Internat

Rok szkolny 2017/2018 w internacie 

Zajęcia artystyczne w internacie - kliknij na zdjęcie

Jedną z ulubionych form aktywności w internacie są zajęcia artystyczne,  
 w czasie których nasi podopieczni rozwijają swoje pasje, uczą się wrażliwości      
i kreatywnego spędzania czasu wolnego.Pamiętamy o zapomnianych

Zgodnie z Naszą tradycją, już po raz kolejny cała społeczność internacka odwiedziła miejscowy cmentarz.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych młodzież posprzątała zaniedbane mogiły, zapaliła znicze oraz w zadumie i skupieniu odmówiła modlitwę.

 
12


Jesienny plac zabaw

 Po ciężkim dniu nauki najlepszym sposobem na odpoczynek są zabawy na świeżym powietrzu w gronie najbliższych przyjaciół/kolegów i Naszych kochanych wychowawców :)

 


Czytelnicze wieczorki

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych podopiecznych związanych z czytelnictwem oraz zachęcającym dzieci do obcowania z książką, wychowawcy internatu SOSW w Piasecznie podjęli inicjatywę mającą na celu zapoznawanie najmłodszych z literaturą dziecięcą oraz kształtowanie nawyku samodzielnego sięgania po książkę.

Całoroczna akcja nosi tytuł „Czytelnicze wieczorki”.

 

 


A teraz przeżyjmy to raz jeszcze. Kliknij tu aby obejrzeć galerię zdjęć z wydarzeń w II-gim semestrze roku szkolnego 2016/2017


W czwartek tj. 8. 12. 2016r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z trenerem i zawodnikami sekcji kickboxingu X-Fight Piaseczno. Goście przybliżyli naszym wychowankom dyscyplinę, którą uprawiają, opowiedzieli o treningach i startach w zawodach. Pytani o swoje osiągnięcia sportowe, wymienili wiele sukcesów i zachęcali przy tej okazji młodzież do zainteresowania się ich dyscypliną. Wychowankowie z niecierpliwością czekali na pokaz kickboxingu w wykonaniu gości spotkania. Zawodnicy zademonstrowali szereg technik, które zrobiły duże wrażenie na naszych podopiecznych.
Kliknij na zdjęcie aby obejrzeć galerię

 

kliknij zobacz jak było na koncercie pro modernkliknij aby zobaczyć zdjęcia z zabawy andrzejkowej 

Zobaczcie zdjęcia ze spektaklu:

 

Zdjęcia z wizyty
 u kosmetyczki- kliknij ...
Pamiętamy o zapomnianych: zdjęcia... kliknij

Zdjęcia z wizyty u stomatologa ... kliknij

Więcej zdjęć z wizyty w "Da Grasso"... kliknij


Więcej zdjęć ze sportowych czwartków... kliknijWięcej zdjęć z ogniska... kliknij


 Galeria zdjęć z VIII Turnieju Talentów kliknij.


Więcej zdjęć: http://galeriasosw/jaka to melodia/


kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć z ogniska

Wizyta duszpasterska w internacie - 
marzec 2016 - kliknij, aby obejrzeć galerię zdjęć„Gwiazdki z nieba”

 

      Jak co roku odwiedzili Nas nasi przyjaciele z IQ Marketing, którzy przeprowadzili dla Naszych podopiecznych warsztaty kreatywne – „Gwiazdki z nieba”.

      W tym roku Nasi wychowankowie mieli możliwość poznać tajniki i techniki tworzenia filmu metodą time-laps.

      W trakcie trwania projektu wśród podopiecznych ujawniło się wiele aktorskich talentów.

      Nie ukrywamy, iż liczymy na Oscara!! :)

      Poniżej możecie zobaczyć efekt Naszej współpracy

Galeria zdjęć "Gwiazdki z nieba"
Filmik "Gwiazdki z nieba"

„Hotel Transylwania 2”

      Nasi podopieczni dzięki hojności i wielkiej wrażliwości wspaniałych ludzi: właścicieli Firmy PSR DRZWI I PODŁOGI W PIASECZNIE Karolinie i Piotrowi Bieńkowskim uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, do kina Cinema City w Galerii Mokotów na seans "Hotel Transylwania 2".

