Teatr szkolny


Projekt teatralny

Po sukcesie przedstawienia „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” rozpoczęliśmy, z jeszcze większą motywacją, realizację kolejnego przedsięwzięcia teatralnego pt. „Piękna i Bestia”. Projekt, nad którym pracujemy, został wybrany wspólnie. W ramach współpracy z podobnym ośrodkiem z Gdyni, pozyskaliśmy scenariusz nagrodzonego „Złotą Maską” przedstawienia dostosowanego do możliwości naszych uczniów, eksponujący ich walory i zdolność bycia na scenie. Zainspirował nas do stworzenia interdyscyplinarnego projektu, który, z zapałem i nadzieją na sukces, realizujemy J Więcej ... kliknij.

Fotorelacja

-warsztaty teatralne

 

-koło projektowania i szycia 

 


Teatr Iskierka

Od września 2016 roku działa teatr szkolny, na razie pod roboczą nazwą „Teatr Iskierka”, jako, że każde nasze spotkanie kończymy trzymając się za ręce i wysyłając iskierkę przyjaźni. Nasze spotkania odbywają się zwykle raz w tygodniu - we wtorki od godz. 17.30 w sali rehabilitacji w kontenerach. Przed przedstawieniem spotykamy się nawet kilka razy w tygodniu:)

Co możemy powiedzieć o naszym teatrze? Chcemy być prawdziwym zespołem, grupą przyjaciół! Chcemy dobrze się bawić, wcielać się w różne role a jednocześnie poznawać coraz lepiej siebie samych. Pracujemy nad umiejętnością wyrażania emocji, improwizacji, nad emisją głosu, nad świadomością własnego ciała. Chcemy tańczyć, śpiewać, ruchem wyrażać to, czego nie umiemy wyrazić słowami…

Mamy już na swoim koncie pierwsze przedstawienie pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, które pokazaliśmy naszym kolegom i nauczycielom w szkole oraz małym pacjentom w szpitalu. Opinie zebraliśmy bardzo pozytywne:)

 

Film z występu w szpitalu      

Teatr Iskierka prowadzą: Katarzyna Filipowska (logopeda, specjalista w zakresie emisji głosu), lubi stawiać dzieciom aktorskie wyzwania i Agata Knapik (nauczycielka muzyki), Jej mocną stroną jest gra na instrumentach, taniec i śpiew.