Czas na basen

05.12.2015r odbyło się uroczyste zakończenie projektu "Czas na basen" współfinansowanego przez Stowarzyszenie Auxilium oraz Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Po trzech miesiącach zajęć z akwaterapii na basenie w przedszkolu "Baśniowy Zameczek" w Zalesiu Dolnym dzieci z autyzmem mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami i osiągnięciami .
Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody oraz statuetki wykonane przez dorosłe osoby z autyzmem, które pracują w Pracowni Rzeczy Różnych w Wilczej Górze prowadzonej przez fundację Synapsis.

Równolegle z zajęciami w wodzie odbywały się warsztaty świąteczne gdzie gdzie nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi wykonywali ozdoby choinkowe, ozdabiali świąteczne pierniczki.
Zwieńczeniem imprezy była wizyta Świętego Mikołaja który widząc nasze wspaniałe dzieci obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami.

Zarząd Stowarzyszenia Auxilium składa serdeczne podziękowania Wszystkim osobom które przyczyniły się do faktu że projekt okazał się sukcesem.

                                                           Agnieszka Niczyporuk
                                                           Prezes Stowarzyszenia

zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia 15 września 2015 nasi uczniowie rozpoczęli zajęcia z akwaterapii. Zajęcia te odbywają się w ramach projektu organizowanego przez Stowarzyszenie „Auxilium” działające przy naszej szkole. Zajęcia odbywają się w ramach projektu dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe.
Zajęcia odbywają się w kameralnym basenie w sam raz dla naszych uczniów w Piasecznie przy ul. Bukowej 12, prowadzone są cudowną Panią Joannę Heretę, w zajęciach biorą udział uczniowie wraz z rodzicami. Już pierwsze zajęcia pokazały, że pomysł zajęć w wodzie to strzał w dziesiątkę, wszyscy uczestnicy są zadowoleni z takiej formy terapii.