      Bajka baaardzo przypadła do gustu wszystkim wychowankom. Śmiechów i żartów nie było końca.

      Później nadszedł czas na obowiązkową wizytę w Mc Donald – Mniaaaaammm!!!
      Podróż w rytmach Disco i nie tylko zafundował nam wspaniały kierowca Jarek Nowak.

      Było wygodnie, bezpiecznie i szybko.

      To był wspaniały wieczór!!! Zobaczcie zdjęcia.
      Serdecznie dziękujemy NASZYM SPONSOROM 


Wychowankowie internatu, rok szkolny 2015/2016
 

Wycieczka rowerowa

       W dniu 17.06.2015r dbając o naszą dobra kondycję i uśmiechnięte buzie wyruszyliśmy w ramach zajęć rekreacyjno - sportowych na wycieczkę rowerową. 

Zaopatrzeni w podstawy teoretyczne dotyczące bezpieczeństwa, kaski oraz odblaskowe kamizelki byliśmy gotowi na nasz pierwszy poważny rajd. 
Utworzeni w kolumnę mknęliśmy pięknymi trasami oraz ścieżkami, podziwiając przy tym wszelkie okoliczne uroki natury.
N
aszym celem były "Zimne Doły". To właśnie tam podopieczni mogli odpocząć i zjeść ciepłą kiełbaskę usmażoną na ognisku. 
Całą wyprawę zakończyliśmy tylko z jednym małym siniaczkiem, za to z wieloma pozytywnymi i nie zapomnianymi emocjami :)
Zobaczcie zdjęcia z wyprawy rowerowej Hard Rock Cafe Warsaw

 

   W dniu 20.05.2015 uczestniczyliśmy w wycieczce do Warszawy. Już sama jazda pociągiem okazała się dla dzieci wielką atrakcją. Po dotarciu na miejsce wychowankowie mieli możliwość podziwiania Pałacu Kultury oraz zapoznania się z jego historią.

      Kolejnym punktem na naszej wycieczkowej trasie była wizyta w restauracji u Naszych przyjaciół z Hard Rock Cafe. Zostaliśmy ugoszczeni jak największe gwiazdy rocka : ) 

      Pyszności na talerzach, dookoła wiele pięknych i ciekawych pamiątek muzycznych, do tego prawdziwe instrumenty, na których mieliśmy możliwość zagrać!!! : ) Rewelacja!!!!

      Aby ostudzić odrobinę Nasze muzyczne i nie tylko emocje udaliśmy się na loooodyy : )

      Z pełnymi brzuszkami, z uśmiechami na buziach wyruszyliśmy w drogę powrotną do internatu : )

      To był super dzień!

 P.S. Wielkie i jeszcze raz wielkie podziękowania dla całej społeczności restauracji Hard Rock Cafe Warsaw za zaproszenie, gościnę i ogromne serducha!

Zobacz fotorelację z wycieczki do Hard Rock Caffe w WarszawieProszę Państwa zbliża się…jest coraz bliżej…zaraz nadejdzie…TAAAK!!!! JUŻ JEST!!! 1 DZIEŃ WIOSNY!!:)

      Zgodnie z Naszą internatową tradycją postanowiliśmy uczcić ten dzień w sposób wyjątkowy…miły dla ciała, duszy i podniebienia:) Wyruszyliśmy zatem w podróż po Naszej pięknej okolicy w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny : ) Wędrówkę uprzyjemniały Nam widoki krokusów, zielonych pąków na drzewach oraz blask złocistego słońca na bezchmurnym, błękitnym niebie. Naszą pieszą wyprawę zakończyliśmy na „Górkach Szymona”. Teraz nadszedł czas na sprawienie przyjemności Naszym żołądkom i uszom : ) OGNISKO!!! To jest to co uwielbiamy!! : ) Ciepłe, chrupiące kiełbaski…mniaaammm! A jeśli ognisko to oczywiście GITARA : ) Wspólnych śpiewów nie było końca. Zabrzmiały takie największe „ogniskowe” hity jak – „Gdybym miał gitarę”, „Whisky” czy „Zabrałaś serce moje” : ) Dodatkowym punktem, a tak naprawdę chyba najważniejszym były 19 urodziny jednej z Naszych koleżanek i podopiecznych : ) Był tort, było głośne sto lat oraz szczere, najlepsze życzenia!!! To był suuuper dzień!!!

