

Wycieczka do siedziby straży pożarnej

W listopadzie w ramach programu „Razem Bezpieczniej” uczniowie kl. I-III naszej szkoły odwiedzili Siedzibę Straży Pożarnej w Piasecznie. Wyjście było dla dzieci niezapomnianą przygodą, a jednocześnie ważną lekcją dotyczącą zagrożeń i zachowania bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia, gdzie można otrzymać pomoc, kogo zawiadomić i w jaki sposób udzielić informacji na temat zdarzenia. Przypomniały sobie znany im numer telefonu 998. Poznały również zasady bezpiecznej ewakuacji.

Na samym początku spotkania ogromną niespodzianką okazała się prawdziwa akcja pożarnicza na którą wezwani zostali dyżurujący strażacy, dzieci mogły się przekonać w jak krótkim czasie strażacy ruszają na wezwanie pożarowe.

Nasi uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, wypadków samochodowych i innych niebezpiecznych wydarzeń.

Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do środka którego dzieci mogły wejść. Strażacy zademonstrowali wykorzystywaną w akcjach aparaturę oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże, sprzęt służący do pomocy podczas wypadków.  Przekonały się również jak głośno może być w remizie podczas przygotowania do akcji ratunkowej. Pod czujnym okiem strażaków dzieci mogły przymierzyć elementy stroju oraz samodzielnie przekonać się, jak działa prądownica wodna i choć przez chwilę wcielić się w rolę prawdziwego strażaka.

Na sam koniec w ramach podziękowania uczniowie wręczyli dyplomy Komendantowi Powiatowej Straży Pożarnej w Piasecznie st. bryg. Leszkowi Szcześniakowi oraz Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej kpt. Robertowi Jakubowskiemu. 

kliknij aby obejrześ filmik z wycieczki do Siedziby Straży Pożarnej w Piaseczne 

Dogoterapia

Zdrowy tryb życia klasy 3b - zobacz zdjęcia


Archiwum