Archiwum

 


Przeżyjmy to raz jeszcze:)

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 i pożegnanie i podziękowania dla Pani Dyrektor Teresy Markiewicz. DZIĘKUJEMY!!!


Kliknij na fotografię i obejrzyj galerię zdjęć.
Wakacje!!! .

Wspomnienia z wycieczek


Dnia 26 maja 2017 roku odbyła się Szkolna wycieczka edukacyjna dla klas IV-VI szkoły podstawowej. W tym roku odwiedziliśmy Muzeum „Orła Białego” w Skarżysku Kamiennej. Muzeum to posiada jedną z największych kolekcji militariów pod gołym niebem w Polsce, zgromadzonej na obszarze ponad 1, 5 ha. Oglądaliśmy wyjątkowe eksponaty, które doskonałe połączyły ciekawą przygodę z nauką.

Po wizycie w Muzeum udaliśmy się do Kielc gdzie zwiedziliśmy jaskinie krasowe w Rezerwacie Przyrody „Kadzielnia”. Wyjątkowe formy krasowe widziane w Rezerwacie przybliżyły nas do pradawnych czasów Dewonu, do czasów, w których nie było jeszcze dinozaurów na Ziemi. Było wspaniale! Zapraszamy do galerii (kliknij na zdjęcie).
Katarzyna M, Liptak oraz Adrianna Matuszczak

Dnia 16. 06.2017 roku odbyła się wycieczka edukacyjna dla uczniów Gimnazjum i ZSZ.

Pierwszym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Bazyliki Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP. W tracie zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć wiele zabytkowych fresków oraz największą atrakcję tego miejsca: Zwierciadło Jana Twardowskiego, z którym związana jest niepokojąca legenda. Najprawdopodobniej, kto zajrzy w owo zwierciadło ujrzy swoją przyszłość, nie zawsze dobrą. Dobrze, że to tylko legenda.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie „Domu Gdańskiego” (Obecnie siedziba biblioteki publicznej w Węgrowie) kiedyś przystań dla Kupców i organizacji kupieckich.  W „Domu Gdańskim” zwiedziliśmy dwie stałe ekspozycje: Muzeum Tkaniny Podlaskiej oraz Gabinet Zbiorów Regionalnych.

Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki było zwiedzanie ruin zamku w Liwie położonych nad piękną rzeką Liwiec. Było fantastycznie zobaczcie sami. Zapraszamy do galerii (kliknij na zdjęcie).

 

Katarzyna M. Liptak, Krzysztof Baluk

Kajakiem po Jeziorce 21 czerwca 2017 - tak! dziękujemy :)Szkolenie z pierwszej pomocy:Odwiedziny w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej


W dniu 14.06.2017 dzieci z klas I, II, III u i IV V d odwiedziły Punkt Informacyjny Unii Europejskiej. Dzieci dowiedziały się podstawowych informacji o UE jak i o micie Europy. Dzieci poznały Siriusa maskotkę UE było kolorowanie i wiele atrakcji. 

Wycieczka do teatru Ateneum

 

W dniu 13.06.2017 uczniowie naszego Ośrodka wybrali się na wycieczkę do teatru Ateneum w Warszawie na występ Integracyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWIACY”.

Mieliśmy okazję obejrzeć wspaniały występ grupy tanecznej wykonującej bogatą wiązankę tańców ludowych z różnych stron Polski oraz posłuchać pięknych i znanych piosenek z repertuaru folkloru polskiego, a wszystko to w cudownej i bogatej kolorystyce barw strojów regionalnych z całego kraju.

Szczególne podziękowania pragnę jeszcze raz złożyć założycielowi i dyrektorowi zespołu p. Leszkowi Plochowi za umożliwienie udziału w występie naszym wychowankom.

                                               Katarzyna WrzesińskaWycieczka klas młodszych do Magicznych Ogrodów w Janowcu 12 czerwca 2017Nagrodzeni ...W dniu 12 czerwca 2017 r odbył się  apel podsumowujący szkolne konkursy m.in cykliczne konkursy czytelnicze organizowane przez bibliotekę szkolną. Uczniowie w tym semestrze zaangażowali się wyjątkowo aktywnie w czytelnictwo. W konkursach ogółem nagrodzono 38 czytelników.

Rozstrzygnięto konkurs na „NAJAKTYWNIEJ CZYTAJĄCĄ KLASĘ”  - zwycięska klasa otrzymała puchar oraz talon do pizzerii.

- W konkursie „ZESZYT LEKTUR” nagrodzono 4 osoby,
- w konkursie „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK”  nagrodzono 18 osób,
- w  konkursie  „CZYTAM Z DOROSŁYM” nagrodzono 16 osób.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i  upominki.

Listy osób nagrodzonych znajdziecie w zakładce BIBLIOTEKA.

Nagrody odebrali też laureaci konkursu matematyczno-przyrodniczego, konkursów informatycznych, polonistycznych oraz konkursów z języka angielskiego. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców! 

5 czerwca 2017 "Bezpieczne wakacje" - wycieczka do Straży Pożarnej2 czerwca 2017 - Dzień Dziecka na Zimnych Dołach - fotorelacja


Dziękujemy dzieciom i młodzieży za wszystkie piękne listy.Wpłynęło ich prawie 50! Jeśli przekazaliście je Mamom, Ciociom, Babciom, to aż tyle osób ucieszyło się z nich. Jednym z celów projektu było uwrażliwienie uczestników na wartość słowa. Miłe słowa, życzenia sprawiają radość i wzruszają. Dlatego warto podejmować wysiłek i mówić bliskim dobre rzeczy. Listy można poczytać na wystawie przy wejściu. Dziękujemy paniom Monice Budzik i Irminie Frąckiewicz za wsparcie dzieci w pisaniu. Ponadto uczniowie szkoły podstawowej wykonali kwiatki na warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Anię Jaciubek. Część dzieci przeprowadziła wywiad z rodzicem i dowiedziała się kilku ciekawych rzeczy o sobie
i bliskich. Zachęcamy dzieci do dalszych twórczych działań.

W imieniu Samorządu Szkolnego,
Katarzyna Staśkiewicz
 

PREMIERA „PIĘKNA I BESTIA” TERTU ISKIERKA

 

30 maja 2017 roku w Centrum Kultury Piaseczno, miała miejsce premiera spektaklu „Piękna i Bestia” Teatru Iskierka, która była jednym z elementów kończących projekt teatralny marzec-maj 2017 w SOSW Piaseczno.

Swoją obecnością zaszczyciły nas delegacje Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Piasecznie, Szkoły Podstawowej nr 5 z Saskiej Kępy, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Dyrektor Domu Dziecka z Łbisk, gazeta Przegląd Piaseczyński oraz rodzice naszych uczniów.

Nasze kochane dzieciaczki po raz kolejny stanęły na wysokości zadania i dały niesamowity pokaz swoich talentów, zaangażowania i entuzjazmu, zarażając nim wszystkich dookoła. Pozytywnie wzmocnieni i nastawieni na rozwijanie pasji teatralnych zapraszamy do śledzenia naszych dalszych poczynań i już dziś zapraszamy na przyszłe przedstawienia : )

Z pozdrowieniami Teatr Iskierka  : ) 
pobierz prezentację na temat projektu Wycieczka do Kielc

 

26 maja 2017 uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej SOSW byli na jednodniowej wycieczce w województwie świętokrzyskim.

Na wycieczkę wybraliśmy się bardzo wcześnie, bo już o godzinie 7 rano byliśmy w drodze…nic nam mnie stanęło na przeszkodzie, aby dobrze się bawić :) Pierwszym celem na mapie naszej wycieczki było Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku Kamiennej. Wizyta w Muzeum stanowiła doskonałe połączenie ciekawej przygody z nauką. Dzięki jednej z największych kolekcji militariów pod gołym niebem w Polsce, zgromadzonej na obszarze ponad 1, 5 ha można było oglądać wyjątkowe eksponaty, które z pewnością zainteresowały nie tylko miłośników historii wojskowości.

Drugim celem naszej wycieczki była podziemna trasa turystyczna w kieleckim rezerwacie Kadzielnia, która przeprowadziła naszych uczniów przez trzy jaskinie: Odkrywców, Prochownię i Szczelinę. Trasa liczyła sobie zaledwie 130 metrów, ale to wystarczyło, abyśmy poczuli na sobie skalny oddech wapiennych ścian. Wszystko zostało tak przygotowane, by turysta, niezależnie od wieku, czuł się bezpiecznie, a ingerencja w naturalny stan jaskiń była minimalna. Kolejnym punktem naszej wycieczki po zjedzonym obiedzie była ul. Henryka Sienkiewicza, czyli słynny deptak kielecki. Ulicą Sienkiewicza przechodzi czerwony szlak miejski prowadzący przez zabytkowe i ciekawe turystycznie miejsca miasta Kielce. Następnie zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w stronę domu.

Zapraszamy do fotorelacji

Adrianna Matuszczak

W dniu 25.05.2017 uczniowie kl. III g i kl. I ga przygotowali dla koleżanek i kolegów z gimnazjum TELETURNIEJ OMNIBUS.

Teleturniej, jak nazwa wskazuje, obejmował wiele zagadnień, które uczniowie wybrali zgodnie ze swoimi pasjami i zainteresowaniami.  Dzięki temu uczestnicy mogli ocenić swoją wiedzę w wielu dziedzinach, np.  przyroda, motoryzacja, sport, wiedza o Europie, a nawet sprawdzić swoje poczucie humoru. Wszystkie quizy zostały przygotowane, przez uczniów kl. III g i I ga , w programie Power Point z elementami programowania w języku Visual Basic. Prowadzący pokazali, jak można wykorzystać umiejętności informatyczne do poszerzania wiedzy ogólnej. Podczas imprezy została wykorzystana tablica interaktywna, co stanowiło dodatkową atrakcję dla uczestników.

Teleturniej wzbudził wiele pozytywnych emocji, w późniejszym terminie zostanie przeprowadzony również dla klas V i VI Szkoły Podstawowej.Konkurs informatyczny


W środę 24 maja odbył się konkurs informatyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej. Organizatorem konkursu była p. Magda Kowalik. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie prezentacji na temat sąsiadów Polski. Powstały bardzo ładne prace. Uczestnicy wykazali się wieloma umiejętnościami związanymi z obsługą programu Power Point oraz umiejętnością wyszukiwania informacji w Internecie.

A oto wyniki konkursu:

1 miejsce

Michał Kwiatkowski

5a

2 miejsce

Kuba Wróbel

6a

3 miejsce

Konrad Jaskólski

6a

Wyróżnienia:

Katarzyna Gumulak

6a

 

Angelika Tomczyńska

6a

 

Sylwia Gazda

6a

 

Małgorzata Stuczyńska

6a

 

Julia Krawczyk

5a

Gratulujemy!!!

 


 

Drodzy Rodzice!

   Zbliża się Dzień Dziecka. W tym roku chcielibyśmy sprawić dzieciom dodatkową radość. Samorząd Uczniowski ogłasza akcję dla Rodziców pt. „List do Dziecka”. Bardzo prosimy i zachęcamy, by napisać list do swojego dziecka o tym, że jest ważne, potrzebne, mądre. Będzie to dla niego niezapomniana, piękna pamiątka. Zaadresowane listy prosimy przekazywać do opiekunów Samorządu: p. A. Jaciubek, p. K. Staśkiewicz i p. K. Baluka do 30 maja. Listy zostaną rozdane podczas szkolnego Dnia Dziecka. Jest to część projektu „Mama, Tata i Ja”, który realizujemy w szkole z Państwa dziećmi.

Zapraszamy do udziału i z góry dziękujemy za zaangażowanie.

Samorząd Uczniowski


Zapraszamy na warsztaty plastyczne

w ramach realizacji projektu "Mama, Tata i Ja". Warsztaty odbędą się dla kl. IV- VI 25 maja w sali nr.7 Tematem warsztatów jest "Upominek dla mamy" Prosimy o zabranie ze sobą kleju i nożyczek. Zajęcia prowadzi p.Anna JaciubekKomandosi u Komandosów

 

19 Maja  2017 Klub Olimpiad Specjalnych Komandos zorganizował wycieczkę do
1 Batalionu Kawalerii Powietrznej w  Leźnicy Wielkiej. W programie było:

             Zapoznanie z wyposażeniem i uzbrojeniem

             Zapoznanie z tradycjami jednostki

             Zapoznanie z bazą szkoleniową

             Informacje o procesie szkolenia żołnierzy

             pokaz wyszkolenia w tym skoki spadochronowe

Organizatorem wyjazdu był pan Dariusz Kluszczyński. Zobacz szczegółowy opis wyprawy...


Wyniki Szkolnego Konkursu Matematyczno- Przyrodniczego

 

W piątek 19 maja uczniowie z klas IV- VI zmagali się z zadaniami z zakresu przyrody
i matematyki.  W konkursie należało min. podpisać główne rzeki Polski, określić kierunki na mapie, nazwać zwierzęta i rośliny, wykonać obliczenia zegarowe, podliczyć zakupy i wydać resztę. Konkurs przygotowały p. M. Kowalik i Bożena Jaczewska.
A oto najlepsi:
Klasa VI 

I miejsce - Jurek Malinowski      48pkt.

II miejsce - Kacper Urbańczyk    47 pkt.

III miejsce -Sylwia Gazda          46 pkt.

Klasa V

I miejsce - Michał Kwiatkowski   41 pkt.

II miejsce - Antoni Stroiński      37 pkt.

II miejsce- Patrycja Lemecha     36 pkt.

III miejsce- Filip Ornat              31 pkt.

Klasa IV

I miejsce- Franek Syguła           26 pkt.


 

Relacja z Dnia Zawodowca 

 

            W dniu 17 maja 2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym na warsztatach szkolnych odbył się ,,dzień zawodowca'' i dzień otwarty szkoły. W ramach tego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach robienia soku owocowego oraz, warsztatach sztuki składania serwetek. Klasy zawodowe to szkoły o profesji hotelarz i kucharz, które w roku przyszłym przekształcają sie w szkołę branżową I stopnia. Klasy Gimnazjalne i Zawodowe wykazały się zaangażowaniem, które zostało nagrodzone drobnymi upominkami. Mamy nadziejże za rok spotkamy się ponownie. 

   

Zapraszamy do szkoły branżowej i stopnia na kierunek: kucharz oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej  pobierz informator pdf


 

 

Spotkanie w Powiatowej Bibliotece Publicznej


  

W piątek 12 maja uczniowie klasy 1u, 2 u, 3 u- pod opieką wychowawczyni p. Joasi Domańskiej i terapeutki p. Basi Gesek- gościli w Powiatowej Bibliotece Publicznej przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie.

Bardzo miła bibliotekarka, pani Agnieszka, przygotowała dla dzieciaków ciekawe zajęcia. Najpierw była zabawa polegająca na rozpoznawaniu głosów zwierząt. Najmłodsi słuchali zwierzęcych odgłosów, a następnie zgadywali, do kogo one należą. Później dzieci wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Brzydkie Kaczątko", po czym odpowiadały na pytania związane z książeczką. Na zakończenie wszyscy wspólnie robili łabędzie metodą orgiami i przyczepiali je do przygotowanych małych stawów z papieru. Dzieciom bardzo podobały się ich prace, które po zakończeniu zajęć zabrały ze sobą. Nie zabrakło również słodkich łakoci.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Biblioteki za miłe spotkanie.

                                                                                        B. Gesek, J. Domańska

 

W dniu 7 maja 2017 r. klasy IVa, Via i III Gas wraz z wychowawcami udali się na zabytkowy cmentarz parafialny w Piasecznie

Kliknij po więcej informacji.Konkurs recytatorski w Jurkach


27 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jurkach odbyła się XXIV edycja Konkursu Recytatorskiego „Zwierzaki, cudaki” i Konkursu Plastycznego „Zwierzęta wokół nas”.

W konkursie recytatorskim naszą szkołę reprezentowali:

 • Julia Krawczyk z klasy Va, przygotowana przez p. Irminę Frąckiewicz,
 • Damian Gawrych z klasy III gas, przygotowany przez p. Monikę Budzik,
 • Klaudia Markiewicz, z klasy III ZSZ, przygotowana przez p. Barbarę Gesek.

Damian Gawrych z wierszem Jana Brzechwy „Hipopotam” zajął II miejsce, a Klaudia Markiewicz otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza „Wieloryby” Ireny Landau. Serdecznie gratulujemy! Wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji zapraszamy za rok. 

  
„Odkrywam swój talent”

25 kwietnia uczniowie klasy Va i VIa mieli okazję zrobić budki lęgowe dla ptaków w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Piasecznie. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu "Odkrywam swój talent", które odbyło się w pracowni stolarskiej Warsztatu.

 

27 kwietnia uczniowie klasy Vc i VI b uczestniczyli w zajęciach z ceramiki. Własnoręcznie wykonali gliniane kubki lub wazoniki. Było to drugie spotkanie w ramach projektu "Odkrywam swój talent", które odbyło się w pracowni ceramiki Warsztatów.