zobacz fotorelację z powitania wiosny

przeżyj to raz jeszcze - sto lat dla jubilatki - posłuchaj

Czerwone Gitary      W dniu 17.03.2015r. w Piaseczyńskim Centrum Kultury odbył się koncert z okazji 50- lecia twórczości zespołu Czerwone Gitary. Utwory prezentowane były w nieco odmienionych i odmłodzonych  aranżacjach przez najlepszych muzyków naszego powiatu. Na takim wydarzeniu oczywiście nie mogło też zabraknąć wychowanków internatu. Niech żyje hasło  „z kulturą za pan brat”!!! Dziękujemy:)

zobacz fotorelację z koncertu piosenek "Czerwonych Gitar"

"DISCO POLO"

 

12 marca czwartek + wychowankowie internatu + IQ Marketing = "Warsztaty Kreatywne"
Tym razem dzięki Naszym przyjaciołom z IQ Marketing w ramach projektu "Warsztaty Kreatywne" mieliśmy możliwość wyjazdu do jednego z warszawskich kin. Na dużym ekranie rozbrzmiewała skoczna i radosna muzyka - już chyba domyślacie się, jaki film wybraliśmy - DISCO POLO:)
Oczywiście przed seansem obowiązkowo zaliczyliśmy wizytę w pewnym, niezdrowym miejscu...idzie wiosna, spalimy kalorie:) Wracając do filmu..."nożki" latały Nam w każda stronę, nie zabrakło również wspólnego nucenia największych przebojów:)
To był fajny filmowy wieczór:)

Dziękujemy!!! Zerknij jak było...


Czysty pokój

 Nowy 2015 rok przyniósł do internatu pomysły na ład i porządek w pokojach wychowanków. Akcja „Czysty pokój” polega na systematycznej kontroli i ocenie czystości sal sypialnych. Pokoje oceniane są w skali od 0-2. Na koniec każdego miesiąca wychowawcy internatu podliczają punkty, a następnie na zebraniu grupy prezentują wyniki podopiecznym. Nagrodą dla mieszkańców „najczystszego” pokoju jest smakowita pizza : )

nagroda była bardzo smaczna - zobacz

Cukier-Lukier

 Miło Nam poinformować, iż w dniu 26.02.2015 uczestniczyliśmy już w kolejnym projekcie zrealizowanym wspólnie z Naszymi przyjaciółmi z IQ Marketing w ramach „Warsztatów Kreatywnych”. W ramach projektu odwiedziliśmy manufakturę cukierków „Cukier-Lukier” w Warszawie, gdzie mieliśmy okazję poznać tajniki produkcji łakoci, a przede wszystkim samodzielnie wykonać słodkie, cudaki – lizaki:) To był słodki i baaaardzo kaloryczny dzień: ) Dziękujemy!!

zobacz fotorelację z tego słodkiego dnia

5 Sekund

Dzień 16.02.2015r był jednocześnie dniem zabawy jak i edukacji . Wychowawcy internatu
w ramach zajęć rekreacyjno – sportowych zorganizowali i przeprowadzili konkurs wiedzy ogólnej – „5 sekund”. Udział w konkursie wzięło 5 dwuosobowych zespołów. Pytania dotyczyły wszystkich dziedzin życia. Podopieczni wykazali się refleksem, a przede wszystkim sporą wiedzą, co bardzo cieszy : ) Każdy zespół został obdarowany słodkim upominkiem.
Po rywalizacji nadszedł czas na wspólną, walentynkową dyskotekę, okraszoną największymi, polskimi, muzycznymi hitami. Tańcom i uśmiechom nie było końca. To był super dzień!!! : )

obejrzyj fotorelację z konkursu i walentynkowej dyskoteki

Zimowe ostatki

Tegoroczna zima niestety nie rozpieszcza Nas swoimi atutami w postaci dużej ilości białego puchu i siarczystego mrozu.  Mimo tych niedogodności zaopatrzeni w „sanki” postanowiliśmy wybrać się na Górki Szymona i spróbować swoich sił w szaleńczych ale BEZPIECZNYCH zjazdach  : )


