Galeria zdjęć i wydarzeń

zobacz galerię zdjęć z projektu "Czas na basen" 

więcej o projekcie "Czas na basen"

Wsparcie dla Powiatowego Konkursu Plastycznego

Stowarzyszenie Auxilium już po raz drugi wspiera finansowo Powiatowy Konkurs Plastyczny o tematyce przyrodniczej, organizowany przez Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Piasecznie. 

Wszystkim uczestnikom życzymy miłej zabawy.

Udział w X Jarmarku Piaseczyńskim
14 września 2014r Stowarzyszenie Auxilium wzieło udział w X Jarmarku Piaseczyńskim, który się odbył w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Podczas Jarmarku zorganizowana została loteria fantowa, z której dochód wysokosci 500,00 zł został przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia Auxilium.


  


  

PIKNIK INTEGRACYJNY UŚMIECH RODZINY

            W sobotę 22 czerwca 2013 r na stadionie miejskim w Piasecznie odbył się piknik integracyjny UŚMIECH RODZINY, którego organizatorami była Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i stowarzyszenie Auxilium działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Celem była zbiórka pieniędzy na potrzeby Ośrodka.

            Sobotni piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i był wypełniony wieloma atrakcjami. Odbyły się, między innymi, pokazy mody i fryzur dziecięcych, konkursy plastyczne i sportowe oraz występy uczniów. Równie dużą atrakcją była aukcja, którą poprowadziła Aleksandra Kostka z TVP2. Akcję wsparł starosta piaseczyński Jan Dąbek biorąc udział w licytacji, wygrywając koszulkę meczową wychowanka KS Piaseczno i piłkarza Legii Warszawa Michała Żyro. Prawdziwą furorę wywołał przyjazd na stadion strażaków z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Chojnów, którzy utworzyli kurtyny wodne, chłodząc zgromadzonych.

W trakcie pikniku udało się zebrać sumę 12 tysięcy i 325 złotych.

Dziękujemy za wsparcie i do zobaczenia na kolejnym pikniku...

kliknij aby obejrzeć fotorelację

 

Kiermasz w GOSiR
W dniu 7.12. 2013r. odbył się kiermasz bożonarodzeniowy w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Sprzedawane były ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów naszego Ośrodka. Na stoisku znalazły się: choinki, stroiki, karty pocztowe, bombki itp.

 obejrzyj zdjęcia kliknij

 


Kiermasz w Starostwie w Piasecznie - grudzień 2013
W dniu 7 grudnia 2013 roku braliśmy udział w targach świątecznych pod hasłem „Zadbane Relacje – pozytywne Emocje –cudowne Podarunki”. Podczas imprezy sprzedawaliśmy prace wykonane przez uczniów SOSW, a także promowaliśmy nasze Stowarzyszenie Auxilium wśród  społeczeństwa Gminy Piaseczno. Pieniądze uzyskane w czasie tego kiermaszu w kwocie 1620,00zł zostały przekazane na cele statutowe Stowarzyszenia Auxilium.

 

20 listopada 2013 roku w naszym Ośrodku odbyła się Powiatowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Trudności w komunikacji – co zamiast mowy?”. Organizowana konferencja dotyczyła zagadnień związanych z wypracowaniem pomocy tym uczniom, którzy mają trudności w posługiwaniu się mową i wymagają stosowania alternatywnych i wspomagających form komunikowania się.

Stowarzyszenie Auxilium pomogło w organizacji tego projektu oraz wsparło finansowo konferencje.

 8 września 2013 braliśmy udział w jarmarku piaseczyńskim „Spotkanie regionów Suwalszczyzna” w Parku Miejskim w Piasecznie. Podczas jarmarku sprzedawaliśmy swojskie jadło oraz prace wykonane przez naszych podopiecznych.

Pieniądze uzyskane w czasie tego jarmarku w kwocie 1380,62 zł zostały przekazane na cele statutowe Stowarzyszenia Auxilium. 


 


Kiermasz Świąteczny

 W niedzielę 16 grudnia 2012 roku w Fashion Hause w Piaseczne odbył się kiermasz ozdób świątecznych.  Mieliśmy możliwość sprzedaży prac wykonanych przez uczniów i nauczycieli Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz członków Stowarzyszenia Auxilium.

W czwartek 20 grudnia 2012 roku wystawiliśmy swoje stoisko w Starostwie Powiatowym w Piasecznie, gdzie sprzedawaliśmy dekoracje bożonarodzeniowe wykonane przez członków stowarzyszenia, a także uczniów naszego Ośrodka.

Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniach i organizacji kiermaszu Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania. – dzięki Państwa hojności udało nam się zebrać 2300 złotych – całość środków zostanie przeznaczona na rehabilitację dzieci niepełnosprawnych.