 

Celem projektu "Odkrywam swój talent" jest, przede wszystkim, terapia przez sztukę poprzez udział w zajęciach organizowanych w pracowni arteterapii i stymulacji rozwoju, poznawanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, a także integracja, zmniejszanie barier fizycznych, emocjonalnych i społecznych. W przyszłości planowane są kolejne zajęcia we współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Piasecznie.

Piaseczyńskie Dni Techniki

W dniu 26.04.2017r. uczniowie z klas II g, III g i III gas, udali się z wizytą do naszych sąsiadów tzn. do Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie. Po raz piąty zorganizowano tam Piaseczyńskie Dni Techniki, cykliczną imprezę promującą kształcenie techniczne młodzieży. Nasi gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez uczniów technikum, oglądaliśmy m.in. pokaz doświadczeń fizycznych, projektowaliśmy wizytówki, obserwowaliśmy pokaz działania pojazdu trójkołowego, który został skonstruowany przez ucznia technikum pojazdów samochodowych. Dużą atrakcją był dla nas udział w konkursie na wzór turnieju „Milionerzy”, gdzie chłopaki Damian i Kuba wygrali „czek” na 1000 zł. Wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia. 

 

Projekt teatralny

Po sukcesie przedstawienia „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” rozpoczęliśmy, z jeszcze większą motywacją, realizację kolejnego przedsięwzięcia teatralnego pt. „Piękna i Bestia”. Projekt, nad którym pracujemy, został wybrany wspólnie. W ramach współpracy z podobnym ośrodkiem z Gdyni, pozyskaliśmy scenariusz nagrodzonego „Złotą Maską” przedstawienia dostosowanego do możliwości naszych uczniów, eksponujący ich walory i zdolność bycia na scenie. Zainspirował nas do stworzenia interdyscyplinarnego projektu, który, z zapałem i nadzieją na sukces, realizujemy J Więcej ... kliknij.

Fotorelacja

-warsztaty teatralne

-koło projektowania i szycia 


- warsztaty plastyczne

W sobotę 13 maja 2017 r. odbyły się planowane warsztaty plastyczne, podczas których malowaliśmy przygotowane dzień wcześniej elementy scenografii.

Zebrała się pracowita grupka zapaleńców: uczniowie z rodzinami oraz nauczyciele zaangażowani w realizację projektu. Efekty sami będziecie mogli ocenić 30 maja!   


Bieg Papieski -zaproszenie

W imieniu Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie oraz Stowarzyszenia Rekreacyjno - Sportowego ,,Kondycja” przypominam o zaproszeniu na IX Bieg Papieski, który odbędzie się 12 maja 2017 roku na Stadionie Miejskim w Piasecznie.  

Podczas IX Biegu Papieskiego przewidziane są liczne atrakcje. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostaną dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Nasi nauczyciele, rodzice i gimnazjaliści przygotują słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia.  Regulamin biegu-kliknij by pobrać.

Agata Szajna

(koordynator IX Biegu Papieskiego) 


Egzaminy gimnazjalne i wycieczki edukacyjne

19, 20, 21 kwietnia 2017 uczniowie klasy 3 gimnazjum pisali egzaminy. W tych dniach pozostałe klasy gimnazjum miały wolne, natomiast uczniowie szkoły Podstawowej i ZSZ uczęszczali na wycieczki edukacyjne. Wyniki egzaminów poznamy 16 czerwca a na naszej stronie stopniowo będą się pojawiały krótkie relacje z wycieczek, które odbywały się w tych dniach.


19 kwietnia odbyła się autokarowa wycieczka klas I-III i IV-VI do kina w Galerii Mokotów. Starsi uczniowie i ich wychowawcy korzystali z komunikacji miejskiej. Uczniowie pod czujnym okiem swych opiekunów oglądali wybrane filmy: m.in. „Był sobie pies”, „Piękna i bestia”, „Ozzy”.

 


20 kwietnia klasy 5b i 5c  udały się do Warszawy na Taras Widokowy na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali znane miejsca i zabytki Warszawy, patrząc na nie z innej niż zawsze perspektywy.

 


Tego dnia w czwartek  klasy 4a, 5a i 6a wybrały się spacerem do lasu. Po godzinie wesołej wędrówki dotarliśmy na Zimne Doły, gdzie pod dobrym przywództwem pani Ady rozpalaliśmy ognisko upiekliśmy kiełbaski. Po obfitym posiłku młodzież niestrudzona wędrówką bawiła sie na placu zabaw.
21 kwietnia klasy I-III oraz 5b i 5c dzięki odwiedzinom w Muzeum Regionalnym w Piasecznie usłyszały bardzo ciekawą opowieść o dziejach naszego regionu, o Piasecznie - mieście królewskim i narodowym, obejrzały pamiątki historyczne: stare dokumenty, zdjęcia, mapy, dawne przedmioty codziennego użytku, militaria. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadania pani kustosz i zadawały wiele pytań. Po strawie duchowej przyszła pora na pyszną pizzę.

   

Tego dnia w piątek klasy 5a i 6a udały się na wycieczkę do Wilanowa. Podziwialiśmy architekturę pałacu rozkoszując się pięknem budzącej się do życia przyrody. Po poczęstunku w naszym ulubionym fastfoodzie spaliliśmy kalorie bawiąc się wesoło na placu zabaw. Wyczerpani ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.


WYNIKI KONKURSÓW POLONISTYCZNYCH:Konkurs ,,CZYTAM I ROZUMIEM” oraz konkurs pt.,, Mistrz słowa”


Wielkanocne palmy - warsztatyPrzed świętami Wielkiej Nocy Samorząd Szkolny rozpoczął realizację projektu Tradycje Mazowsza. Pierwszą częścią działań pań Anny Jaciubek, Katarzyny Staśkiewicz i pana Krzysztofa Baluka było zorganizowanie warsztatów tworzenia palmy wielkanocnej. Wzięło w nich udział aż 78 osób z szesnastu klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie ze szkoły zawodowej także uczestniczyli w warsztatach, a ponadto wspierali młodszych kolegów pomocą i przygotowanymi materiałami. Wydarzenie trwało dwa dni, powstało wiele ciekawych, oryginalnych palm, wykonanych różną techniką: z wiórków osikowych, bibuły, papieru kolorowego. Każda palma była inna i każda bardzo ładna. Uczniowie dowiedzieli się także, skąd wziął się zwyczaj przynoszenia palm do kościoła, uczyli się współpracy i twórczego działania. Za finansowe wsparcie projektu dziękujemy Radzie Rodziców.  

Warsztaty kulinarne


 

19 kwietnia 2017 uczniowie ZSZ brali udział w warsztatach kulinarnych organizowanych przez Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Villi Intrata w Wilanowie. Nasza grupa przygotowywała dania Kuchni  Staropolskiej. Na początku panie prowadzące przedstawiły nam krótki rys historyczny Pałacu i kuchni staropolskiej. Założyliśmy fartuchy i czepki by  przystąpić do praktycznego działania. Pod okiem profesjonalistów przygotowaliśmy dwie potrawy według XVII przepisów. Gotowaliśmy rosół i pyszny deser zapiekany na ciepło. Wszystko bardzo  smakowało. Zajęciom towarzyszyła serdeczna i miła atmosfera. Wszyscy się starali ,wykonywali swoje zadanie bardzo dokładnie. Na koniec otrzymaliśmy certyfikat i tytuł "Kucharza doskonałego".

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę w czasie wycieczki. 
Anna Jaciubek

warsztaty.pdf


Klasa 5c na lodowisku - zamknięcie sezonu zimowegoAkcja profilaktyczna samorządu dla uczniów szkoły podstawowej - podstawowe czynności związane z higieną osobistą.   

W marcu została przeprowadzona kolejna akcja profilaktyczna samorządu dla uczniów szkoły podstawowej. Tym razem we współpracy z pielęgniarką szkolną panią Moniką Pawlik samorząd zajął się higieną dłoni i ciała. W szkolnych łazienkach zawisły kolorowe, dokładne instrukcje, jak myć dłonie, a na godzinach wychowawczych pani pielęgniarka opowiadała o zagrożeniach wynikających z braku mycia rąk, ciała, owoców, warzyw. Uczniowie wykonali plakat, który będzie im przypominał o podstawowych czynnościach związanych z higieną osobistą.   

 

Pierwszy Dzień Wiosny 

W dniu 24 marca 2017 roku tradycyjnie w naszej placówce obchodziliśmy pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej przygotowali spektakl muzyczno-teatralny pt. „Wiosna”.

Tradycji stało się za dość! W programie uroczystości z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nie zabrakło również piosenek o tematyce wiosennej pt: „Maszeruje wiosna”, „Bociany”. Wszyscy dobrze się bawili i wiosnę powitali śpiewem! 

Organizatorzy: Joanna Domańska, Sylwia Michałczenko, Agata Knapik, Teresa Lankiewicz

 

pobierz plik pdf ze zdjęciami z powitania wiosny

Konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

Dnia 23.03.2017 w naszej szkole odbył się historyczny konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Do napisania testu przystąpiło ośmioro naszych uczniów. To już druga edycja konkursu i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w tradycję naszego Ośrodka. Organizatorami całego przedsięwzięcia byli nasi nauczyciele historii: panowie Krzysztof Baluk i Przemysław Salamonik. O wynikach poinformujemy wkrótce.
Konkurs Nowe Miasto

W środę 22 marca przedstawiciele naszej szkoły z kl. I i II uczestniczyli w VI edycji Konkursu Między powiatowego " Na najładniej udekorowany stół i potrawę łatwą, smaczną i zdrową" organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Mieście. W tym roku motywem przewodnim dekoracji stołu była Wiosna, a obowiązkowym składnikiem potrawy kurczak. Uczniowie pod opieką pani K. Wrzesińskiej i p. A. Jaciubek spisali się na medal zdobywając I miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kreatywności w dekoracji stołów i wykonania pysznych potraw. W konkursie brało udział pięć drużyn. Honorowym gościem, który oceniał kulinarne popisy uczniów był kucharz pracujący w z hotelu Sheraton w Warszawie p. Kamil Jabłoński.Tym bardziej jesteśmy dumni z naszego sukcesu. Sałatka z piersi kurczaka, faszerowanej serem mozzarella i suszonymi pomidorami, podana w postaci roladki na sałatce ze szpinaku okazała się najlepszym daniem konkursowym. Podobnie wiosenna aranżacja stołu w tym samodzielnie wykonane dekoracje z warzyw i owoców (bociany, i kurczaczki w pękającym jajku) były czymś nowym i oryginalnym.

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy tak pięknie reprezentowali naszą szkołę za postawę, zaangażowanie i współpracę. Gratuluję sukcesu! 

 

Anna Jaciubek

PS.  Specjalnie dla Was przepis na nagrodzonego kurczaka.

Akcja "Sokomania" 

Tradycyjnie w marcu, w naszej szkole ruszyła akcja - „Sokomania”. Podobnie jak w ubiegłym roku akcja cieszyła się dużym powodzeniem, trwała przez dwa tygodnie, uczestniczyli w niej uczniowie, pod opieką wychowawców oraz nauczycieli zajęć technicznych. Soki owocowo-warzywne, które przyotowywali uczniowie ze świeżych produktów, zawierały bogactwo witamin i składników mineralnych. W przeciwieństwie do soków sprzedawanych w kartonach, nie były pasteryzowane, wolne od sztucznych barwników i konserwantów. Miały naturalną słodycz i smakowały wyśmienicie.

Cała impreza przyniosła uczniom oprócz tych korzyści prozdrowotnych wiele innych, dodatkowych, np. rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.  Była dobrą zabawą i sprawiła dużo radości wychowankom.

Dziękujemy uczniom ZSZ, którzy pod opieką pani Anny Jaciubek, Katarzyny Kożuchowskiej i Katarzyny Wrzesińskiej, przygotowywali sokowirówkę i potrzebne sprzęty kuchenne, aby zajęcia mogły prawidłowo i sprawnie przebiegać.

Koordynator SPZ Barbara BłasiakWycieczka do hotelu w Falentach

Uczniowie klasy I ZSZ i II (hotelarze) gościli w hotelu w Falentach. Mieliśmy możliwość obejrzenia obiektu z przewodnikami, państwem pracującym, na co dzień w hotelu. Widzieliśmy pokoje hotelowe, sale bankietowe i konferencyjne. Uczniowie zapoznali sie z wyposażeniem baru, bufetu, restauracji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się basen, sauna i jacuzzi.

Zostaliśmy poczęstowani pyszną kawą i soczkiem. Dziękujemy pięknie za sympatyczną atmosferę, profesjonalizm i serdeczność. Była to dla nas żywa lekcja z hotelarstwa i gastronomii. 

Anna Jaciubek 


 

 


 

Kliknij aby pobrać i zobaczyć wyniki zawodów


Regulamin i program zawodów 22 marca 2017


http://sportowa.warszawa.pl/aktualnosci/sport/narciarstwo-alpejskie-22-marca-zawody-integracyjne-na-szcz-liwicach Wycieczka narciarska Klubu KOMANDOS


     
 


        "Jajo w sieci" w Hugonówce

         W minioną środę szkoła podstawowa i gimnazjum za pomocą niezwykłej aplikacji przeniosły się do świata gier komputerowych i Internetu. Jak to możliwe? W teatrze      wszystko jest możliwe, a my właśnie gościliśmy w Domu Kultury w Konstancinie na spektaklu "Jajo w sieci". Przygoda Nuli pokazała nam, co się może stać, jeśli zbyt  często korzystamy z dobrodziejstw wirtualnego świata. Gry są fajne, ale jeśli zbyt dużo czasu im poświęcamy, stają się groźne i wiele możemy stracić w naszym  rzeczywistym życiu. Przedstawienie było ciekawe i trzymało w napięciu. Świetnie się bawiliśmy, a ci którzy nie byli - niech żałują. 
   

Zawody łyżwiarskie uczniów SOSW Piaseczno 

W dniu 14.03.2017 na lodowisku w Piasecznie (stadion GOSIR) uczniowie SOSW wzięli udział 
w zawodach sportowych kończących sezon łyżwiarski. W trakcie 4,5 miesiąca uczniowie SP, Gim oraz ZSZ systematycznie chodzili doskonalić swoje umiejętności łyżwiarskie na pobliskim lodowisku.  Przełożyło się to na znaczną poprawę ich umiejętności. Z tej okazji nauczyciele wychowania fizycznego, Pani Adrianna Matuszczak i Pan Jacek Kasztankiewicz zorganizowali zawody w których można było zdobyć atrakcyjne nagrody zachęcające do dalszej aktywności fizycznej.  W zawodach łącznie wzięło udział 45 uczniów. Wyniki zawodów - kliknij aby pobrać plik doc.

Kliknij na zdjęcie aby obejrzeć galerię.


Dzień Kobiet w klasie IVd i Vd

Z okazji Dnia Kobiet nasz uczeń Ignacy postanowił przygotować dla swoich koleżanek słodką niespodziankę. Dnia 7 marca zrobił dla nich przepyszne gofry. Oczywiście nie obeszło się bez pomocy dziewczyn :) Gofry wyszły rewelacyjnie.

 

Bal karnawałowy

II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Biegowym i w Biegach na Rakietach Śnieżnych Olimpiad Specjalnych 09.02.2017        

Lista zawodników                    

Komunikat końcowy z zawodów.

Dzień bezpiecznego internetu 7 lutego 2017 w naszej szkole - Bezpieczeństwo w Internecie – Razem tworzymy lepszy Internet.


kliknij na zdjęcie


W naszym Ośrodku odbyło się wiele inicjatyw związanych z edukacją w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia prowadzone były dla dzieci Szkoły Podstawowej oraz uczniów Gimnazjum i młodzieży z ZSZ. W tym roku szkolnym nauczyciele informatyki, jako temat przewodni wybrali hasło: „Internet bez hejtu”. Zajęcia prowadziły: Barbara Błasiak, Magda Kowalik i Renata Hać. 

Uczniowie rozmawiali o tym, na czym polega „cyberprzemoc”, czyli przemoc z użyciem komputera, telefonu komórkowego lub Internetu. Dyskutowali zwłaszcza, o problemie obrażania, znieważania oraz wyzywania innych osób w Internecie, określanego jako hejtowanie - mowa nienawiści.  Po obejrzeniu filmu pt. „W sieci”, odbyła się burza mózgów na temat: Jak w sytuacjach hejtowania powinny zachować się ofiary oraz świadkowie cyberprzemocy. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, jako efekt naszej pracy powstały:

1. Wspólnie opracowane zasady antyhejtowe, które zostały umieszczone na gazetce edukacyjnej przy szkolnej pracowni komputerowej.
2. Hasła antyhejtowe, które uczniowie chętnie rozwiesili na korytarzach w szkole, by pamiętać o bezpiecznym i kulturalnym serfowaniu w czasie ferii
Przygarnij książkę na ferie

W tym roku po raz pierwszy  zorganizowana została akcja „Przygarnij książkę na ferie”. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem – książki zostały przygarnięte już tego samego dnia. 