Iiiiii…udało się!!! Uśmiechy od ucha do ucha i zmrożone nosy były oznaką, że wyprawę można zaliczyć do udanych : )

zobaczcie sami

Kolęda 2015

      Dnia 02.02.2015 odwiedził nas ponownie ksiądz Jarosław z wizytą duszpasterską. Na początku wychowankowie wspólnie z wychowawcami odmówili modlitwę „Ojcze Nasz”. Po tej chwili zadumy i wyciszenia na Nasze głowy spadły krople wody świeconej. W części artystycznej wspólnie zaśpiewaliśmy najpiękniejsze polskie kolędy. Odbył się również konkurs wiedzy religijnej, okraszony atrakcyjnymi nagrodami. Następnie wychowankowie oprowadzili księdza po internacie i zaprezentowali swoje pokoje. Nasze spotkanie zakończyliśmy słodkim akcentem.

galeria zdjęć z kolędy

Ceramika 

A oto efekty końcowe pracy Naszych podopiecznych na zajęciach z ceramiki :)

Zobaczcie… Prawda, że śliczne?? :)


Mam Talent

      Miło Nam poinformować, iż data 03.11.2014r wpisała się w historię internatu wielkimi, złotymi literami. To właśnie w dniu wczorajszym odbyła się I edycja internackiego konkursu „Mam Talent”.

      Formuła i pomysł niezwykle popularnego programu telewizyjnego cieszącego się uznaniem i sympatią wielu osób zawitała, także w nasze skromne progi.

      Wychowankowie mieli okazję do zaprezentowania swoich często wielkich zdolności, umiejętności a przede wszystkim pasji.

      Popisy wokalne, taneczne, instrumentalne, a nawet kabaretowe były nagradzane głośnymi i licznymi brawami.

      Jury ze względu na bardzo wysoki i wyrównany poziom uczestników postanowiło nagrodzić wszystkich artystów i przyznać każdemu z osobna I miejsce.

      Cały artystyczny wieczór został uwieńczony dyskoteką, okraszoną największymi hitami muzyki rozrywkowej.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i…Zapraszamy za rok!! 

PP prezentuje swój talent
MZ śpiewa
PL prezentuje swój talent 

galeria zdjęć z Mam talent

„Alicja w Krainie Czarów”

      W dniu 28.10.2014 udaliśmy się do Centrum Kultury w Piasecznie by móc być świadkami i widzami oryginalnego przedstawienia.

      Na tutejsze „deski” zawitał zespół NIEMY MOVIE z premierowym pokazem filmu opartego na powieści Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów” reż. W. W. Young z 1915 roku.

      Smaczku całemu wydarzeniu dodaje fakt, iż był to dubbingowy film niemy, z muzyką i efektami dźwiękowymi na żywo!!

Było to baaardzo ciekawe spotkanie ze sztuką ! 

obejrzyj zdjęcia z wyprawy do Domu Kultury na film "Alicja w Krainie Czarów" 
Pamiętamy o zapomnianych
 

 

      W związku z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych cała społeczność internacka uczestniczyła w corocznej akcji „Pamiętamy o zapomnianych”.

      Jej celem jest uporządkowanie zapomnianych i zaniedbanych grobów.

      Wychowankowie zapalili znicze, zmówili modlitwę, by upamiętnić tych, którzy odeszli.

zobacz zdjęcia z akcji "Pamiętamy o zapomnianych"


Zajęcia ceramiczne 


Kochani!! Chcielibyśmy się z Wami podzielić kolejną dobrą nowiną!!

