O nas-prezentacje

Witaj na stronie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Piasecznie.
Przyjmujemy dzieci mające problemy z nauką, dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera.


prezentacja naszego Ośrodka

prezentacja naszego Ośrodka wykonana na potrzeby konferencji: "Zachowania trudne u osób  z autyzmem  i  Zespołem Aspergera"
 
W skład naszego Ośrodka wchodzi: 

Szkoła Podstawowa nr 7
Gimnazjum nr 5
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 4
Liceum Ogólnokształcące Specjalne
Internat
W roku szkolnym 2017/2018 w związku z reformą edukacji została utworzona Szkoła Branżowa I stopnia, która zastąpi Zasadniczą Szkołę Zawodową.
W roku szkolnym 2017/2018 zostały utworzone klasy siódme Szkoły Podstawowej jako część 8 - klasowej Szkoły Podstawowej, która zastąpi wygasające Gimnazjum.     Oferujemy szeroki zakres zajęć rewalidacyjnych, terapeutycznych i kompensacyjno - wyrównawczych. Działa koło teatralne i koło ekologa. Uczniowie mogą uczęszczać na bezpłatne zajęcia z logopedii i gimnastyki korekcyjnej. W programie są zajęcia z języka angielskiego i informatyki. W wolnym czasie na dzieci czeka półinternat i biblioteka.
Szkoła dla dzieci autustycznych i z Zespołem Aspergera to nasza oferta od roku szkolnego 2009/2010.

Dla dzieci spoza terenu lub będących w trudnej sytuacji oferujemy pobyt w internacie od poniedziałku do piątku. Jesteśmy placówką feryjną dzieci przebywają w internacie od poniedziałku rano do piątku po południu. Weekendy, święta, ferie, wakacje spędzają w domach lub innych placówkach.