Najaktywniejsi czytelnicy

Uczniowie ze szkoły podstawowej z największą liczbą wypożyczeń w sem. I roku szkolnego 2016/2017 zostali nagrodzeni pucharami „Super czytelnik”

Ranking klas

Klasa z największą ilością wypożyczeń w przeliczeniu na jednego ucznia otrzymała puchar przechodni – „Super czytająca klasa”  - w tym roku była to klasa I/II/IIu . Oprócz pucharu zwycięzcy byli również wraz z wychowawczynią p. Joanna Domańską na poczęstunku w pizzerii. Sponsorem nagrody była Rada Rodziców SOSW.

Nagrodzeni w konkursie

Nagrody otrzymali także uczniowie biorący udział w szkolnym konkursie – najpiękniej wykonany zeszyt lektur. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Szczegółowe informacje dotyczące cyklicznych konkursów bibliotecznych znajdują się w zakładce BIBLIOTEKA.

Bożena Żmuda

Bal Charytatywny 2017

04 lutego 2017 r. odbył się Karnawałowy Bal Charytatywny. Gościliśmy w Centrum Szkoleniowo Konferencyjnym Falenty. W tradycję balu przepięknymi zgłoskami dorocznie wpisują się nasi stali i nowi dobroczyńcy dzięki którym goście mogą delektować się wspaniałymi potrawami. Nasza Licytacja Rzeczy Pięknch wzbudza ogromne emocje, a nam daje ogromną satysfakcję. W tym roku atrakcje gościom zapewniali tancerze z Akademii Tańca Im Dance. Zabawiał nas niezastąpiony DJ- Jarek Wielańczyk. Całość uwieczniła na przepięknych zdjęciach Magda Cichocka, (www.magdacichocka.pl).Oglądamy kolekcję oryginalnych nart „Od jesionu do karbonu” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie

  

2 lutego 2017r odbyła się wycieczka do Warszawy. Jej celem była wystawa nart, zorganizowana na terenie Akademii Wychowania Fizycznego na Bielanach w Warszawie.

Wzięły w niej udział dwie klasy, których uczniowie biorą aktywny udział w środowych treningach narciarskich na Górce Szczęśliwickiej: klasa III gas – z wychowawczynią panią Tatianą Gliniak oraz Vc z wychowawczynią Magdą Kowalik. Organizatorem wycieczki był pan Dariusz Kluszczyński - przewodniczący Klubu Olimpiad Specjalnych „Komandos” w naszej szkole. Więcej ...

Zajęcia dla dziewczyn

W styczniu i lutym w internacie pielęgniarka szkolna Monika Pawlik oraz psycholog Zuzanna Szlendak przeprowadziły cykl zajęć dla uczennic gimnazjum, szkoły zawodowej oraz klasy szóstej "Staje się kobietą".

Dziewczyny otrzymały próbki produktów do higieny, oglądały film edukacyjny o dorastaniu, miały szanse podyskutować i znaleźć odpowiedzi na wiele pytań o tym jak być kobietą.


 


Nasi na podsumowaniu roku sportowego gminy Piaseczno

    

Wycieczka do American School of Warsaw w Konstancinie-Jeziornie

W dniu 23 stycznia klasa III gas oraz Sylwia Gazda (najlepsza pod względem nauki
i zachowania uczennica klasy 6a) wraz z nauczycielkami języka angielskiego, panią Tatianą Gliniak i panią Katarzyną Posyłek udały się na wycieczkę do Szkoły Amerykańskiej, która znajduje się w Konstancinie-Jeziornie. Więcej...

 


Wycieczka na Giełdę Papierów Wartościowych

20 stycznia klasy II ZSZ i III ZSZ wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Po przyjeździe na miejsce przyjął nas przewodnik, mający prowadzić wykład na temat giełdy i zasad na niej panujących. Podczas oprowadzania najbardziej zawiódł nas widok pustej sali notowań. Okazało się, że od kilku lat nie panuje już tam taki ruch, jak w amerykańskich produkcjach, ponieważ wszystkie transakcje odbywają się drogą elektroniczną przy udziale maklerów, znajdujących się w swoich biurach maklerskich. Jedynie wystrój jest wciąż taki sam (np. wielkie zegary, wskazujące godziny na wielkich, światowych giełdach, takich jak Tokio, Nowy Jork czy Hong Kong,)

Przemysław Salamonik
W styczniu odbyła się Szkolna Olimpiada Fizyczno-Chemiczna.W olimpiadzie wzięli udział uczniowie klas II i III gimnazjum oraz chętni z klas I.

 


Wyniki zmagań chemicznych:
1 miejsce – 100 % - Michał Pawlik
2 miejsce – 83 %  -  Natalia Kwiatkowska
3 miejsce – 77 % -  Kuba Kurduś

Wyniki potyczek fizycznych:
1 miejsce – Michał Pawlik
2 miejsce - Kuba Kurduś
3 miejsce - Damian Gawrych

Zwycięzcom  serdecznie gratulujemy.
Organizatorki konkursu: Zofia Smoczyńska, Bożena ŻmudaGorące podziękowania za wspaniałą współpracę i ogrom trudu włożonego w przygotowanie Koncertu Noworocznego ! 
BYŁO WSPANIALE! KLIKNIJ
Obdarowani - dziękujemy! 


   Szanowni Rodzice

   W związku z remontem szkolnej kuchni
   w terminie od 2 stycznia 2017 do odwołania

   obiady będą wydawane tylko wychowankom internatu
   oraz uczniom, którym obiady opłaca MGOPS
   (Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej).


   Na czas remontu kuchni, prosimy rodziców pozostałych
    uczniów
o przygotowywanie swoim dzieciom do szkoły 
    solidnego prowiantu: drugiego śniadania i napojów.

    Przepraszamy za utrudnienia.

   
       Zaproszenie

    11 stycznia zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na 
     Koncert Noworoczny 
przygotowany przez naszych uczniów
    pod troskliwym 
okiem nauczycieli. 
    Koncert odbędzie się w Domu Kultury "Hugonówka" przy ulicy
    Mostowej 15 w Konstancinie - Jeziornie o godz. 1000.
    Szczegóły na plakacie poniżej. 
  
     Zaproszenie

    20 grudnia zapraszamy dzieci, rodziców i opiekunów na Jasełka
    przygotowane przez naszych wychowanków pod troskliwym
    okiem nauczycieli. 

    Przedstawienie dla Szkoły Podstawowej o godz. 900 
    a dla Gimnazjum i ZSZ o 1030.

 

Zobacz galerię zdjęć z Jasełek 2016Dnia 20.12.2016 w naszym Ośrodku odbyły się Jasełka z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przy pomocy nauczycieli przygotowali piękne przedstawienie. Nasi mali aktorzy byli ubrani w niesamowite stroje, a całości dopełniała starannie wykonana scenografia. Podniosłości wydarzenia nadał fakt iż mogliśmy występować dla naszych gości ze starostwa pani Katarzyny Paprockiej, Magdaleny Bonieckiej oraz wicestarosty Arkadiusza Strzyżewskiego. O modlitwę przed podzieleniem się opłatkiem zadbał ks. Adrian. W rodzinnej atmosferze złożyliśmy sobie życzenia świąteczne oraz noworoczne, aby po przerwie wrócić z jeszcze większą energia do dalszej pracy.

Zgodnie z tradycją 20.12.2016 r. odbyły się w naszym Ośrodku Jasełka Bożonarodzeniowe pt. Mały Pasterz i Wielki Rozbójnik. Tegoroczne przedstawienie przygotowały p. Renata Tkaczyk, Katarzyna Staśkiewicz, Monika Budzik. W jasełkach  brało udział 23 uczniów  szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły zawodowej. Pani A. Jaciubek,

Z. Smoczyńska udekorowały salę . Przedstawienie przeplatane było przepięknymi kolędami w wykonaniu chóru szkolnego pod przewodnictwem p. K. Sołonowicza, K. Liptak, M. Fudali, A. Knapik. Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo się spodobała zaproszonym gościom i społeczności naszego Ośrodka. Jasełka  wprowadziły wszystkich w rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Po przedstawieniu Pani wice-dyrektor Teresa Markiewicz złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

R. Tkaczyk


W dniu 11 stycznia 2017 roku w Domu Kultury Hugonówka będziemy wspólnie kolędować razem z placówką w Łbiskach (szczegóły na rozwieszonych w szkole plakatach). 

Zapraszamy do aktywnego włączenia się w organizowanie spotkania, poprzez:

1. przygotowanie ciast (mogą upiec je rodzice, uczniowie, lista do wpisania dla osób chętnych znajduje się na tablicy ogłoszeń w pokoju nauczycielskim),

2. przygotowanie aniołów-gotowe anioły są do odebrania u Ani Kłos, należy je rozdać uczniom, pomalować. Będą one wręczane jako upominki dla przybyłych gości.

3. rozwieszenie plakatów w zaprzyjaźnionych placówkach, można np. zaprosić zaprzyjaźnionych nauczycieli z grupą uczniów.

4. inne formy pomocy także mile widziane.

 Pozdrawiam

Agnieszka Niczyporuk

Daria Szymanowicz

Zuzanna Szlendak


 

W dniu 16 grudnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu bibliotecznego „ Czytam z dorosłym”

Konkurs ten organizowany był w naszej placówce już po raz dziewiąty.

Oto lista nagrodzonych uczestników: kliknij

Zwycięzcom serdecznie gratuluję i już teraz zapraszam do udziału w X edycji konkursu, która odbędzie się w miesiącu kwietniu 2017 r. Oczywiście czytać można, a nawet trzeba, przez cały rok – niezależnie od organizowanych konkursów.

Zachęcam, więc do systematycznego wypożyczania książek
z biblioteki. Pamiętajcie o czytaniu również w czasie ferii świątecznych czy zimowych.

Bożena Żmuda

GMINA PIASECZNO NA GÓRCE SZCZĘŚLIWICKIEJ – II MAZOWIECKI MITYNG W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM OLIMPIAD SPECJALNYCH –
14 grudnia 2016.

            W minioną środę na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie odbył się II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorem imprezy sportowej był Mazowiecki Oddział Olimpiad Specjalnych przy współpracy z Klubem Sportowym Olimpiad Specjalnych „KOMANDOS” Piaseczno.  
         Gminę Piaseczno reprezentowała trzynastoosobowa grupa młodzieży
z Klubu Sportowego Olimpiad Specjalnych „KOMANDOS” Piaseczno.  Młodzież startowała w trzech konkurencjach; w slalomie gigancie, zjeździe swobodnym oraz sprincie na 10 m., z podziałem na kategorie wiekowe. Impreza została otwarta zjazdem z górki sztandaru Olimpiad Specjalnych Polska. Więcej w zakładce Klub Olimpiad Specjalnych.

   


10 grudnia zakończyła się trzecia edycja projektu "Czas na basen". Dzięki dofinansowaniu Gminy Piaseczno, w zajęciach na basenie w przedszkolu "Baśniowy Zameczek" uczestniczyło 30 uczniów naszej szkoły.

Równolegle do zajęć na basenie w trakcie trwania III edycji projektu "Czas na basen w szkole odbywały się warsztaty grafomotoryczne, gdzie pod okiem terapeutów
i nauczycieli uczniowie mieli okazję do zabawy i ćwiczeń motoryki dużej jak i małej.

Zobaczcie zdjęcia: 

 

Na zakończenie projektu odbyła się impreza sportowo- świąteczna, którą uświetnili rodzice, dzieci, opiekunowie oraz znamienici goście. Najpierw oczywiście była zabawa
i zawody w wodzie, potem odbyły się warsztaty: wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, następnie ozdabialiśmy nimi choinkę a na koniec spotkania odwiedził nas Mikołaj
i obdarował prezentami.

Pierwszy konkurs świątecznych piosenek i pastorałek w języku angielskim

W dniu 8 grudnia 2016 r. w Ośrodku odbył się po raz pierwszy konkurs świątecznych piosenek i pastorałek w języku angielskim dla uczniów gimnazjum i szkoły zawodowej, a w dn. 9 grudnia dla dzieci ze szkoły podstawowej. Młodzież i dzieci do konkursu przygotowywały nauczycielki języka angielskiego, pani Tatiana Gliniak, pani Katarzyna Posyłek i pani Sylwia Markiewicz.

Angielskie słowo „Christmas”- to skrót od słów Mass of Christ (msza Chrystusa). Odprawiano ją o dwunastej w nocy z 24 na 25 grudnia. Zgodnie z tradycją największy dzwon w kościele odzywa się cztery razy godzinę przed północą, a punktualnie o północy zaczynają bić wszystkie dzwony- to początek świąt, radość z narodzin Chrystusa.

Konkurs bardzo się podobał jak publiczności tak i występującym.  Wśród klas starszych I miejsce zajęła klasa I gimnazjum, która wykonała kolędę w stylu gospel „The Virgin Mary Had a Baby Boy”, II miejsce zajęła klasa II Gas z piosenką „Jingle Bell Rock”, która znalazła się na 6 miejscu w liście przebojów w roku 1957. A III miejsce zajęła klasa III gimnazjum, która zaśpiewała „We Wish You a Merry Christmas” .

Wśród klas młodszych I miejsce zajęła klasa 3c z piosenką „Hello Reindeer” oraz 5c z piosenką „Oh, Christmas Tree”. II miejsce zajęły  klasy 1a, 2a, 3a, 1b, 2b (zaśpiewały razem)  z piosenką  „Christmas Jingle” oraz 6a z piosenką „It’s Father Christmas”. III miejsce zajęła klasa 5a z piosenką „Santa”, a uczennica tej klasy Julia Krawczyk otrzymała wyróżnienie za aktywny udział przy wykonaniu dekoracji i śpiewaniu przez mikrofon.

Jesteśmy dumni z uczestników występu za ich zaangażowanie, staranność, wykonanie dekoracji i piękny śpiew!!! Brawo!!!

Zespół nauczycieli języków obcych. Kliknij na zdjęcie aby obejrzeć galerię.Odwiedziny Mikołaja 

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. W dniu 6 grudnia udało mu się również dotrzeć do naszych najmłodszych uczniów. Więcej ...

W dniu 6 grudnia w  naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z podróżnikiem, kapitanem jachtu Zbigniewem Rutkowskim. Kapitan opowiadał o swoich podróżach dookoła świata.

Wyjaśnił, co to jest jacht, regaty, kajuta, kambuz. Obejrzeliśmy prezentację, dzięki której mogliśmy zobaczyć jak wygląda jacht kapitana. 

 

Dnia 2 grudnia odbył się finał projektu „Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia” ...

     

...organizowanego przez PiątAki ( grupę socjoterapeutyczną z klasy V a prowadzoną przez p. Katarzynę Filipowską). Więcej ...

Film z występu w szpitalu     

Jeśli link nie działa kliknij tu, aby obejrzeć film.


Nagrody w konkursie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - rozdane:

 

 


30 listopada przed wychowankami naszego Ośrodka, uczniami szkoły podstawowej wystąpił teatr  "Pinokio" z Nowego Sącza z przedstawieniem
pt.  "Wesoła szkoła"
.

Spektakl bardzo podobał się uczniom, przypomniał zasady bezpieczeństwa, higieny i zdrowego trybu życia. 

Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w warsztatach  teatralno- artystycznych, podczas których stworzyli różnorodne kukiełki z drewna i włóczki. Każde dziecko wykonało własnego projektu lalkę. 
Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców oraz Stowarzyszenia "Auxilium" za dofinansowanie przedstawienia i warsztatów.  
Organizator Anna Kłos
1 grudnia światowy dzień walki z HIV/AIDS

Dn. 28.11.2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne z młodzieżą, której rodzice wyrazili pisemną zgodę. Na temat chorób przenoszonych drogą płciową oraz HIV/AIDS. W zakładce Akademia Mądrego Rodzica umieściliśmy scenariusz tych zajęć.

Dodatkowo uczniowie wykonali pod opieką p. pielęgniarki samodzielnie plakaty oraz gazetkę edukacyjną.

 
 

 
 

Osoby odpowiedzialne za projekt: Monika Pawlik- pielęgniarka, Zuzanna Szlendak- psycholog


„Raz, dwa, trzy, bądź bezpieczny i Ty!"

Listopad i grudzień to miesiące, kiedy dzień jest najkrótszy. Szybko robi się ciemno i stajemy się mniej widoczni na drodze. Dlatego w naszym Ośrodku przeprowadziliśmy szereg akcji edukacyjnych, dotyczących bezpieczeństwa w szkole i w drodze do niej. W środę podsumowaliśmy je konkursem „Raz, dwa, trzy, bądź bezpieczny i Ty!”. Uczniowie szkoły podstawowej odpowiadali na pytania, dotyczące niebezpiecznych sytuacji w szkole, pokazywali, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak się ubierać, by być widocznym i gdzie zadzwonić w razie niebezpieczeństwa. Jury przyznało tylko pierwsze i drugie miejsca, co oznacza, że poziom wiedzy naszych uczniów jest bardzo wysoki. Brawo!

Konkurs przygotowały panie Katarzyna Staśkiewicz, Anna Jaciubek i Barbara Błasiak.

