Klub Olimpiad Specjalnych


Klub Olimpiad Specjalnych "KOMANDOS"

Zarząd. 1. Dariusz Kluszczyński
              2. Katarzyna Malinowska
              3. Olga Szponarska

Kontakt do przewodniczącego klubu Dariusza Kluszczyńskiego
tel: 692 398 745
e-mail: lozn@interia.pl
 


Wyniki Amatorskiego Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego dla Dzieci, Kobiet i Mężczyzn o Puchar Starosty Piaseczyńskiego – 31.05.2019r. 

Regulamin Amatorskiego  Integracyjnego  Turnieju Tenisa Stołowego dla Dzieci,  Kobiet i Mężczyzn o Puchar Starosty Piaseczyńskiego – 31.05.2019r. godz. 9.00 Hala Widowiskowo – SportowaGala Sportu 2019 


Zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos SOSW Piaseczno zostali wyróżnieni przez Burmistrz Piaseczna w kategorii :
1. Nadzieja 2019 roku - Berenika Ciechomska za sukcesy w pływaniu i narciarstwie.
2. Damian Gawrych - 2 złote medale na Mazowieckich Zawodach Olimpiad Specjalnych w pływaniu.
3. Katarzyna Malinowska - działacz sportowy 2019 roku za działalność w zakresie narciarstwa i bowlingu.
4. Dariusz Kluszczyński - w kategorii trener za wybitne osiągnięcia sportowe w 2018 roku.

 

Zawodnikom, działaczom i trenerom gratulacje składali i wręczali nagrody: Burmistrz i V-ce Burmistrzowie oraz przedstawiciele Rady Miasta, a także Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

 

Narty 2018 web_documents/narciarstwo_i_rakiety_2019.doc

 

Miting pływacki

 

 

W dniu  15 .11.2018  uczniowie  SOSW w piasecznie reprezentowali Klub Olimpiad  Specjalnych Komados  na XV Mazowieckim Mitingu  Pływackim Olimpiad Specjalnych  na  Pływalni  na ul. Jagielońskiej  w Warszawie. W zawodach startowało około 100  zawodników z terenu Mazowsza podzielonych na grupy o podobnych umiejętnościach  pływackich.

 Najlepsze wyniki z naszej szkoły  uzyskał  ponownie Damian  Gawrych, który  zwyciężył  na dystansie 100 m stylem dowolnym, a później zdobył  drugi złoty medal na 50m stylem dowolnym. Sukcesem zakończył swój start  1  miejscem i złotym medalem Kacper Żondełek na dystansie 50m stylem dowolnym. Na 100m stylem dowolnym Kacper zajął 5 miejsce.  Na zawodach  debiutowała bardzo udanie  10 letnia Berenika  Ciechomska . Najpierw uzyskała 5 miejsce na 50 m stylem  dowolnym, później  zdobyła 3 miejsce brązowy  medal na 50 m stylem grzbietowym. Julia Krawczyk  zajęła 4 miejsca  w dwóch konkurencjach: 50m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowy.  Patryk Pyka reprezentował szkołę na 15 m ze sprzętem i zajął 6 miejsce. Serdeczne podziękowania dla Pani Joanny Kakiet- Żondełek za opiekę nad grupą na zawodach i w czasie przejazdów.

 Ze sportowym pozdrowieniem  Darek KluszczyńskiNo i jest sie czym pochwalić!

 

25 października 2018 nasi uczniowie na Mazowieckich Zawodach Olimpiad Specjalnych zdobyli wiele medali i świetnie się bawili. Gratulacje!!!


Miting Narciarski

W czwartek 14.12.2017  Na Szczęśliwcach w Warszawie odbyły się ostatnie w tym roku zawody z udziałem uczniów z naszej szkoły. W III Mazowiecki Miting Olimpiad Specjalnych w Narciarstwie Zjazdowym rozgrywany był w 3 konkurencjach: bieg narciarski na 10m, slalom dowolny i slalom gigant dla najlepiej jeżdżących. W biegu narciarskim na 10m 1 miejsce w swojej grupie zajął Patryk Lipiec.    W najsilniejszej grupie dziewcząt w slalomie gigancie, srebrny medal zdobyła Julia Krawczyk. W tej samej konkurencji 3 miejsce wywalczył Kacper Żondełek, a drugie Eryk Laskowski. Najmłodszy zawodnik naszej ekipy, Mateusz Urbański, zdobył srebrny medal. W najsilniejszej grupie zawodników najlepszymi umiejętnościami w pokonywaniu bramek w slalomie gigancie wykazał się Damian Gawrych, który zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium. Wszystkich zawodników gorąco dopingowali rodzice i kontuzjowany Sergiusz Kondraciuk. Do zawodów przygotowywali zawodników Katarzyna Malinowska i Dariusz Kluszczyński.

