Mat at show: konkurs matematyczno-przyrodniczy

Idea konkursu Mat at show 

Wynikiem wieloletmiej już współpracy i wspólnego organizowania konkursów matematyczno - przyrodniczych przez nauczycieli matematyki i przyrody: Magdalenę Kowalik i Bożenę Jaczewską jest wypracowanie nowej formuły konkursu. Początkowo konkurs ten miał formę testu pisemnego, przypominającego sprawdzian szóstoklasisty i egzamin gimnazjalny w części matematyczno - przyrodniczej.
Z czasem okazało się (wnioski ze sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego), że istnieje potrzeba ściślejszego powiązania matematyki i przyrody z życiem codziennym. Stąd nowa formuła konkursu.

Konkurs matematyczno - przyrodniczy - 16 kwietnia 2015

16 kwietnia 2015 odbył się w naszej szkole konkurs matematyczno przyrodniczy dla uczniów Szkoły Podstawowej.  Zawodnicy wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach reprezentowali swoje klasy. Uczniowie pracowali w grupach i rozwiązywali zadania z różnych dziedzin matematyki i przyrody. 

Scenariusz konkursu 

Galeria zdjęć z przebiegu konkursu


Konkurs matematyczno - przyrodniczy 4 kwietnia 2014


Tradycyjnie jak co roku pod koniec marca lub na początku kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs matematyczno- przyrodniczy. Nowością była formuła konkursu polegająca na żywym spotkaniu z matematyką i przyrodą. Pod okiem organizatorek konkursu p. Magdaleny Kowalik oraz p. Bożeny Jaczewskiej uczniowie klas IV, V i VI ważyli, mierzyli, kroili jabłka, robili zakupy, budowali, znajdowali, liczyli, odpowiadali na pytania. W nagrodę za poprawnie wykonane zadania otrzymywali słodkie punkty dla swojej drużyny. Była motywacja i prawie sportowa rywalizacja. Zaangażowani byli wszyscy. Na koniec dokonaliśmy podziału nagród. Przydała się tabliczka dzielenia i dzielenie z resztą....

Zresztą :) zobaczcie sami...