Galerię zdjęć można zobaczyć tutaj, a prezentację z pytaniami konkursowymi w zakładce Kreatywnego Nauczyciela


A oto nagrodzone prace:

 


Spotkanie z policjantem

 W dniu 24 listopada 2016 roku gościliśmy w naszym Ośrodku pracownika KPP Piaseczno. Aspirant sztabowy pan Maciej Blachliński przeprowadził ciekawe zajęcia dla najmłodszych uczniów z klas 1-3 oraz 4-6. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym w ramach programu „Razem bezpieczniej” realizowanego przez nasz Ośrodek. Po zakończeniu zajęć uczniowie przebywający na świetlicy wykonali tematyczne prace o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

Za przeprowadzenie zajęć serdecznie dziękujemy.

 


 

Nowości z Klubu Olimpiad Specjalnych "KOMANDOS"

  


W minioną środę 23.11.2016 zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos przy SOSW w Piasecznie rywalizowali w XI Mazowieckim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych Warszawa 2016. Więcej...


25 listopada jest świętem Pluszowych Misiów.

 

Z tej okazji uczniowie na zajęciach z psychoedukacji

opracowali własne książeczki o misiach.

Wezmą one udział w konkursie organizowanym w naszym SOSW. Już niedługo w naszej szkole finał projektu  „Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia”

Organizatorami projektu  są uczniowie klasy 5a z grupy  socjoterapeutycznej: Julia Krawczyk, Zuzia Kubicka, Michał Kwiatkowski, Zuzia Juchno, Sandra Skrzypczak pod opieką Katarzyny Filipowskiej.

Współorganizatorzy: p. Agata Knapik, p. Marta Słupska, p. Adrianna Matuszczak, p. Katarzyna Malinowska, p. Marta Sobieraj, p. Teresa Lankiewicz, p. Krzysztof Baluk i nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów.

 Działania w projekcie:

 1. Konkurs plastyczny, plastyczno-literacki, na wykonanie książeczki „Mój Przyjaciel Miś”.
 2. Zbiórka przytulanek- misiów dla dzieci- pacjentów Szpitala Św. Anny.
 3. Przygotowanie przedstawienia teatralnego pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”(grupa teatralna pod kierunkiem K. Filipowskiej i A. Knapik)
 4. Publiczna prezentacja piosenek o misiach przez chętnych uczniów.
 5. Quiz na temat misiów- postaci bajkowo- filmowych i zwierząt przypominających pluszowe misie przygotowywany przez Martę Sobieraj z uczniami logopedycznymi.
 6. Konkurs dla nauczycieli na portret misia (rysowany wg instrukcji, z zasłoniętymi oczyma).
 7. „Małe co nieco” czyli konkurs na zjedzenie miodu ze spodeczka bez pomocy rąk dla chętnych uczniów.
 8. Konkurs na przedstawienie swojego misia przez chętnych uczniów w dniu finału.
 9. Ścianka fotograficzna : „Portret z misiem” prowadzona przez uczniów kl. 4a  pod opieką p. Adrianny Matuszczak, wykonanie wystawy fotografii.
 10. Wizyta w szpitalu na oddziale dziecięcym z misiami i przedstawieniem teatralnym w okolicy 6.12.
   

 Lista utworów wybranych przez poszczególne klasy: kliknij ...


Święto Niepodległości w naszej szkole

W piątek 18.11.2016 r. w SOSW odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Była to okazja do refleksji nad historią naszej Ojczyzny i przypomnienie o jej tragicznych losach. Uczniowie uczcili ten dzień poprzez udział w konkursach – plastycznym, „Jaki znak Twój? Orzeł Biały” oraz muzycznym „Konkursie pieśni patriotycznej”.

Podczas apelu uczniowie Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej prezentowali, wcześniej przygotowane pieśni patriotyczne. Zaangażowanie, dbałość o rekwizyty i odpowiedni ubiór uczestników, sprawiły, że poziom był naprawdę wysoki. Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce  - I klasa ZSZ,

II miejsce – I i II klasa Gau,

III miejsce – III Gimnazjum.

Dodatkowo został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu dowolną techniką godła Polski. Spośród wielu pięknych prac, jury wybrało trzy:

I miejsce – Eryk Przeczewski i Patryk Borowski (kl. V e),

II miejsce – Antonina Mroczek (kl. III c),

III miejsce – Filip Seliga (kl. VI e).

Uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy:

Przemysław Salamonik, Monika Budzik, Irmina Frąckiewicz

Wycieczka do teatru muzycznego ROMA klas gimnazjalnych: II Gim., II Gas., III Gim., III Gas.

 

 

Podczas wycieczki zwiedzaliśmy kulisy teatru muzycznego. Pierwszymi osobami, które możemy spotkać po wejściu do teatru są szatniarze i bileterzy.  Mają oni pełne ręce roboty ... więcejŚrodowe wyjazdy na narty w ramach Klubu Olimpiad Specjalnych


 


przejdź do zakładkiWarsztaty w Centrum Pieniądza NBP

W środę 2 listopada 2016r. klasy III gim, III gas i III ZSZ wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. 

Po przyjeździe na miejsce przyjął nas przewodnik, który był odpowiedzialny za oprowadzanie gości w tym dniu. Najpierw mieliśmy warsztaty o sposobach sprawdzania autentyczności pieniędzy. Dzięki temu nauczyliśmy się jak mamy sprawdzać pieniądze pod względem ich autentyczności. Mogliśmy na prawdziwych pieniądzach ocenić, który jest prawdziwy a który jest falsyfikatem.

Następnie oglądaliśmy i trzymaliśmy w swoich dłoniach sztabkę złota o wartości około 2 mln złotych. Przez specjalny przyrząd patrzyliśmy na pieniądze z różnych stron świata miedzy innymi z Chin i Australii. 

Przemysław Salamonik2 listopada 2016Magia teatru

27 października 2016 niektóre klasy szkoły podstawowej i gimnazjum zwiedziły teatr muzyczny ROMA. Magia teatru dzieje się nie tylko na scenie. Ogromne zaplecze: kulisy, podscenie, orkiestron, zapadnie, pomieszczenia techniczne, sale prób, sala baletowa oraz liczne pracownie (krawiecka, szewska, perukarnia, modelatornia, magazyn kostiumów i wiele innych udało nam się zobaczyć. Ta różnorodność pomieszczeń tworzy TEATR, w którym można spotkać wspaniałych i twórczych ludzi. Widzieliśmy również zabytkowe wnętrza, które nas urzekły. Dzieci wyszły z teatru zadowolone, mają, co wspominać. Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie kosztów przejazdu autokarem.
Uwaga – konkursy czytelnicze!!!

 

Ruszają cykliczne konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną:

1. Czytam z dorosłym - w listopadzie,

2. Zeszyt lektur – do końca stycznia

3. Najaktywniejszy Czytelnik  i  Najaktywniej Czytająca Klasa – do końca stycznia

Poczytaj więcej w zakładce "Biblioteka"


Uczniowie i Wychowawcy klas SOSW
  
Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-technicznym 
pt. „Moja pasja-Mój wymarzony zawód” II edycja. Format i technika dowolna.
Prace proszę składać do 26 listopada 2016r. Do Pani Renaty Hać 

 

Turniej Tenisa Stołowego

19. 10. 2016 uczniowie gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej wzięli udział w Turnieju Tenisa Stołowego w Grodzisku Mazowieckim.

SOSW reprezentowało 6 uczniów wraz z p. Jackiem Kasztankiewiczem i p. Adrianną Matuszczak. Uczniowie wystartowali w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. W Turnieju wzięło udział 8 szkół. W kategorii dziewcząt III miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły z klasy 2 g Ania Ochman, której serdecznie gratulujemy :)

Wycieczka piesza z przewodnikiem po Piasecznie o tematyce: „Historia miasta pod kątem zapoznania się z cechami rzemieślniczymi”

W dniu 19 października 2016r. klasy III gim.  III gas oraz 1 i 2 gA wraz z wychowawcami odwiedziły Muzeum Regionalne w Piasecznie i udały się wraz z przewodnikiem na wycieczkę po mieście, które za dwa lata będzie świętowało 590-lecie swojego powstania. Więcej ...Oferta szkoleń
:

http://www.poradnia.piaseczno.pl/index.php?p=1_67_Szkolenia

W roku szkolnym 2016/2017 organizujemy kolejne szkolenia dla psychologów, pedagogów i nauczycieli: 
SZKOŁA dla RODZICÓW i WYCHOWAWCÓW.

Zajęcia prowadzone będą przez prezes Stowarzyszenia Szkoła dla Rodziców
i Wychowawców - panią Ewę Krupińską (psycholog).

Jest to szkolenie uprawniające do prowadzenia warsztatów dla rodziców
i wychowawców metodą Mazlish i Faber, pozwala także doskonalić swój warsztat pracy dotyczący kontaktu z dziećmi i młodzieżą. Po kursie uczestnicy otrzymają zaświadczenie wydane przez Stowarzyszenie Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.

cz.1 Jak słuchać, żeby dzieci nas mówiły, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały - warsztaty

        5,6 oraz 26-27 listopada 2016 r. (soboty,niedziele)

cz.2 - Rodzeństwo bez rywalizacji - warsztaty dla osób, które ukończyły cz.1    

          8,9  oraz 22,23 października  2016 r. (soboty, niedziele)

cz.3 - Jak rozmawiać z nastolatkiem? - warsztaty dla osób, które ukończyły cz.1  

          2,3,4 (piątek, sobota, niedziela) oraz 17,18 grudnia 2016 r. ( sobota, niedziela)

 

Szkolenia płatne. Całkowity Koszt uzależniony jest od liczby uczestników - waha się w granicach 250 - 320 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia odbywać się będą na terenie poradni - Piaseczno, ul. Chyliczkowska 20 ( I piętro w budynku internatu ZSRCKU).Podziękowanie

Dziękujemy Radzie Rodziców za zaproszenie Grona Pedagogicznego
do klubo-kawiarni "Życie jest fajne" i wspólne uczczenie Dnia Edukacji Narodowej.

Grono Pedagogiczne 

Galeria zdjęć z klubo-kawiarni "Życie jest fajne"
Fotorelacja z obchodów Dnia Edukacji Narodowej i pasowania pierwszaków w naszej szkole.

 


Wycieczka na Ogólnopolskie Targi Hotelarskie

12 października klasa I ZSZ i II odbyli kolejną udaną wycieczkę na Ogólnopolskie Targi Hotelarskie World Hotel Warszawa  2016.Oglądaliśmy wiele ciekawych wystaw związanych z wyposażeniem hoteli i zakładów gastronomicznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wykonywania dekoracji  z warzyw i owoców ozdobną obieraczką i nożem.

Uczniowie skosztowali wiele gatunków soków naturalnych, gorącej czekolady,  i innych smakołyków serwowanych prze promujące się firmy. Mieliśmy okazję na żywo zobaczyć wiele ważnych postaci ze świata gastronomii na czele z Panem Sową. Na naszych oczach rozgrywały się Kulinarne Mistrzostwa Polski .Na dużym ekranie uczniowie oglądali zmagania uczestników . Dla przyszłych kucharzy była to żywa lekcja gastronomii .Dziękujemy organizatorom Targów za życzliwe przyjęcie i mamy nadzieje spotkać się w przyszłym roku.

Anna Jaciubek

Wycieczka do Muzeum Historii Żydów Polskich

 Dnia 7 października 2016 roku (tj. piątek) odbyła się wycieczka klas III gas., II ZSZ i III ZSZ do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Opiekunami byli pan Przemysław Salamonik (organizator wycieczki), pani Katarzyna Wrzesińska, pani Tatiana Gliniak oraz pan Marcin Jaśkiewicz.

Gdy przybyliśmy na miejsce ogromne wrażenie zrobił na nas budynek w którym znajduje się Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Przed wejściem do muzeum musieliśmy przejść przez specjalne bramki wykrywające metal podobne do tych na lotniskach. Następnie odłożyliśmy okrycia wierzchnie do szatni, gdzie wręczono nam również słuchawki i odbiorniki, dzięki którym mogliśmy usłyszeć to, co pani przewodnik mówiła do nas przez mikrofon.

Zostaliśmy oprowadzeni po muzeum. Pani przewodnik opowiadała nam o historii i kulturze polskich Żydów. Spośród ponad dziesięciu galerii najbardziej spodobały mi się dwie: jedna przedstawiająca ulicę polskich przedstawicieli narodu żydowskiego oraz druga – prezentująca bimę synagogi w Gwoźdźcu. Otrzymaliśmy również ciekawe materiały, m.in. alfabet hebrajski, kopię biletu na bezpłatny przejazd w wagonie klasy III dla Żydów. Mieliśmy okazję wydrukować symbol jednej z paru żydowskich drukarni starą metodą drukowania Izraelitów.


Wycieczka do hotelu

W czwartek 6 października klasa I ZSZ i hotelarze z kl. II ZSZ pod opieką
p. Anny Jaciubek i Katarzyny Kożuchowskiej odwiedzili hotel **** Venecja Pałace
w Michałowicach. To przepiękne miejsce zrobiło na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Budowla liczy 15 lat. Wystrój wnętrz w stylu klasycystycznym  bardzo bogaty i oryginalny. Piękne rzeźby, posągi, obrazy, oświetlenie w różnych kolorach.
Pałac na wodzie coś niesamowitego. Zobaczyliśmy wyposażenie  pokoi hotelowych, apartamentów, restaurację, lobby a także piękne sale bankietowe. Należy dodać, że otoczenie hotelu do duża przestrzeń, piękne palmy, staw, plac zabaw dla dzieci  i inne atrakcje dla gości. Dziękujemy Panu Wacławowi prezesowi hotelu za miłe przyjęcie.
A oto co widzieliśmy, możecie nam pozazdrościć.


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
to szereg zabaw, organizowanych przez cały tydzień w naszej szkole. Uczniowie przypominali sobie i utrwalali tabliczkę mnożenia podczas dekoracji klas, gier i zabaw. Dużą popularnością cieszyły się łamigłówki matematyczno-logiczne, szczególnie zaś gra BINGO.

Uczniowie gimnazjum pod okiem p. Zosi Smoczyńskiej stworzyli Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne i przepytywali z tabliczki mnożenia starszych kolegów, nauczycieli w szkole oraz… inne osoby poza szkołą.

Kulminacją był dzień 30 września. Tego dnia odbyły się zabawy i konkursy. Konkurs dla Szkoły Podstawowej prowadziła p. Magda Kowalik. Konkurs dla Gimnazjum prowadziła p. Mariola Karaban.

Kliknijcie na zdjęcia poniżej i zobaczcie fotorelacje z tych wydarzeń.

W przyszłym tygodniu podczas szkolnego apelu zostaną wręczone dyplomy i nagrody dla najlepszych.


   

 

Rozpoczęliśmy przygotowania do Swiatowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który odbędzie się 30 września 2016.

W ramach  przygotowań do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia klasy wraz
z wychowawcami udekorowały swoje sale. 23 września przeszła komisja, by ocenić wystrój sal. Wyniki konkursu na najlepiej udekorowaną klasę- niebawem.

A teraz zobaczcie jak wyglądają klasy udekorowane w "tabliczkę mnożenia" :)Zawody sportowe

 

Rozpoczęcie prac budowlanych

Przebudowa ruszyła!!!  W dniu 21 września pani wicedyrektor Teresa Markiewicz zgromadziła na apelu szkolnym wszystkie klasy wraz z nauczycielami w sali gimnastycznej Ośrodka i zaznaczyła, że w tej sali spotykamy się po raz ostatni, ponieważ 22 września rozpoczyna się rozbiórka części starego budynku. Tymczasowe wejście do szkoły - od strony wejścia ewakuacyjnego - zostanie połączone z nową szatnią i świetlicą, mieszczącą się w dobudowanych kontenerach. W kontenerach będą miały zajęcia dwie klasy: klasa II szkoły zawodowej, oraz klasa 4f z5f pod opieką p.Bernadetty Peplak

Pani wicedyrektor przypomniała, że po rozbiórce, będzie powstawało nowe główne wejście do Ośrodka od strony ul. Szpitalnej. Powstanie również nowy, duży budynek połączony z sąsiadującym budynkiem Zespołu Szkół nr 1 i salą gimnastyczną, która będzie częścią naszej Placówki.

Na przedstawionych zdjęciach zobaczymy prace przy stawianiu kontenerów, zabezpieczony teren budowy oraz rozbiórkę głównego wejścia z częścią swietlicową.
16 września 2016r wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie świata.


23 EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA PRZEBIEGAła POD HASŁEM

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

 Głównym przesłaniem akcji było:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! 

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

                                                                                        B. Jaczewska

W dniu 14. 09. 2016 Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna z Piaseczna obchodziła swoje 50 - lecie.Uroczystości uświetniła swoim występem uczennicz naszej szkoły Sara Witkowska, którą do występu przygotował nauczyciel Kamil Sołonowicz. 


