Sztukatorzy

W ramach projektu Sztukatorzy wychowankowie internatu SOSW w Piasecznie mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do warszawskiego parku trampolin Hangar 646.

      Pobyt w Hangar 646 sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie kształtujące ciało i umysł.

      Kolejnym wydarzeniem zrealizowanym dzięki projektowi Sztukatorzy była całodniowa wycieczka do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego Jura Park w Bałtowie.

      Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik.

      Emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie oko w oko z rekinem zmroziło krew w żyłach.

      Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci odbyły przejażdżkę schoolbusem pomiędzy zwierzętami egzotycznymi: lamami, wielbłądami i strusiami. W dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Uwieńczeniem wycieczki były drobne pamiątki oraz zabawa w parku Rozrywki.

      Wychowankowie internatu mieli także możliwość uczestniczenia w koncertach (Youth Culture), spektaklach: Alicja w Krainie Dziwów, Skrzyneczka z bukowego drewna oraz wieczorach magii i improwizacji (Youth Culture) organizowanych przez Centrum Kultury w Piasecznie.


 

 

W naszej szkole ruszył projekt Sztukatorzy skierowany do wychowanków internatu. W ramach projektu uczniowie staną się aktywnymi uczestnikami sztuki nowoczesnej. Celem projektu jest:

1. Poznawanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego,

2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki,

3. Kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Stowarzyszenie Auxilium pozyskało od Pani Katarzyny Beaty Szulc ze Stowarzyszenia Podarujmy Dzieciom Uśmiech- Foreningen La oss gi et smilz Norwegii oraz Pana Włodzimierza Wiśniewskiego z Gabinetu Okulistyczno-Optyczny w Piasecznie, ul. Szkolna 16.