Teatr szkolny

"Złota rybka" w Centrum Kultury

  

W czwartek, 25 października na deskach teatralnych Centrum Kultury w Piasecznie aktorzy teatru Iskierka odegrali przedstawienie „O Rybaku i Złotej Rybce”.  Spektakl był finałem ośmiomiesięcznego projektu.

Na przedstawienie zaprosiliśmy uczniów ze szkół podstawowych z Piaseczna /SP 1 i SP2/, z Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej STO z Saskiej Kępy, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Zalesia Dolnego, ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Łbiskach. Przybyła Pani Bożena Małkowska-Baranowska dyrektor PPP z Piaseczna, Pani Agnieszka Niczyporuk prezes Auxilium, rodzice naszych aktorów, nowi uczniowie naszej szkoły pod opieką terapeutów.

Nasi aktorzy na deskach teatralnych zabłysnęli już po raz kolejny.  Skupieni, doskonale odgrywający swoje role porwali publiczność i całkowicie nią zawładnęli. Bawili, wzruszali, budzili grozę. Swoim tańcem poderwali widzów do spontanicznych braw. Scenariusz przedstawienia powstawał na próbach i jest wynikiem twórczej pracy całego zespołu. Spodobał się naszej publiczności, dostaliśmy mnóstwo informacji zwrotnych po przedstawieniu.

Nasi aktorzy po spektaklu już tradycyjnie mieli swoje 5 minut sławy, odpowiadając na pytania widzów. Pani dyrektor Renata Walewska-Sajdak usiadła na scenie razem z zespołem i również nie ukrywała swojego podziwu i dumy z uczniów.

Najbardziej dumne ze swoich podopiecznych były instruktorki teatru Adrianna Matuszczak i Katarzyna Filipowska-Czajka, choreografka Agnieszka Habdas oraz nasza nowa instruktorka teatralna Aneta Zarębska.

Bartosz Żukowski - naszym gościem

 

23 kwietnia na zaproszenie p. Katarzyny Filipowskiej - Czajki - opiekunki szkolnego koła teatralnego do naszej szkoły przybył aktor filmowy i teatralny: Bartosz Żukowski. Wszyscy znamy go z roli Waldusia w telewizyjnym serialu "Świat według Kiepskich". 
Z prezentacji, którą wykonali uczniowie klasy I ZB ze  szkoły Branżowej na  zajęciach z informatyki,mogliśmy dowiedzieć się o wielu innych filmach i spektaklach teatralnych, w których grał nasz gość. Młodzież szkolna żywo uczestniczyła w spotkaniu ze znanym aktorem a nasz gość chętnie odpowiadał na liczne pytania. Na zakończenie spotkania w stołówce kabaret szkolny przedstawił swój nowy skecz. Brawo! Można było też dostać autograf i zapozować do wspólnej fotografii.
Członkowie koła teatralnego i aktorzy kabaretu mieli również zaszczyt uczestniczyć w warsztatach teatralnych z Panem Bartoszem. 

Teatr Iskierka z  rozmachem rozpoczął sezon teatralny 2017/18 !

2-go października, po raz kolejny,  przedstawiliśmy „Piękną i bestię” na deskach gościnnego i życzliwego nam Centrum Kultury przy Kościuszki 49 w Piasecznie.

Naszą publiczność stanowili uczniowie z ośrodka w Łbiskach, uczniowie ze SP nr 1 z Piaseczna , ze SP STO nr 5 z Saskiej Kępy, dzieci  z przedszkoli piaseczyńskich.  Odzew ze strony publiczności był bardzo życzliwy i entuzjastyczny!

Do grupy teatralnej dołączyło kilka nowych osób.  W planach mamy warsztaty umiejętności społecznych a potem pełną parą zaczynamy przygotowania do nowego przedstawienia.  Możemy zdradzić, że tym razem zaszumi nam morze i zatańczą morskie stworzenia… 


Projekt teatralny

Po sukcesie przedstawienia „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” rozpoczęliśmy, z jeszcze większą motywacją, realizację kolejnego przedsięwzięcia teatralnego pt. „Piękna i Bestia”. Projekt, nad którym pracujemy, został wybrany wspólnie. W ramach współpracy z podobnym ośrodkiem z Gdyni, pozyskaliśmy scenariusz nagrodzonego „Złotą Maską” przedstawienia dostosowanego do możliwości naszych uczniów, eksponujący ich walory i zdolność bycia na scenie. Zainspirował nas do stworzenia interdyscyplinarnego projektu, który, z zapałem i nadzieją na sukces, realizujemy J Więcej ... kliknij.

Fotorelacja

-warsztaty teatralne

 

-koło projektowania i szycia 

 


Teatr Iskierka

Od września 2016 roku działa teatr szkolny, na razie pod roboczą nazwą „Teatr Iskierka”, jako, że każde nasze spotkanie kończymy trzymając się za ręce i wysyłając iskierkę przyjaźni. Nasze spotkania odbywają się zwykle raz w tygodniu - we wtorki od godz. 17.30 w sali rehabilitacji w kontenerach. Przed przedstawieniem spotykamy się nawet kilka razy w tygodniu:)

Co możemy powiedzieć o naszym teatrze? Chcemy być prawdziwym zespołem, grupą przyjaciół! Chcemy dobrze się bawić, wcielać się w różne role a jednocześnie poznawać coraz lepiej siebie samych. Pracujemy nad umiejętnością wyrażania emocji, improwizacji, nad emisją głosu, nad świadomością własnego ciała. Chcemy tańczyć, śpiewać, ruchem wyrażać to, czego nie umiemy wyrazić słowami…

Mamy już na swoim koncie pierwsze przedstawienie pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, które pokazaliśmy naszym kolegom i nauczycielom w szkole oraz małym pacjentom w szpitalu. Opinie zebraliśmy bardzo pozytywne:)

 

Film z występu w szpitalu      

Teatr Iskierka prowadzą: Katarzyna Filipowska (logopeda, specjalista w zakresie emisji głosu), lubi stawiać dzieciom aktorskie wyzwania i Agata Knapik (nauczycielka muzyki), Jej mocną stroną jest gra na instrumentach, taniec i śpiew.