Początek Roku Szkolnego 2016/2017

Pani wicedyrektor Teresa Markiewicz przywitała serdecznie społeczność uczniowską, rodziców i nauczycieli w Nowym 2016/17Roku Szkolnym. Na początku przedstawiła nowych nauczycieli i terapeutów. Grono pedagogiczne poszerza się z roku na rok, placówka rozwija się i rośnie. Za półtora roku wyrośnie nam nowy, duży i piękny budynek.

Jak powiedziała pani wicedyrektor na Rozpoczęciu Roku Szkolnego, na początku sierpnia podpisano umowę na realizację II etapu remontu i rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.  Część budynku zostanie wyburzona, a w jej miejscu powstanie nowa konstrukcja, wyższa o dwie kondygnacje.  

I etap prac zakończył się w grudniu ubiegłego roku. Kosztem 2, 5 mln zł w części głównej budynku szkolnego zostały wymienione wszystkie instalacje, drzwi i podłogi. Pojawiły się pracownie dla dzieci i młodzieży z autyzmem i Zespołem Aspergera, pracownia integracji sensorycznej oraz pracownia technologiczna dla szkoły zawodowej: kierunek kucharz i pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Na zakończenie ogólnego spotkania pani wicedyrektor życzyła wszystkim owocnej pracy, mimo przejściowych niedogodności związanych z przebudową i skierowała dzieci i młodzież wraz z rodzicami do wychowawców klas.  W szkole obowiązuje obuwie na zmianę
na białej podeszwie

 Materiały do świetlicy


Dzwonki
  Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
 


Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza na bezpłatne warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców.
Celem zajęć jest podniesienie kompetencji wychowawczych, nauczenie budowania lepszego kontaktu ze swoim dzieckiem, radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi bez stosowania przemocy.

Warsztaty będą prowadzone przez dwóch trenerów-psychologów
i obejmują 1 weekend, 16-17.07.2016 w godzinach 9.00 – 17.00, (w sumie 2 spotkania).

Szczegółowe informacje: kliknij.

Renata Masłocha, Zuzanna Szlendak

Komitet Ochrony Praw Dziecka
Ul. Oleandrów 6, III piętro
00 - 629 Warszawa
Tel.22/626-94-19
www.kopd.plZakończenie roku szkolnego 2015_2016
 

 

(Instrukcja korzystania z domofonu znajduje się na gazetce przy wejściu)

Język angielski - podręczniki 

Klasa VI Szkoła podstawowa

Podręcznik niewieloletni.

 Nazwa: „Bugs World 3” + zeszyt ćwiczeń „Bugs World 3”, autor Elisenda Popiol . Wyd. Macmillan

 

Szkoła zawodowa, klasa 1

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń w jednym „New Horizons 1”, autor Małgorzata Wieruszewska,

 wyd. Oxford

Wycieczka do "fabryki czekolady" Ferrero w Belsku Dużym


 


Nagrody w konkursie Tesco - rozdane :)

 
Projekt  CZYTAMY NAJMŁODSZYM cd -poczytaj więcej w pdf


 

W projekcie uczestniczą uczennice klas III gimnazjum i III ZSZ: Aleksandra Bąbik, Izabela Dzwonkonkowska, Weronika Orlik, Anna Jakowiecka, Magdalena Ziembicka, Urszula Osińska, Marta Rybińska. Dziewczyny pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego czytają najmłodszym uczniom placówki bajki, opowiadania, baśnie. Następnie dzieci kolorują rysunki. Zajęcia przynoszą dużo radości i zadowolenia nie tylko najmłodszym.

Monika Budzik


Już od kilkunastu lat uczniowie naszej szkoły rywalizują w szkolnym konkursie ortograficznym. Oto laureaci szkolnego konkursu ortograficznego w bieżącym roku szkolnym 2015/2016: kliknij

Monika Budzik


16 czerwca 2016 uczniowie klas 4b i 4c uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

 

  

Już sama podróż była ciekawa. Nowoczesny wagon II linii metra podobał się nam wszystkim, podobnie jak długie, ruchome schody w srebrnym, pięknie oświetlonym tunelu. Warszawa powitała nas przestrzenią: błękitem nieba, bielą chmur, zielenią trawy. Zachwycił nas piękny widok na most nad Wisłą, Stadion Narodowy, warszawska Syrenka. Zanim dostaliśmy bilety weszliśmy schodami na rampie na dach budynku Centrum Nauki Kopernik i zwiedziliśmy ogród na dachu. Podziwiając widoki z góry wspominaliśmy niedawną wycieczkę do Kazimierza Dolnego.

 Na ten wyjazd niektórzy czekali z niecierpliwością i z wielkim zapałem ruszyliśmy w końcu, aby zwiedzać wystawę, dotykać eksponaty, poznawać tajniki światła, siłę powietrza i wody, sekrety ludzkiego organizmu, ulegać złudzeniom optycznym i dotykowym. Mogliśmy poczuć się jak Fakir, zobaczyć siedząc za kierownicą, dlaczego jazda pod wpływem alkoholu jest niebezpieczna i niedozwolona. Nie sposób wymielić wszystkich atrakcji, które na nas czekały w „Koperniku”. Zadowoleni i szczęśliwi wracaliśmy do szkoły wstępując po drodze do McDonalda na małą przekąskę. 

Magda Kowalik  


 

W dniu dzisiejszym (15 czerwca 2016)zakończyliśmy II edycję projektu "Czas na basen".

Przez trzy miesiące nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach na basenie "Baśniowy Zameczek", a wszystko to było możliwe dzięki dofinansowaniu projektu przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Zajęcia prowadzone były przez Panią Joannę Heretę oraz naszego wolontariusza Pana Jacka Dołęgę.

Najpierw dzieci pokazały swoje umiejętności w czasie mini zawodów i pokazów w wodzie, a następnie urządziliśmy Garden Party przy świeżo i co ważne własnoręcznie wykonywanych sokach i koktajlach. W kąciku plastycznym wykonywaliśmy prace o tematyce wodnej

Na dzisiejszej imprezie Powiat reprezentowała członkini Zarządu Pani Katarzyna Paprocka, na której przychylność możemy zawsze liczyć.

Rowerem przez skrzyżowanie - makieta 

Uczniowie klasy 5b pod kierunkiem p. Magdy Kowalik wykonali makietę skrzyżowania o ruchu okrężnym oraz skrzyżowania równorzędnego. Podczas wykonywania makiety utrwalali zasady pokonywania skrzyżowania w zależności od ustawionych znaków i rodzaju skrzyżowania. Niedługo egzamin na kartę rowerową, taka wiedza na pewno się przyda. Uczniowie 4c już trenują na przyszły rok.

 


Ogólnopolski konkurs plastyczny "Kartka dla ciebie" organizowany przez świetlicę szkolną SP Nr 5 w Piasecznie

Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy kl. III Aleksandry Raszki, która zdobyła II miejsce w tym konkursie. Uczennica wykonała kartkę w kształcie misia pod kierunkiem p. Anny Jaciubek

Serdecznie gratulujemy!!


 


Zdjęcia  z rozdania nagród w gminnym konkursie ,, Moja ulubiona książka - projekt okładki",

w którym uczniowie klas czwartych dostali wyróżnienia ( Eryk Laskowski za pracę pt. "Reksio", Antoni Stroiński za pracę pt. " Hobbit" oraz Sebastian Lichocki za pracę pt. "Król Artur"

 


Dlaczego warto czytać książki?
 - kliknij na obrazek i pobierz prezentację.
Bijemy rekord jednoczesnego czytania

 W miniony piątek nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu jednoczesnego czytania książki. Wydarzenie uswietniły osoby, które na co dzień znamy z innych ról: pani Joasia Moskalewicz, pani Bogusia Aronowicz i pan Jan Potocki. Goście brawurowo odczytali wiersze Jana Brzechwy, wzbudzając wielki entuzjazm słuchaczy. Następnie każde dziecko czytało w ciszy przyniesioną książeczkę. Akcja bardzo się podobała, bo przcież czytanie jest super. A my zachęcamy do czytania w każdych okolicznościach: na przerwie, w autobusie, przed snem - zawsze. Nie zapominajcie o książkach w wakacje!

Akcję przygotowały panie: Bożena Żmuda, Monika Bondyra i Katarzyna Staśkiewicz


Podsumowanie konkursów czytelniczych
(oglądając galerię kliknij na ikonkę z literą "i" -zobaczysz opis zdjęcia)

Rozstrzygnęliśmy konkurs literacki Listy do Mamy. Wpłynęło dwadzieścia pięknych, wzruszających prac, które 26 maja przekazaliście swoim Mamom. Każdy list był inny i każdy najlepszy, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Dziękujemy za udział, jesteście twórczy i kreatywni. Zapraszamy w przyszłym roku!

Samorząd Uczniowski koordynator: Katarzyna Staśkiewicz

Podsumowanie szkolnych konkursówZapraszamy do udziału w konkursach informatycznych:

kliknij aby powiększyć

 

Dzień Dziecka - zapraszamy do obejrzenia zdjęć

 

Po raz kolejny 3 czerwca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Piasecznie z okazji Dnia Dziecka został zrealizowany projekt „Stacja Integracja”. Jego współorganizatorem była Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego. Wszyscy uczestnicy: dzieci, rodzice, wolontariusze, sponsorzy mieli niecodzienna możliwość przejazdu zabytkową Kolejka wąskotorową i aktywnego spędzenia czasu na jednej ze stacji, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie bawili się podczas zawodów sportowych, gry terenowej, mogli skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, mobilnego placu zabaw, wziąć udział w pokazie baniek mydlanych oraz w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyli zwierzątka z balonów, budowali oraz kolorowali zamek królewny. Dziewczynki szczególnie chętnie oblegały kąciki tatuażu, malowania paznokci i oryginalnego makijażu. Każde dziecko mogło otrzymać watę cukrową i popcorn, zjeść kiełbaskę z grilla i biwakową grochówkę. Każdy mógł do woli częstować się ciastem i innymi pysznościami, przygotowanymi przez rodziców, napoje zapewniła firma Hoop i Coca Cola. Wspaniała zabawę i radość towarzysząca wszystkim uczestnikom pikniku zawdzięczamy aktywnej współpracy sponsorów, nauczycieli, rodziców i wolontariuszy. Dzieci uczestniczące w konkursach zdobywały atrakcyjne nagrody, natomiast każde dziecko otrzymało prezent z okazji swojego święta.   

Manifestacja: nie pal przy mnie!Spektakl teatralny

Niedawno w naszej szkole gościliśmy aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali spektakl pod tytułem „O jeden krok za daleko…” była to opowieść o narastającej patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych i portali społecznościowych, braku zrozumienia, rozładowywania napięć poprzez zachowania ryzykowne, stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej.

 

Przemysław Salamonik

Bałtowski Kompleks Turystyczny - Park Dinozaurów JuraPark

 W dniu 31 maja wychowankowie i uczniowie SOSW w Piasecznie uczestniczyli w niezwykle interesującej wycieczce do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego – Parku Dinozaurów JuraPark.

 Moc atrakcji, które na nas czekały mogły przyprawić wszystkich o zawrót głowy. Więcej …

 
 
Śniadanie z Mamą i Tatą

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy do oglądania zdjęć.
Wszystkiego najlepszego :) 

 

Dzień otwarty 

 

Niezwykły dzień przeżyliśmy w poniedziałek, 23 maja, w naszym Ośrodku. Wszyscy chętni mogli tego dnia obejrzeć naszą szkołę oraz wziąć udział w warsztatach przeprowadzonych dla uczniów. Współorganizatorem tego dnia byli wolontariusze z firmy Coca Cola. Nasi wychowankowie mieli tego dnia mnóstwo atrakcji: warsztaty kulinarne w profesjonalnej pracowni kucharskiej, warsztaty ogrodnicze, podczas których dzieciaki sadziły rośliny, które ozdobią ich klasy i warsztaty plastyczne. Starsi uczyli się układać bukiety oraz efektownie zaaranżować stół.  Nagrodzono uczestników dwóch konkursów: plastycznego – dla młodszych uczniów i na najciekawszą kartę menu – dla uczniów szkoły zawodowej. Po południu, w związku z obchodami Dnia Zawodowca, zebranym gościom uczniowie szkoły zawodowej zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne i hotelarskie w konkursie. Współzawodnictwo drużyn przyniosło wiele emocji oglądającym, a poziom wiedzy był wyrównany. Wygrały klasa pierwsza i trzecia.

Dla uczniów z niepełnosprawnością, autyzmem i Zespołem Aspergera każde działanie praktyczne, ciekawe wydarzenie stanowi ważną szansę na rozwój. Dlatego też Ośrodek bardzo dba o współpracę z wolontariuszami i ludźmi dobrego serca, którzy chcą zaoferować pomoc i wsparcie dzieciom. Pani Sylwia Pyszkowska z firmy Coca Cola mówi, że dla wolontariuszy spotkania z dziećmi są z jednej strony dużym wyzwaniem, z drugiej – przynoszą im ogromną radość, że mogą podzielić się z bardziej potrzebującymi, dać im swój czas, uśmiech i zainteresowanie.  Takie spotkania zawsze uczą obie strony. Dlatego mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie, serdecznie zapraszamy J

Takiego dnia otwartego moglibyśmy sobie życzyć co roku. Ci, którzy nas odwiedzili byli pod wrażeniem naszego Ośrodka, bo rzeczywiście mamy się czym pochwalić.

Głównymi organizatorkami dnia otwartego były panie Adrianna Matuszczak i Anna Jaciubek.

Czytam z dużym cd.

pobierz: informacje .doc; relacja .doc


17 maja odbyła się wycieczka uczniów szkoły podstawowej do Kazimierza Dolnego.

Wycieczkę zorganizowała dla nas pani Bożena Jaczewska. Zwiedzaliśmy rynek z zabytkowymi kamienicami, kościół farny, basztę i ruiny zamku. Podziwialiśmy panoramę miasta i okolic. Planowaliśmy wejść na Górę Trzech Krzyży, ale wystraszył nas przelotny deszcz.  Nie byłoby wycieczki do Kazimierza bez kogutów z ciasta i pamiątek, które mogliśmy kupić na rynku.

Po zwiedzaniu meleksami, czyli pojazdami napędzanymi elektrycznie pojechaliśmy do wąwozu. Mogliśmy tam obejrzeć między innymi wielkie drzewa oraz korzenie. Potem zjedliśmy pyszny obiad i popłynęliśmy statkiem po Wiśle. Wystawiając twarze do słońca i karmiąc rybitwy podziwialiśmy przepiękny krajobraz Kazimierza i okolic.

Była to wspaniała wycieczka, pełna wrażeń, w miłej atmosferze. 


Galeria zdjęć z wycieczki do Kazimierza Dolnego

 Wycieczka do Centrum Konferencyjno – Apartamentowego „Mrówka”


Dnia 17.05.2016 roku grupa uczniów z klasy III zawodowej o kierunku kucharz pod opieką Marcina Jaśkiewicza odbyła wycieczkę do Centrum Konferencyjno – Apartamentowego „Mrówka” pomiędzy Konstancinem, a Warszawą. Jest to budynek przygotowany na udzielanie usług gastronomicznych jak i noclegowych. Mogliśmy zobaczyć dział gastronomiczny, jego układ funkcjonalny oraz jak przebiega organizacja pracy w większych zakładach gastronomicznych. Ponadto obejrzeliśmy salę konferencyjną, okolicznościową bankietową, szkoleniową i inne. W miłym towarzystwie Pani Manager również byliśmy świadkami pokojów noclegowych i apartamentów.

Wycieczka była super!!! Oto kilka zdjęć od Pana Marcina i uczniów.

Pozdrawiamy!!!


Wycieczka na Farmę Iluzji

Dnia 18 maja uczniowie klas I - IV odwiedzili "Farmę Iluzji" w Trojanowie. Podróż minęła nam szybko i komfortowo. Pomimo złej pogody na ustach dzieciaków widniały szerokie uśmiechy. Uczniowie mieli okazje przebywać m.in. w "Krzywym domku", "Tunelu zapomnienia" czy "Labiryncie", a także zobaczyć występ iluzjonisty "Pana Ząbka". W trakcie przerwy w zwiedzaniu farmy zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla :) Wizyta okazała się strzałem w dziesiątkę! Dzieciaki były zainteresowane i co najważniejsze zadowolone :)

 


galeriazdjęć z wycieczkina farmę iluzji klas I-III


Teatryk "Dzikie Łabędzie"

12 maja uczniowie kl Ia, IIa i IIIa odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie. Uczestniczyli w przedstawieniu kukiełkowym pt. "Dzikie Łabędzie" organizowanym przez aktorów z formacji "Arlekin" z Białegostoku. 

Po bardzo miłym i humorystyczny przywitaniu wszystkie dzieci przeniosły się razem z aktorami w zaczarowany świat magii. Przeżywaliśmy radości i smutki głównych bohaterów. Po zakończeniu przedstawienia oglądaliśmy i dotykaliśmy kukiełki, zadawaliśmy wiele pytań dotyczących teatru. W miłym nastroju pożegnaliśmy się z organizatorami.Klasa II gas przygotowała projekt gimnazjalny o Stanach zjednoczonych. 

