Szkoła Promująca Zdrowie


 

Nasze hasło: „Chcemy być zdrowi”

 

Od 24 kwietnia 2014 r. należymy do  Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Koncepcja i strategia Szkoły Promującej Zdrowie więcej

W działaniach Szkoły Promującej Zdrowie bierze udział cała społeczność naszego Ośrodka: uczniowie, nauczyciele, psychologowie, wychowawcy internatu, wychowawcy świetlicy, pani pielęgniarka oraz rodzice.

Działalność SPZ poszerzenia i wzbogacenia oferty zajęć, z której korzystają uczniowie naszej placówki


Szkolny koordynator programu SPZ: Barbara Błasiak

Członkowie zespołu: Agata Bylica,Elżbieta Moryc, Anna Jaciubek, Katarzyna Wrzesińska - ZSZ
psycholog - Daria Szymanowicz, pielęgniarka -  Monika Pawlik


PRIORYTETY WYBRANE DO REALIZACJI W RAMACH PROGRAMU:

I. Zdrowo się odżywiam i prowadzę ekologiczny styl życia:  zobacz prezentację

II. Aktywnie wypoczywam, dbam o bezpieczeństwo swoje i innych 

III. Dbam o dobre samopoczucie swoje i ludzi wokół mnie. zobacz prezentację

  
Realizacja w poszczególnych latach:

Rok szkolny 2016/17

Podczas wrześniowych zajęć rewalidacji sztuką klasa 5C pod kierunkiem p. Marty Słupskiej wzięła udział w konkursie ,,Racjonalnie się odżywiasz- zdrowie wygrywasz", organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, w ramach rządowego programu Bezpieczna i przyjazna szkoła. Tematem pracy był projekt ulotki reklamujący powyższe hasło. Na ulotce wykonanej przez uczniów pojawiły się postacie sportowców wykonane z wyciętych zdjęć warzyw i owoców. Mamy nadzieję, że nasi bohaterowie zachęcą do zdrowego odżywiania.

Rok szkolny 2015/16

Dzień bez papierosa - Szkolny marsz protestacyjny
 „Nie pal przy mnie - rzuć palenie”

Śniadanie z Mamą i Tatą

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do oglądania zdjęć.

Wszystkiego najlepszego :)

„Żyj smacznie i zdrowo – gotuj kolorowo”  – wydarzenie społeczne zorganizowane przez uczniów.

12 kwietnia 2016 r. klasa 3gimnazjum  przygotowała dla klas 1g ,1gas, 2g, 2gas oraz 3z  imprezę promującą zdrowe odżywianie pt. „Żyj smacznie i zdrowo – gotuj kolorowo”, podobna akcja została przygotowana dla uczniów młodszych z kl. 6a i  4d (7.04).

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach programu SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE oraz programu edukacyjnego Winiary pod patronatem MEN - „Żyj smacznie i zdrowo”. Więcej ... pobierz plik .docx  

Projekt "Czas na basen"
Przez trzy miesiące nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach na basenie "Baśniowy Zameczek", a wszystko to było możliwe dzięki dofinansowaniu projektu przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Zajęcia prowadzone były przez Panią Joannę Heretę oraz naszego wolontariusza Pana Jacka Dołęgę.

Najpierw dzieci pokazały swoje umiejętności w czasie mini zawodów i pokazów w wodzie, a następnie urządziliśmy Garden Party przy świeżo i co ważne własnoręcznie wykonywanych sokach i koktajlach. W kąciku plastycznym wykonywaliśmy prace o tematyce wodnej

Na dzisiejszej imprezie Powiat reprezentowała członkini Zarządu Pani Katarzyna Paprocka, na której przychylność możemy zawsze liczyć.