Dzięki uprzejmości i wielkim sercom Pani Dyrektor oraz pracowników Centrum Kultury w Piasecznie nasi podopieczni mają możliwość uczęszczania na zajęcia ceramiczne!! J

Dzięki tym spotkaniom będziemy mogli poznać cały proces tworzenia ceramicznych kształtów z różnorodnych mas, sposobów ich modelowania i zmiany kolorów utworzonych struktur. Nauczymy się również podstawowych technik tworzenia w ceramice, takich jak:

  • modelowanie techniką wygniatania,
  • lepienie z wałeczków,
  • tworzenie różnorodnych form z płatów gliny z wykorzystaniem reliefów wklęsłych i  

            wypukłych, jak również form ażurowych,

  • wylepianie i tworzenie z form gipsowych,
  • toczenie na kole garncarskim.

 Wykorzystując nabytą wiedzę w pracowni będziemy mogli własnoręcznie stworzyć przedmioty użytkowe i dekoracyjne, które staną się oryginalnymi prezentami dla naszych najbliższych! J

Dziękujemy!!!

obejrzyj zdjęcia z zajęć ceramicznych

Sportowe czwartki

    Chcielibyśmy pochwalić się bardzo dobrą wiadomością!! J

Podobnie jak w roku poprzednim tak i w tym, dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie Nasi podopieczni mają możliwość doskonalenia i rozwijania swojej kondycji i tężyzny fizycznej korzystając z hali sportowej.

      Sportowe czwartki to akcja mająca na celu propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, a także okazja do poznania wielu ciekawych gier i zabaw, które pozwolą spalić Nam zbędne kalorie.

PAMIĘTAJCIE:  RUCH TO ZDROWIE!!! 

 zobacz zdjęcia z GOSIR-u

Ognisko 

W dniu 13.10.2014 korzystając z pięknej aury wyruszyliśmy z plecakami pełnymi prowiantu w kierunku Górek Szymona – atrakcyjnego terenu rekreacyjno – przyrodniczego. Wędrując leśnymi ścieżkami podziwialiśmy uroki i szeroką paletę barw, którą prezentowała nam „Polska Złota Jesień”. Podopieczni mieli doskonałą okazję poznać wiele ciekawych i różnorodnych gatunków drzew i roślin. Wszystkim dopisywały świetne nastroje.

Naszą ciekawą wyprawę zakończyło ognisko i usmażone na nim pyszne kiełbaski. Mniaaammmmm! To był udany dzień!

zobacz zdjęcia z ogniska


Skatepark

W dniu 06.10.2014r w ramach zajęć rekreacyjno – sportowych udaliśmy się na piaseczyński Skatepark.

      Dla większości podopiecznych było to pierwsze spotkanie z deską, czyt. deskorolką.

      Doskonale w Naszym przypadku sprawdziło się porzekadło, że strach ma wielkie oczy.

      Początkowe obawy w mgnieniu oka zamieniły się w szeroki uśmiech i radość ze stania się pełnoprawnym deskorolkowcem J

      Być może do czystego wykonania frontside’a czy kickflipa jeszcze trochę Nam brakuje ale…już niedługo J Kto wie J

zobacz zdjęcia ze skateparku

Wycieczka do ZOO
      04 czerwca  2014 roku uczestniczyliśmy w wycieczce rekreacyjno – edukacyjnej do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie.        

      Wychowankowie będąc pod opieką wychowawców mogli poznać różnorodny świat zwierząt żyjących w ZOO.

      Na uczestników wycieczki czekało mnóstwo atrakcji. Podopieczni mogli obejrzeć największe w Polsce akwarium - rekinarium o długości 10 metrów i pojemności 100 tysięcy litrów wody. Oprócz tego zwiedzili także małpiarnię, żyrafiarnię, pawilon małp człekokształtnych, pawilon płazów i bezkręgowców, ptaszarnię, wybieg dla słoni czy pawilon dla hipopotamów.

      W Ogrodzie Zoologicznym znajduje się ponad 3500 gatunków zwierząt.

      W tym roku Ogród obchodzi już swoje 86 urodziny.

      To idealne miejsca aby poznać tajemnice zwierząt i przyrody, a jednocześnie na łonie natury miło spędzić czas. 

zobacz zdjęcia z ZOO

ARCHIWUM

            Poniżej prezentujemy zdjęcia naszych wychowanków

 

I grupa – Chłopcy


II grupa - Dziewczęta