 

W ubiegłym roku trzech uczniów z tej klasy wzięło udział w konkursie o USA i osiągnęli dobre wyniki. Więc postanowiliśmy kontynuować temat w projekcie gimnazjalnym. Głównymi problemami do rozwiązania   mieliśmy przyczyny wojny secesyjnej, ale przedstawiliśmy  również informacje o układzie politycznym i gospodarczym tego państwa, położeniu geograficznym,  o trzech największych miastach oraz o największej gwieździe pop muzyki ubiegłego stulecia Elvisie Presley. Zaśpiewaliśmy również jego piosenkę ”Can’t Help Falling In Love With You”.

Na końcu przewidzieliśmy quiz dla publiczności i poczęstunek- ciasto amerykańskie Brownie, które piekliśmy  na technice z panią Basią Błasiak. Klasa wykonała także wielką mapę Stanów Zjednoczonych na zajęciach artystycznych z panią  Martą Słupską. Projekt przedstawiliśmy w formie prezentacji  w programie Power Point w dwóch wersjach językowych: po angielsku i po polsku. Na lekcjach informatyki, razem z panią Zofią Smoczyńską dobieraliśmy z Internetu odpowiednie do informacji obrazki i zdjęcia. Jesteśmy bardzo dumni z naszej pracy. A oto prezentacja w formacie .pdf oraz Quiz dla publiczności.

Klasa II gas z wychowawczynią p. Tatianą Gliniak


18 maja 2016 odbyła się Powiatową Konferencję Naukowo – Szkoleniową „Potrzeby edukacyjne uczniów ze spektrum autyzmu” pod patronatem Starosty Piaseczyńskiego. Konferencja skierowana była do rodziców, nauczycieli, terapeutów, pedagogów i psychologów pracujących z dziećmi i młodzieżą
z autyzmem i Zespołem Aspergera.
Więcej…


XIII KONKURS RECYTATORSKI I PLASTYCZNY W JURKACH

 

Hasłem tegorocznego konkursu była, Piękna nasza Polska cała….” -  cytat z wiersza Wincentego Pola. Ach …..jaka piękna! W konkursie recytatorskim naszą placówkę reprezentowali:

▪ Sandra Skrzypczak z kl. IVa przygotowywana przez p. Irminę Frąckiewicz,

▪ Oskar górski z kl. II gimnazjum

▪  Klaudia Markiewicz z kl. II ZSZ przygotowywani przez p. Monikę Budzik.

Oskar Górski z wierszem Kazimierza Przerwy –Tetmajera pt., Pozdrowienie” o polskich Tatrach zajął II miejsce.  Gratulujemy!!!

W konkursie plastycznym Sylwia Gazda z kl. V zajęła I miejsce a Aleksandra Raszka zdobyła wyróżnienie. Uczennice przygotowała p. Anna Jaciubek. Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji za rok.

Monika BudzikProjekt edukacyjny

 

W dniu 28.04.2016 r. kl. II gimnazjum przedstawiła prezentację projektu edukacyjnego pt. Chemia wokół nas”. Więcej ...

Wycieczka do Kielc VIII Powiatowy Turniej Talentów W dniu 26.04.2016r uczestniczyliśmy w VIII Powiatowym Turnieju Talentów w Grodzisku Mazowieckim.

Jest Nam niezmiernie miło poinformować, iż zostaliśmy okrzyknięci "DOMINATORAMI" festiwalu :) Poczytaj więcej ... Galeria zdjęć kliknij.Wycieczka klas czwartych do Ogrodu Botanicznego w Powsinie - 25 kwietnia 2016

25 kwietnia uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami zwiedzili Ogród Botaniczny w Powsinie. Przy wejściu do ogrodu powitały nas różnokolorowe tulipany i bratki. Pięknie rozkwitły też magnolie i forsycje. W szklarni uczniowie mogli dotknąć owoców cytrusowych oraz przyjrzeć się pływającym rybkom. Po przejściu ,,tatrzańskiego szlaku’’ wróciliśmy do szkoły. 

 Galeria zdjęć z wycieczki do Powsina - kliknij

Projekt basen - kwiecień 2016 - zobacz więcej zdjęć - kliknij

 


Wycieczka klas 4a, 4c, 5b i 6a na film pt. "Zwierzogród"

15 kwietnia pod opieką wychowawców i opiekunów cztery klasy ze Szkoły Podstawowej wybrały się na integracyjną wycieczkę do kina na film pt. "Zwierzogród". Film świetnie w dowcipny sposób pokazał jak wszyscy jesteśmy różni i jak warto walczyć o swoje marzenia, mimo, że te nie spełniają się od razu. Uczniowie mieli też okazję w praktyce korzystać z rozkładów jazdy i obliczać czas przejazdu. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną!!! zobaczcie sami - kliknij aby obejrzeć więcej zdjęć
„Żyj smacznie i zdrowo – gotuj kolorowo”  – wydarzenie społeczne zorganizowane przez uczniów.

12 kwietnia 2016 r. klasa 3gimnazjum  przygotowała dla klas 1g ,1gas, 2g, 2gas oraz 3z  imprezę promującą zdrowe odżywianie pt. „Żyj smacznie i zdrowo – gotuj kolorowo”, podobna akcja została przygotowana dla uczniów młodszych z kl. 6a i  4d (7.04).

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach programu SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE oraz programu edukacyjnego Winiary pod patronatem MEN - „Żyj smacznie i zdrowo”. Więcej ... pobierz plik .docx  

 
Zobacz więcej zdjęć z warsztatów kulinarnych - kliknij.


14 kwietnia uczniowie szkoły zawodowej reprezentowali naszą placówkę na Międzywojewódzkim konkursie "Na najładniej udekorowany stół i potrawę łatwą, smaczną i zdrową”, który odbył sie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. św. Franciszka z Asyżu w Nowym mieście nad Pilicą. Uczestniczyło 5 drużyn z innych szkół: z Nowego Miasta, Grójca, Rawy Mazowieckiej, Jurek i Piaseczna. W konkursie oceniana była sałatka wykonana przez uczniów i dekoracja stołu. My zaproponowaliśmy aranżacje na Komunię. Sałatkę przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Katarzyny Kożuchowskiej a dekorację stoły pod kierunkiem p. Anny Jaciubek

 

Otrzymaliśmy wyróżnienie i piękne nagrody. Imprezie towarzyszył także pyszny poczęstunek. 

Po konkursie zwiedziliśmy Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów i Muzeum Błogosławionego Ojca Honorata Koźmińskiego. Niesamowite wrażenie wywarła na nas figura Ojca Honorata wykonana z gipsu i silikonu a także konfesjonał, w który Ojciec spowiadał.

Był to udany wyjazd i niesamowite wrażenia. Zobaczcie galerię zdjęć...
Anna Jaciubek


W dniu 13.04.2016r w Lesznie odbyły  się biegi przełajowe w dwóch kategoriach wiekowych. W imprezie startowało 12 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów. Rywalizacja prowadzona była  w dwóch kategoriach wiekowych: zespołowej i indywidualnej. W kategorii  dziewcząt do 16 lat nasza szkoła zajęła V miejsce a  Monika Zając  była V.   W kategorii dziewcząt powyżej 16 lat zajęliśmy VI miejsce. W klasyfikacji zespołowej chłopców do  lat 16 nasza szkoła zajęła III miejsce, a Mikołaj Drewicz był III. W kategorii chłopców powyżej 16 lat nasza szkoła zajęła V miejsce a Adrian Zając był VI. W każdej kategorii wiekowej startowało ponad 40 zawodników. W dniu 12.05.16 nasi reprezentanci wezmą udział w zawodach lekkoatletycznych w Otwocku.

 

Biegi przełajowe 13 kwietnia 2016 - galeria zdjęć, kliknij


I ogólnoszkolny konkurs historyczny dla uczniów Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej

31.03. 2016 r. w naszej szkole odbył się I ogólnoszkolny konkurs historyczny „Żołnierze wyklęci – Zapomniani bohaterowie”   zorganizowany przez nauczyciela historii p. Przemysława Salamonika dla uczniów gimnazjum i zasadniczej szkoły zawodowej.

Celem Konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wiedzy o żołnierzach wyklętych, oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych. Uczniowie rozwiązywali test z zadaniami otwartymi i zamkniętymi, których łącznie było 18. Niebawem rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

Przemysław Salamonik


Szanowni rodzice

Zespół terapeutów SOSW w Piasecznie nawiązał współpracę z Centrum Wspomagania Rozwoju Osobowości w Warszawie. Placówka ta od wielu lat organizuje na przełomie kwietnia i maja tzw. dni otwarte.

Możecie więc Państwo wspólnie z dziećmi skorzystać z oferty CWRO w Warszawie.

 16 kwietnia 2016r. godzina 12 oo - 13 oo

" sobota z..... dieta dla mózgu - zaburzenia neurorozwojowe"

 16 kwietnia 2016r. godzina 13 oo - 15 oo

" sobota z....... dojrzałością szkolną dla rodziców dzieci 5 i 6 letnich" więcej ofert dni otwartych ...Jako Rodzice mają Państwo swój udział w kreowaniu kariery swojego dziecka. Państwa dzieci przygotowują się do jednej z ważniejszych decyzji w swoim życiu: wyboru zawodu więcej: Wskazówki pomocne w udzielaniu dziecku wsparcia w procesie przygotowania do wyboru zawodu

Wręczenie nagród w konkursie matematyczno-przyrodniczym i VII Festiwalu Piosenki Angielskiej - kliknij by zobaczyć zdjęcia


Zdrowe i kolorowe drugie śniadanie.W środę 6 kwietnia uczniowie SP uczestniczyli w dniu kanapkowym. Celem zajęć było nabywanie przez dzieci  dobrych nawyków żywieniowych. Przygotowane samodzielnie kanapki wyglądały kolorowo i smakowały przepysznie.
Zobaczcie sami ...

B. Jaczewska 


Konkurs matematyczno-przyrodniczy dla klas IV - VI Szkoły Podstawowej

  Jak co roku z nadejściem wiosny uczniowie stanęli w szranki z zadaniami z zakresu przyrody i matematyki. Nauczycielki p. Bożena Jaczewska i p. Magda Kowalik przygotowały zestawy zadań dla uczniów klas 4, 5, 6 Szkoły Podstawowej, którzy zakwalifikowali się do konkursu. Wystartowali najlepsi z poszczególnych klas.

   

Więcej...

Galeria zdjęć z przebiegu konkursu.


Przeżyjmy to raz jeszcze: film z rozdania nagród w VII Powiatowym Konkursie Plastycznym "Pejzaże" nagrany przez itvpiaseczno. Kliknij na link.


Pierwszy dzień wiosny - galeria zdjęć


Prezentacja projektu gimnazjalnego"Piaseczno-nasze miasto"
obejrzyj spot promocyjny Piaseczna -kliknij link:
http://www.powiat-piaseczynski.info/piaseczno/62-informacja/8383-obejrzyj-spot-promocyjny-piaseczna
Konkurs wiedzy o Piasecznie.pptx
Piaseczno nasze miasto.pptx
Projekt edukacyjny .doc

galeria zdjęć

Wycieczka do Kazimierza Dolnego dla uczniów klas IV-VI SP

W dniu 17maja 2016r planujemy wycieczkę 1- dniową do Kazimierza Dolnego. Miasto położone jest w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, nad Wisłą, w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Zobacz miejsca, które planujemy odwiedzić...

Koszt wycieczki 100zł. Wpłaty przyjmuje B. Jaczewska
 


Konkurs  pt. "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna lub kartka z życzeniami świątecznymi."

W marcu  dwie uczennice naszej szkoły pod kierunkiem p. A.Jaciubek  wykonały prace na konkurs  pt. "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna lub kartka z życzeniami świątecznymi."Organizatorem konkursu były biblioteka publiczna Miasta i Gminy Piaseczno oddział dla dzieci i młodzieży w Piasecznie i biblioteka szkoły podstawowej nr 5 w Piaseczne. Sylwia Gazda zdobyła I miejsce a Angelika Tomczyńska  II miejsce w tej samej kategorii. W konkursie wzięli też udział uczniowie z klasy III a. Pod kierunkiem nauczyciela p. Marzeny  Olchowik wykonali kartki świąteczne. Wyróżnienia i nagrody zdobyli: Jaś Kielczyk, Ola Raszka, Weronika Rządnik, Franek Syguła, Kuba Soćko, Mikołaj Ziembicki. Gratulacje.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnych konkursach.  Zobacz zdjęcia.
Anna Jaciubek


Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Marta Rybińska i Mateusz Putkiewicz  wraz z opiekunem wzięli udział  w uroczystościach upamiętniających obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych .Najpierw odprawiona  została w intencji żołnierzy Msza Święta w kościele pod wezwaniem Św. Anny, następnym punktem uroczystości był uroczysty apel poległych  i złożenie kwiatów pod tablicą pamięci "W hołdzie Żołnierzom  Wyklętym  za męstwo i niezłomną postawę w obronie Niepodległej Ojczyzny". Mimo niesprzyjającej pogody było to dla nas ogromne przeżycie i niezapomniana lekcja historii. Zobacz zdjęcia.

Anna Jaciubek


Kolejny konkurs ortograficzny dla klas IV-VI rozstrzygnięty!

Zwycięzcą został Filip Ornat z IV b, miejsca drugie przypadły Jurkowi Malinowskiemu i Łukaszowi Soćce, a trzecie - Sandrze Skrzypczak. Uczestników finału wyłoniliśmy z ogólnoszkolnych eliminacji. Serdecznie zapraszam na kolejny konkurs w przyszłym roku. Szansę na udział ma każdy uczeń, zachęcam więc do systematycznej pracy nad ortografią, praktyka czyni mistrza!

Katarzyna Staśkiewicz


Święta tuż, tuż... - konkurs na palmę wielkanocną

 Podczas marcowych lekcji plastyki nasi uczniowie przygotowywali piękne Wielkanocne Palmy.  Prace dzieci wezmą udział w konkursie ,, Tradycyjna Palma Wielkanocna” organizowanym przez Muzeum Regionalne w Piasecznie. Konkurs ma na celu szerzenie tradycji ręcznego wykonywania palm Wielkanocnych . Prace konkursowe będzie można podziwiać oraz nabyć podczas Kiermaszu Wielkanocnego odbywającego się 20 marca na rynku w Piasecznie, dochód ze sprzedaży konkursowych prac  zasili fundację ,, Pomóż Dorosnąć”. Serdecznie zachęcamy.

Marta Słupska – nauczycielka plastyki 

 Zobacz zdjęcia palm wykonanych przez klasy 4b, 4c, 2 gas i ich autorów


Konkurs – „Kanapkowy Zawrót Głowy”

W dniu 16.03.w środę w naszym Ośrodku odbył się Konkurs Kanapkowy. Do konkursu organizowanego przez p. Katarzynę Kożuchowską i p. Katarzynę Wrzesińską przystąpiła Szkoła Zawodowa i Gimnazjum. Była to odmiana od dotychczasowego konkursu sałatkowego. Jak co roku, poziom umiejętności kulinarnych okazał się bardzo wysoki. Naszym uczniom nie brakowało pomysłowości i fantazji. Na kanapkach pojawiały się motylki, biedronki, sowy, misie, buźki i ryby, a nawet trójwymiarowy statek. Jury miało niezwykle trudne zadanie w wyłonieniu zwycięzców. Ocenie podlegały nie tylko walory dekoracyjne i wartość odżywcza kanapek, ale estetyka i sposób podania. 

Oto zwycięzcy:

I miejsce - klasa Iz

II miejsce – klasa IIIz

III miejsce - klasa I gau

 GRATULUJEMY!!! I zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


Wycieczka do hotelu DeSilva w Piasecznie

W piątek 11 marca klasa III gimnazjum i kl. I ZSZ (hotelarze) odbyli wycieczkę do zaprzyjaźnionego trzygwiazdkowego hotelu DeSilva w Piasecznie. Uczniowie mogli zapoznać się z zasadami funkcjonowania organizacji obiektu hotelarskiego. Pan Michał Wiercioch -dyrektor operacyjny hotelu- pięknie i z pasją opowiadał nam o pracy w hotelu, zasadami współpracy między pracownikami, a także o zadaniach hotelu menadżerskiego, jakim jest ten obiekt.  Wychowankowie obejrzeli jednostki mieszkalne, sale konferencyjne, restaurację a także zaplecze i pomieszczenia socjalne. Wszyscy byli pod wrażeniem. Uczniowie klasy trzeciej mogli osobiście przekonać sie jak wygląda prawdziwy hotel a grupa hotelarzy miejsce przyszłych praktyk zawodowych.   Dodatkowo mieliśmy okazję skosztować wypieków tutejszej kuchni. Było pysznie. Zobacz zdjęcia.

 Dziękuję wszystkim pracownikom hotelu za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

Organizator wycieczki Anna Jaciubek


 Wycieczka do Muzeum Wojska Polskiego

W dniu 17.03.2016r. uczniowie klas I ZSZ i II ZSZ wraz z wychowawcami p. K. Wrzesińska i p. P. Salamonikiem wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wojska Polskiego. Tematem przewodnim naszej wizyty, była wystawa o Żołnierzach wyklętych. Więcej ...


Szkolna Sokomania
 

Akcja „Sokomania” rozpoczęła się 1 marca 2016 i trwała 2 tygodnie. W wir robienia świeżych soków wkręciła się z dużym zaangażowaniem cała szkoła. Więcej...

Galeria zdjęć ZSZ Galeria zdjęć 4c   Sokomania w 4d   Galeria zdjęć cdJUŻ WKRÓTCE
WYCIECZKA!

Zapraszamy uczniów GIMNAZJUM i ZSZ na szkolną wycieczkę do przepięknych miejsc w Kielcach…

To fantastyczne miasto, kolebka polskiej geologii przyciąga uwagę i proponuje wiele atrakcji między innymi REZERWAT PRZYRODY „KADZIELNIA” I CENTRUM GEOEDUKACJI W REZERWACIE PRZYRODY „WIETRZNIA”…

Jednodniowa wycieczka do Kielc odbędzie się:

dnia 15 kwietnia 2016 roku a jej koszt to 70 zł.

Zapisy trwają do 5 kwietnia u wychowawców klas lub u organizatora: Pani Katarzyny M. Liptak.

Zajrzyj do galerii by dowiedzieć się gdzie będziemy.


VII Festiwalu Piosenki Angielskiej odbył się 26 lutego 2016 roku. Festiwal miał za zadanie zachęcać dzieci do nauki języka angielskiego poprzez zabawę oraz rozwijać  umiejętności artystyczno-sceniczne.

Rywalizacja odbywała się w dwóch zespołach: zespole klas od pierwszej do szóstej szkoły podstawowej, oraz zespole klas z gimnazjum oraz szkoły zawodowej. Więcej o festiwalu ...
Galeria zdjęć z VII Szkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej


Wyniki szkolnego konkursu "Czytanie ze zrozumieniem"


W dniu 23 lutego odbył się apel, na którym dokonano podsumowania wielu konkursów za sem. I roku 2015/1016

Rozstrzygnięto konkurs  „Najaktywniejszy czytelnik”. Nagrodzono 17 osób.  

Nagrodzono 3 klasy, które zwyciężyły w konkursie  Najaktywniej  czytająca klasa :

Wręczono  również 10 nagród książkowych  za udział w szkolnym konkursie na najładniejszy „Zeszyt lektur”. 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału  w kolejnych edycjach  konkursów.

Przypomnienie:

W semestrze II zapraszamy do udziału w konkursach:

 1.  „Czytam z dorosłym” – kwiecień 2016 r.
 2.  Zeszyt lektur – do końca maja 2016 r.
 3.  Najaktywniejszy czytelnik – za semestr  II,
 4.  Najaktywniej czytająca klasa – za semestr II

Nagrodzono również uczestników  Szkolnej Olimpiady   Fizycznej i  Chemicznej.
Laureatami w każdej z olimpiad zostali:

Gratulujemy wszechstronnej wiedzy!!! Lista nagrodzonych: kliknij. Galeria zdjęć.

Galeria: rozdanie nagród dla uczniów gimnazjum


 
Konkurs matematyczno-przyrodniczy klas I-III

Pod koniec stycznia odbył się w naszej szkole konkurs matematyczno-przyrodniczy dla klas I-III szkoły podstawowej. Zadania dostosowane do trzech poziomów wiadomości były przygotowane w formie testu. Uczniowie pracowali indywidualnie. Pod okiem organizatorek konkursu p. Marzeny Olchowik i p. Eweliny Wasilkowskiej oraz wychowawców klas uczniowie rozwiązywali problemy dotyczące roślin, zwierząt, liczenia, geometrii, orientacji przestrzennej.
Lista nagrodzonych
zdjęcia z konkursu


 

Fotorelacja z balu karnawałowego klas młodszych, który odbył się w dniu 28 stycznia 2016 pod hasłem "Witajcie w naszej bajce"- kliknijOgłoszenie wyników szkolnego konkursu 
„Moja pasja-mój wymarzony zawód” kliknij  

 

Renata Hać

  
Konkurs wiedzy o komputerach i internecie 26 stycznia 2016 kliknij


kliknij aby pobrać powyższy dokument w formacie.docx

Inscenizacja historyczna

Kto pamięta, jak powstała Polska i kto był pierwszym jej władcą? Na pewno uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy oglądali przedstawienie historyczne o pierwszych Piastach.
W czwartek 21 stycznia odwiedzili nas panowie, którzy pokazali nam, jak wyglądał średniowieczny rycerz i jego ekwipunek, pokazali nam, jak Polacy walczyli z Niemcami, opowiedzieli o pierwszych władcach naszego kraju. Dzieci mogły też otrzymać denara za poprawną odpowiedź na zadane pytanie. Okazało się, że wiele osób doskonale pamięta, w którym roku był chrzest Polski, jak miała na imię żona Mieszka i kto był pierwszym królem.
Dziękujemy bardzo firmie Arkona za ciekawy i zabawny pokaz i z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.  

Katarzyna Staśkiewicz

Galeria zdjęć z inscenizacji historycznej 

I Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Biegowym i w Biegu na Rakietach Śnieżnych Olimpiad Specjalnych Piaseczno 20.01.2016 – Stadion GOSIR
W zawodach uczestniczyło 26 zawodników z 4 Klubów Olimpiad Specjalny uprawiających narciarstwo biegowe i biegi na rakietach śnieżnych na terenie Mazowsza(Warszawy, Kozienic, Opactwa i Piaseczna). Najliczniejszą grupę 12 zawodników stanowili reprezentanci Klubu Komandos działającym przy SOSW w Piasecznie. W
ięcej ...


Karnawałowy Bal Charytatywny już po raz drugi okazał się sukcesem. Bal odbył się w przepięknej sali bankietowej "Maria" w Jastrzębiu, goście doskonale się bawili do białego rana w karnawałowych rytmach, które zapodawał DJ- Jarek Wielańczyk.

Wiele firm ofiarowało nam produkty niezbędne do przygotowania części konsumpcyjnej balu. Wielu darczyńców ofiarowało nam piękne przedmioty, które goście licytowali podczas "Licytacji Rzeczy Pięknych", wśród nich były karnety do znanych restauracji, salonów kosmetycznych, teatru. Obrazy ofiarowane przez lokalnych artystów plastyków. Podobnie jak poprzednio ogromna popularnością cieszyła się licytacja koszulek piłkarskich z autografami zawodników.

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do naszego sukcesu.

Agnieszka Niczyporuk

Galeria zdjęć z balu  

Mecenasi balu


Rozpoczął się projekt: „Czytamy najmłodszym.” - zobacz zdjęcia

 Uczennice klasy 3 gimnazjum Weronika i Ania wraz z nauczycielką języka polskiego, p. Moniką Budzik, odwiedziły uczniów klasy 1 a. W trakcie spotkania czytały młodszym kolegom książkę o przygodach Koziołka Matołka. Lektura spodobała się  dzieciom,  które słuchały uważnie, oglądały ilustracje, zadawały pytania, wykonały piękne ilustracje. Zajęcia minęły szybko, ale mamy nadzieję, że uda się je powtarzać. Więcej informacji.

Monika Budzik

Wycieczka do Muzeum Katyńskiego w Warszawie zobacz zdjęcia

W dniu 7 stycznia klasy III gimnazjum, I ZSZ i II ZSZ pojechały ...  więcej ...

 w szkole

W dniu 17.XII.2015r.odwiedzili nas pracownicy Citibanku, więcej ...


„Gwiazdki z nieba”

 

Podczas świątecznych warsztatów kreatywnych prowadzonych przez pracowników agencji reklamowej IQ Marketing powstał kolejny film z naszą gwiazdkową obsadą.

Zobaczcie, czego nasze Gwiazdki życzą sobie na święta oraz jak powstawały dwa świąteczne obrazy, których reprodukcje znalazły się na naszych kartkach świątecznych. 

Koordynatorami projektu byli: Marcin Skwira, Przemysław Blat, Kamil Sołonowicz. Kliknij aby zobaczyć film.

Film  „Gwiazdki z nieba” można również obejrzeć na naszym fanpage’u:

https://pl-pl.facebook.com/SOSW.Piaseczno/

INTEGRACYJNE WARSZTATY PLASTYCZNE pt. „Świąteczna kartka”

Nadszedł świąteczny czas… Czas składania  życzeń.  Z  tej okazji  15 grudnia b.r.  uczniowie klas gimnazjalnych SOSW  I gau, I gas i II gas wspólnie z uczniami  klasy II b gimnazjum Szkoły Marzeń wzięli udział w integracyjnych  warsztatach plastycznych pt. „Świąteczna kartka” zorganizowanych przez p. Izabelę Jakubowską wychowawcę kl. I gau oraz p. Magdalenę Sławińską –nauczycielkę matematyki z partnerskiej szkoły.

Istotą tego spotkania było wspólne przeżywanie świątecznych emocji  oraz stworzenie  płaszczyzny do wspólnego dialogu tak, aby dystans dzielący te dwie grupy uczniowskie zmniejszył się. Warsztaty okazały się dla wszystkich uczestników  wielką przygodą i dobrą zabawą. Dostrzec można  było obustronne zaangażowanie i współpracę, za co wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Wszystkie kartki można  podziwiać na świątecznej wystawie w naszej szkole,  w sali nr 8 na II piętrze. Zapraszamy!!!

Zobacz zdjęciaz warsztatów.

Odkręcamy bezdomność

Od października do grudnia odbywało się w naszej szkole zbieranie plastikowych nakrętek dla schroniska w Józefowie, w którym przebywają bezdomne psy i koty. Akcja prowadzona była pod hasłem ,,Odkręcamy bezdomność,,. Nasi uczniowie kochają zwierzęta, bardzo zaangażowali się w tę akcję. Podziękowania od dyrekcji schroniska znajdują się też na stronie: 

https://www.facebook.com/schroniskojozefow/photos/
a.116205118434505.27565.113956451992705/944157848972557/?type=3&theater

Marzena Olchowik, Bożena Jaczewska


Góra Grosza 2015


W tegorocznej akcji uczestniczyli  prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. 
Zebraliśmy
196zl 40gr.

Najwięcej pieniędzy zebrali uczniowie klas:

1. klasa Iz - 33zł 61gr.

2. klasa IIIz - 21zł 90gr.

3. klasa II gas -21zł 79gr.

4. klasa IIz - 19zł 85 gr.

5. klasa IIIb SP - 18zł 87gr.

6. klasa IVd SP - 15zł.

Dziękujemy za zaangażowanie w akcję ,, Góra Grosza" uczniom i nauczycielom SOSW.

Organizatorki akcji: Bożena Jaczewska i Marzena Olchowik

Konkurs „Bądź bezpieczny na drodze”

W ramach programu profilaktycznego „Szkoła promująca zdrowie” oraz „Programu B&N - B jak bezpieczny i N jak niechroniony uczestnik ruchu drogowego” w naszej szkole odbył się konkurs „Bądź bezpieczny na drodze”.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie począwszy od pierwszej klasy szkoły podstawowej do szkoły zawodowej, którzy konkurowali w swoich kategoriach klasowych. Więcej ...

Galeria zdjęć z przebiegu konkursu.galeriasosw: jasełka i szkolna wigilia 2015


 Olimpiady Specjalne

   Każdy prawdziwy sportowiec marzy o udziale w igrzyskach olimpijskich. Dzięki zaangażowaniu pana Dariusza Kluszczyńskiego nasi uczniowie także zyskali taką możliwość. W środę dziesięcioro członków klubu Komandos wzięło udział w zawodach sportowych w narciarstwie na Górce Szczęśliwickiej. W obecności pani dyrektor Marii Zakościelnej uroczystego otwarcia dokonał pan Darek, zjeżdżając z flagą Olimpiad Specjalnych, a przysięgę w imieniu wszystkich zawodników złożyła Patrycja Lemecha. Konkurowaliśmy z dwoma warszawskimi klubami i w każdej dyscyplinie zdobyliśmy medal.

   Rozgrywkom towarzyszyła gorąca atmosfera i wielkie emocje, gdyż wyzwania w poszczególnych konkurencjach były naprawdę duże.

Pierwszą dyscypliną był bieg na 10 metrów. Reprezentowali nas Dominika Markiewicz, Dawid Pal i Patryk Lipiec

Druga konkurencja to zjazd z 20 metrów. Tutaj swoje umiejętności prezentowali Filip Seliga, Sebastian Ziembicki, Ola Raszka, Eryk Laskowski, Patrycja Lemecha, Artur Fabisiak

Trzecia to slalom swobodny, z samego szczytu Górki Szczęsliwickiej zjeżdżali Julia Krawczyk, Damian Gawrych i Sergiusz Kondraciuk.  

Opiekunowie i rodzice byli pod wielkim wrażeniem umiejętności dzieci, ponieważ ich wyczyny na stoku zaskoczyły wszystkich. Młodzi sportowcy nie tylko świetnie się bawili, ale także pokazali, że znają sprzęt narciarski, potrafią korzystać z wyciągu i czują się pewnie na stoku. Jest to ogromny krok w uspołecznieniu naszych wychowanków. Ponadto dzieci budują wiarę w swoje możliwości, pokonują lęki i ograniczenia, na ich twarzach gościła tego dnia radość i satysfakcja.

Zdobywcy pierwszych miejsc: Sebastian Ziembicki i Sergiusz Kondraciuk mają szansę wziąć udział w ogólnopolskich zawodach w Zakopanem, trzymamy kciuki! Oby tak dalej! Miejmy nadzieję, że klub Komandos będzie dalej rozwijał się tak prężnie, a już dzisiaj gratulujemy dotychczasowych osiągnięć :-)

Zobacz: galeriasosw: 1 miting w narciarstwie zjazdowym olimpiad specjalnych

Piernikowanie

Święta za pasem. Nasz dzieciaki z całych sił i z pełnym zaangażowaniem przygotowują się do nich.

 We wtorek wraz z uczniami i ich rodzicami spotkaliśmy się w szkolnej stołówce na wspólnym Piernikowaniu. Z 5 kg mąki powstała góra pierników, których aromat rozniósł się chyba na całe Piaseczno. Rodzice i dzieci własnoręcznie wałkowali, wycinali i dekorowali ciasteczka.

 Świąteczne Piernikowanie stało się już naszą tradycją. Za każdym razem przynosi dzieciom ogromną radość i wprowadza w świąteczny czas.

Akcję zorganizowały pani Monika Bondyra-Przybyłek i pani Agata Kowalczyk – wychowawczynie klas I-III oraz pani Katarzyna Kożuchowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Tekst: Małgorzata Fudali, Katarzyna Staśkiewicz

Mikołajki
 
Jak co roku zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski  w naszej szkole Mikołajki w naszej szkole. Przybysz z Laponii poczęstował wszystkich słodyczami. 
 Były  to radosne chwile dla wszystkich dzieci.

W dniu 04 grudnia 2015 r. naszych najmłodszych uczniów odwiedził nie kto inny jak sam Święty Mikołaj. Ale zanim przybył wyczekiwany Gość, dzieci przygotowały się do tej wizyty.  Wszyscy zgromadzili się w określonym miejscu zaopatrzone w kredki, mazaki oraz wiedzę o naszym Gościu. Były pytania dotyczące Mikołaja, tańce przy muzyce oraz kolorowanki, aż nadeszła wyczekiwana chwila… z wielkim hukiem przybył do naszej szkoły Święty Mikołaj.  Uczniowie przywitali gościa wielkimi brawami. Mikołaj z radością rozdawał prezenty dzieciom, one również obdarowały Go własnoręcznie wykonanymi laurkami, kolorowankami. Dzieci z podekscytowaniem rozpakowywały swoje podarunki. Klasy miały możliwość zrobieni sobie pamiątkowego zdjęcia z Mikołajem. Na pożegnanie Gościa wspólnie zatańczyły i zaśpiewały piosenkę. Radości nie było końca. Mamy nadzieję ze za rok Mikołaj również o nas nie zapomni!

Organizatorami mikołajek dla kl. I-III SP były Marzena Olchowik, Edyta Zygmunt-Skorupska.

Zobacz zdjęcia z odwiedzin Mikołaja. 

Reprezentacja   Klubu Komandos na  I Miting  w Narciarstwie Zjazdowym  Olimpiad Specjalnych w dniu 16.12.2015. na Szczęśliwicach w Warszawie.

Uroczyste otwarcie szkoły po remoncie 27 listopada (piątek) o godz. 1330

27 listopada spotkaliśmy się na uroczystym apelu.

 Świętowaliśmy trzy ważne wydarzenia: otwarcie po remoncie naszej placówki dla wszystkich uczniów, ślubowanie klas pierwszych oraz  Dzień Nauczyciela.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Zarządu Powiatu Piaseczyńskiego ze starostą Wojciechem Ołdakowskim, przedstawiciele Rady Powiatu, Rady Rodziców, Fundacji "Pomóż dorosnąć" oraz pracownicy naszego Ośrodka, rodzice i uczniowie. Gościli również u nas operatorzy telewizji Polsat. Najmłodsi z klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali przyjęci do grona naszej szkolnej społeczności. Starsi uczniowie uczcili ten dzień wierszami, tańcem i piosenką. Złożyli życzenia
i wręczyli samodzielnie wykonane na tę okazję upominki. Rozstaliśmy się w miłych  nastrojach.   
Tekst: Marzena Olchowik 
zobacz zdjęcia z tego wydarzenia

link: Nowe oblicze Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego. Piaseczno

link: Otwarcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Piasecznie TV

link: Kurier Mazowiecki o otwarciu SOSW w Piasecznie - YouTubeZabawa andrzejkowa - zobacz zdjęcia

Zgodnie z polską tradycją dnia 02.12.2015r. odbyła się zabawa andrzejkowa, podczas której chętni do poznania przyszłości wróżyli sobie, przelewając roztopiony wosk przez otwór klucza. Często także doszukują się symbolicznych znaczeń w przedmiotach, nabierających w tym dniu szczególnej mocy.

Zabawa andrzejkowa odbyła się w świetlicy szkolnej. Uczniowie podczas zabawy przeżyli wspaniały czas, pełen magii, konkursów i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Kto chciał przekonać się, czy będzie miał powodzenie w miłości, ustawiał buty i kierował je w stronę drzwi śledząc, czy jego (jej) jako pierwszy przekroczy próg. Największym uznaniem cieszyły się konkursy taneczne.

Tegoroczne andrzejki można uznać za udane. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

 Osoby odpowiedzialne za przygotowanie zabawy andrzejkowej- Anna Kłos, Przemysław Salamonik, Jacek Dołęga i Paweł Sternik.


Święto Niepodległości w naszej szkole 

       Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów.

      Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszym Ośrodku przebiegały na wielu płaszczyznach.

      10 listopada uczniowie Gimnazjum pod przewodnictwem Pani Moniki Budzik udali się pod tablicę upamiętniającą marszałka Józefa Piłsudskiego, by w chwili skupienia i zadumy złożyć kwiaty. Nie obyło się także bez odśpiewania pieśni patriotycznych. Wizyta ta była wyrafinowaną lekcją historii, trafiająca chyba do każdego, podaną w atrakcyjny, inny niż podręcznikowy sposób.

      12 listopada w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniane zostały nam dni 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane występami artystycznymi dzieci oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.

      Po zakończeniu części artystycznej p.Dyrektor Maria Zakościelna wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu plastycznego – Symbole Narodowe.

      Trzeba nadmienić, iż konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, czego efekty można było podziwiać na zorganizowanej wystawie.

      Uroczystości z okazji Święta Niepodległości przygotowali nauczyciele: Monika Budzik, Przemysław Blat, Kamil Sołonowicz, oraz Przemysław Salamonik.

zdjęcia z przebiegu święta niepodległości w naszej szkole oraz ze złożenia kwiatów przez uczniów gimnazjum zobacz

   Święto Niepodległości uczciliśmy też konkursem patriotycznym. W sobotę 14 listopada rozegraliśmy pierwszy historyczny turniej międzyklasowy. Zgromadził on piętnaścioro uczestników z klas czwartych, piątych i szóstych. Celem było oczywiście poszerzenie znajomości historii Polski, ale także współpraca wewnątrz drużyny, nauka zdrowej rywalizacji i pokonanie lęku przed wystąpieniami. Okazuje się, że uczniowie mają wiedzę i potrafią pięknie współpracować. Pierwszą konkurencją było przedstawienie znanej pieśni patriotycznej. Każda klasa przygotowała inną pieśń, którą śpiewała lub recytowała pozostałym uczestnikom. Dla niektórych dzieci było to pierwsze wystąpienie przed tak szeroką publicznością. Kolejne konkurencje sprawdzały znajomość naszego hymnu, symboli narodowych, ważnych dat. Nie zabrakło też ćwiczenia z mapą. Jury w składzie pani Anna Jaciubek i pan Marcin Skwira miało twardy orzech do zgryzienia przy ocenianiu występów klas i pełne ręce roboty przy przyznawaniu punktów za pozostałe zadania. Wyniki już niebawem!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy, zaangażowania i umiejętności pracy zespołowej.

Konkurs przygotowała pani Katarzyna Staśkiewicz.

zdjęcia z przebiegu konkursu


Bowling

W miniony czwartek zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos przy SOSW w Piasecznie rywalizowali w X Mazowieckim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych Warszawa 2015.

Zawody odbyły się na Bemowie w pięknej profesjonalnej kręgielni budynku SPIN CITY.  Po uroczystości otwarcia i złożeniu przysięgi przez zawodników do rywalizacji na 6 torach przystąpiło 70 zawodników z Mazowsza. Jedyną dziewczynką z klubu Komandos była Julia Krawczyk, która obchodziła w tym dniu urodziny. Po ponad dwugodzinnej rywalizacji z sześcioma koleżankami z naszego regionu, zwyciężyła i zdobyła zloty medal. Wśród chłopców złote medale wywalczyli: Patryk Lipiec i Mateusz Putkiewicz, a srebrne Damian Gawrych i Krzysztof Kanabus. W swoim debiucie na zawodach tej rangi dobra czwarte miejsca zajęli Sergiusz Kondraciuk i Eryk Laskowski. Opiekunami naszych zawodników na tej imprezie byli: dziadziuś Juli, Pani Tatiana nauczycielka j. ang. i wychowawca klasy II gau oraz Dariusz Kluszczyński. Na zakończenie zawodów organizatorzy zaserwowali zmęczonym zawodnikom pizzę i napoje. Następne zawody w ramach Mazowieckich Olimpiad Specjalnych to w połowie grudnia narciarstwo zjazdowe na Szczęśliwicach w Warszawie, których współorganizatorem będzie Klub Olimpiad Specjalnych Komandos.

Dariusz Kluszczyński


Rozpoczęcie sezonu narciarskiego

Już w październiku rozpoczęły się treningi w narciarstwie alpejskim na całorocznym stoku narciarskim Szczęśliwice na Ochocie w Warszawie. Zajęcia prowadzone są we środy w dwóch grupach 6-cio osobowych. Godzina 15.00-16.00  Grupa z Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos przy SOSW w Piasecznie i 16.00-17.00  grupa ze Szkól specjalnych w Warszawie. Zajęcia prowadzi instruktor narciarstwa alpejskiego i sędzia PZN Dariusz Kluszczyński. Z klubu Komandos do treningów w tej trudnej dyscyplinie spotu zostali zakwalifikowani: Damian Gawrych, Sergiusz Kondraciuk, Patryk Lipiec, Julia Krawczyk, Kamila Szymańska, Patrycja Lemecha, Eryk Laskowski, Filip Seliga i 4 c. Wychowawcą klasy 4 c jest Pani Magdalena Kowalik nauczycielka matematyki i 100% uczniów jej klasy to członkowie Klubu Komandos. Opiekunem grupy trenującej na Szczęśliwicach jest pani Katarzyna Liptak nauczycielka geografii, która wzorowo wywiązuję się ze swoich obowiązków. Życzymy postępów i sukcesów oraz połamania nart. Z narciarskim pozdrowieniem. zdjęcia z treningu 4 listopada 2015 na Górce Szczęśliwickiej 

Dariusz Kluszczyński

Podziękowanie

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim rodzicom i uczniom, którzy włączyli się w Akcję Znicz.

Zebraliśmy 30 zniczy.  Znicze zapaliliśmy na grobach zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w naszej szkole i na mogiłach żołnierzy na pobliskim cmentarzu. Szczególne podziękowanie kieruję do tych uczniów, którzy przynieśli po kilka zniczy, oraz tych, którzy porządkowali groby i teren przy grobach. Mamy nadzieję, że w przyszłości akcja będzie cieszyła się większym zainteresowaniem. 

                                                                    Opiekun Samorządu uczniowskiego A.Jaciubek


Uwaga pracownicy!
Wnioski do Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych należy składać w sekretariacie w terminie do 13 listopada 2015 roku.


Odwiedzamy groby poległych żołnierzy na cmentarzu w Piasecznie.
 
W piątek 29 października przed Świętem Zmarłych uczniowie wraz z nauczycielem wybrali się na cmentarz w Piasecznie. Odwiedzili groby żołnierzy poległych za Ojczyznę. Zapalili znicze i pomodlili się za zmarłych. Zdjęcia.
Tkaczyk Renata


Konkurs plastyczny
Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym  pt."Jesienny liść" więcej…

 


Bowling

W dniu 5.11.2015 odbędą się pierwsze zawody w tym roku szkolnym w ramach Mazowieckich Olimpiad Specjalnych w Bowlingu. Impreza zorganizowana była rok temu na profesjonalnej kręgielni w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego była udanym debiutem zawodników Klubu Komandos. 

5 listopada 2015 roku (czwartek) w Spin City na Bemowie odbędzie się X Mazowiecki Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych.

W załączniku regulamin i karta zgłoszenia.

W zeszłym roku reprezentowało nasz Klub 4 zawodników i cała czwórka osiągnęła bardzo dobre wyniki.

Patryk Lipiec - brązowy medal,
Kamila Szymańska - srebrny medal,
Mariusz Stuczyński i Krzysztof Kanabus złote medale.

W celu wyselekcjonowania najlepszych zawodników na tą imprezę w przyszłym tygodniu 29.10.2015 o godz.9.00 zostaną rozegrane Mistrzostwa SOSW w Bowlingu dla szkoły Podstawowej a następnego dnia 30.10.2015 o godz. 10.30 dla gimnazjum i szkoły zawodowej. Zgłoszenia do środy do godz. 12.00 do Dariusza Kluszczyńskiego.  


Nasza szkoła ubiega się o włączenie naszych  szkolnych świetlic do programu MegaMisja Fundacji Orange.

MegaMisja to nieodpłatny, ogólnopolski program edukacyjny kierowany do szkół podstawowych, w których działają szkolne świetlice. Celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji wychowawców świetlic oraz ich uczniów.

Na start do programu przygotowaliśmy  króciutki filmik, o SOSW i pracy w uczniów świetlicach, zapraszamy do jego obejrzennia.

 Z badań przeprowadzonych przez partnera programu – Centrum Cyfrowe Projekt: Polska wynika, że aż 97% wychowawców świetlic postrzega nowe technologie, jako szansę, by uczynić naukę ciekawszą i łatwiejszą i jednocześnie 80% z nich obawia się o bezpieczeństwo dzieci korzystających z tych technologii.

Kompetencje cyfrowe to umiejętności niezbędne we współczesnym świecie. Dlatego powinniśmy uczyć dzieci, jak w sposób mądry i bezpieczny korzystać z nowych technologii, czyniąc z nich użytkowników świadomych szans, możliwości ale też zagrożeń, jakie niesie wirtualna rzeczywistość i nowoczesne narzędzia.

Fundacja  wychowawcom świetlic uczestniczącym w programie udostępni portal edukacyjny, w którym  będzie wiele ciekawych scenariuszy zajęć. Część z nich dotyczy kwestii bezpiecznego korzystania z nowych mediów. Aby je uatrakcyjnić i trafić w potrzeby najmłodszych, wyzwania oparte będą na mechanizmie gry. Pojawią się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. W MegaMisji stawiamy na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie realizacji zadań i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji. Biorąc udział w wyzwaniach, dzieci z wychowawcą będą gromadzić punkty, po to, by móc wymienić je na atrakcyjne nagrody dla własnej świetlicy

Proszę trzymać za nas kciuki! Zobaczcie nasz filmik ...

Renata Hać

 Bieżące informacje dla rodziców  Uwaga zmiany!!!

Od 19 października (poniedziałek) do odwołania
(tzn. do zakończenia remontu) zajęcia edukacyjne dla klas: 
I gim, II gim, III gim oraz 6a SP nadal odbywać się będą 
w Domu Parafialnym zgodnie z rozkładem zajęć.
  Pozostałe klasy z dniem 19 października wracają
do budynku SOSW przy ul. Szpitalnej 12. 
Zajęcia odbywać się będą zgodnie z rozkładem zajęć.
  Od 19 października rusza internat.
 
Od 19 października wydawane będą również obiady w szkolnej stołówce przy ul. Szpitalnej 12.

Uczniowie uczący się w domu parafialnym na życzenie rodziców mogą być doprowadzeni na obiad pod opieką nauczyciela razem z wychowankami internatu po zakończeniu zajęć edukacyjnych.

  Obowiązuje obuwie na zmianę z białą podeszwą. Buty przechowujemy w podpisanych workach.
  13 października o godz. 1700 zebranie informacyjne dla nauczycieli i wychowawców. Zebranie rodziców odbędzie się 13 października we wtorek o godzinie 1800 w budynku SOSW przy ul. Szpitalnej 12.
Podczas zebrania będzie można odebrać pienądze za podręczniki w ramach wyprawki. 

Uwaga rodzice 


- 1 października rozpoczęły się zajęcia edukacyjne. 1 i 2 października odbywały się wycieczki edukacyjne.
Od 5 pażdziernika poszczegolne klasy realizują podstawę programową zgodnie z rozkładem zajęć. 
Klasa 1a i 2a (wych. p. Ewelina Wasilkowska) oraz klasa 3a (wych. p. Marzena Olchowik) mają zajęcia w budynku SOSW przy ul. Szpitalnej 12 pozostałe klasy uczą się w Domu Parafialnym.

- w dniach od 1 do 9 października szkoła nie zapewnia obiadów.


 

Uwaga rodzice - od 1 października zaczynamy zajęcia edukacyjne. 

Czwartek i piątek - wycieczki edukacyjne.Festiwal Nauki Małego Człowieka

26 września grupa uczniów z kl. IIIa, IVa, Va uczestniczyła w ciekawych zajęciach organizowanych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie rozpoczęło się "podróżą" do wnętrza Ziemi. Następnie wykonywaliśmy interaktywne ćwiczenia, eksperymenty z zastosowaniem substancji chemicznych, barwników, surowców naturalnych. Poznawaliśmy przyrządy optyczne, obserwowaliśmy zjawiska świetlne. Wykonaliśmy spektroskop, przez który mogliśmy zobaczyć tęczę. Widzieliśmy też jak powstaje ogień w różnych kolorach (m.in. zielony, czerwony, fioletowy, niebieski itp.) Obserwowaliśmy suchy lód, ciekły azot, kapiące krople tlenu, świecące żelki, bańki, które nie pękały. Braliśmy udział w fascynujących pokazach i czuliśmy się jak w świecie iluzji.

Marzena Olchowik

zobacz zdjęcia z festiwalu nauki


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

25 września nasi uczniowie sprawdzali czy dorośli znają tabliczkę mnożenia. Zachęceni wynikami sami zabrali się do pracy, aby tak jak dorośli posiąść tę umiejętność tak przydatną na co dzień.

Magda Kowalik

zobacz zdjęciaMiędzyszkolny Turniej dla najmłodszych w „zbijaka”w Grodzisku Mazowieckim 23.09.2015

         W zawodach startowały szkoły z Warszawy i okolic. Rywalizacja odbywała się na Sali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych w Grodzisku Mazowieckim w kategorii szkół podstawowych. Nasz Ośrodek reprezentowały dzieci z klasy IIIa i IVa, które przychodziły na zajęcia opiekuńcze we wrześniu. Drużyna, która pojechała do Grodziska była najmłodszą ekipą, dzielnie stawiała opór starszym koleżankom i kolegom z innych szkół. Za udział w tej imprezie dzieci otrzymały pamiątkowy puchar i gratulacje ze strony Dyrekcji Zespołu Szkół w Grodzisku Mazowieckim.

Dariusz Kluszczyński

Marzena Olchowik - zdjęcia


 „Wyprawa - poprawa”
- pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska.

Tradycyjnie w trzeci piątek września spotkaliśmy się, żeby zrobić coś dobrego dla Ziemi. Najpierw uczniowie przypomnieli sobie jak należy segregować śmieci, a następnie zabrali się do poprawy środowiska w pobliżu SOSW.

Bożena Jaczewska

 


 

Terminy, w których SOSW będzie odpracowywać zajęcia dydaktyczne, które powinny odbyć się we wrześniu kliknij 

 

 Informacja dla rodziców i opiekunów

W związku z trwającym remontem SOSW w Piasecznie placówka do zakończenia prac (ok. 30 września br.) zapewnia wszystkim uczniom szkoły podstawowej niezbędną opiekę wychowawczą.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze odbywać się będą w Domu Parafialnym
przy kościele Św. Anny w Piasecznie w godzinach 700 - 1600

Prosimy rodziców o wypełnienie oświadczenia (druk do pobrania tutaj) i złożenie
1 września w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016.

 

Wyprawka 2015/2016


 


W piątek 21 kwietnia klasy 5a i 6a udały się na wycieczkę do Wilanowa. Podziwialiśmy architekturę pałacu rozkoszując się pięknem budzącej się do życia przyrody. Po poczęstunku w naszym ulubionym fastfoodzie spaliliśmy kalorie bawiąc się wesoło na placu zabaw. Wyczerpani, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.