Brawo dla Kacpra!!!


W dniu  9.11.2017  Zawodnicy naszej szkoły godnie reprezentowali Klub Olimpiad Specjalnych Komandos na IX Mazowieckim Mitingu Olimpiad Specjalnych, który odbył się na Pływalni Prawy Brzeg w Warszawie.

Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym 3 miejsce uzyskała Julia Krawczyk, a drugie Patryk Lipiec. Złote medale i pierwsze miejsca w swoich grupach w tej samej konkurencji zdobyli: Kacper Żondełek i Damian Gawrych. Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym Patryk Lipiec wywalczył brązowy medal.  Mama Kacpra była dużą pomocą w opiece nad dziećmi w czasie zawodów.

Dariusz KluszczyńskiDziś tj. 9 listopada 2017 Kacper Żondełek z klasy 6c zdobył złoty medal w pływaniu podczas zawodów Mazowieckiego Mitingu Pływackiego Olimpiad Specjalnych.  Gratulujemy zawodnikowi i opiekunowi!!! Brawo!!!


   

Sezon narciarski 2017/2018 czas zacząć!

Dzieci pod opieka pana Dariusza Kluszczyńskiego i pani Katarzyny Malinowskie zaczęły nowy sezon narciarski.  Szybko przypomniały sobie technikę skrętu i pewnie poruszały sie na nartach.
XI Gminna Olimpiada Młodzieży Szkolnej  Piaseczno 06.06.2017.

Regulamin

Komandosi u Komandosów


 

19 Maja  2017 Klub Olimpiad Specjalnych Komandos zorganizował wycieczkę do

1 Batalionu Kawalerii Powietrznej w  Leźnicy Wielkiej. W programie było:
 

             Zapoznanie z wyposażeniem i uzbrojeniem

             Zapoznanie z tradycjami jednostki

             Zapoznanie z bazą szkoleniową

             Informacje o procesie szkolenia żołnierzy

             pokaz wyszkolenia w tym skoki spadochronowe

Organizatorem wyjazdu był pan Dariusz Kluszczyński.

Trening pływacki - maj 2017

 

Bieg Papieski -zaproszenie

W imieniu Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie oraz Stowarzyszenia Rekreacyjno - Sportowego ,,Kondycja” przypominam o zaproszeniu na IX Bieg Papieski, który odbędzie się 12 maja 2017 roku na Stadionie Miejskim w Piasecznie.  

Podczas IX Biegu Papieskiego przewidziane są liczne atrakcje. Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostaną dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Nasi nauczyciele, rodzice i gimnazjaliści przygotują słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników wydarzenia.  Regulamin biegu-kliknij by pobrać.

Agata Szajna

(koordynator IX Biegu Papieskiego) 


Klasa 5c na lodowisku - zamknięcie sezonu zimowego
http://sportowa.warszawa.pl/aktualnosci/sport/narciarstwo-alpejskie-22-marca-zawody-integracyjne-na-szcz-liwicach
Kliknij aby pobrać i zobaczyć wyniki zawodów


Regulamin i program zawodów 22 marca 2017


 

Film ten niech będzie podziękowaniem dla Darka Kluszczyńskiego za niestrudzoną i efektywną pracę wychowawcy i instruktora. "Cieszysz się ?"
Kolejny dzień szkolenia w ramach wycieczki narciarskiej zorganizowanej przez Złoczewskie Towarzystwo Sportowe dla KOS KOMANDOS w Piasecznie 

     


 

II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Biegowym i w Biegu na Rakietach Śnieżnych Olimpiad Specjalnych, które odbędą się  9 lutego 2017 - Regulamin

Nasi na podsumowaniu roku sportowego gminy PiasecznoWręczenie zaproszeń na podsumowanie roku sportowego w najbliższy poniedziałekTenis stołowy 2016_2017Wyniki turnieju Grand Prix SOSW w Tenisie Stołowym w grze pojedynczej w kategorii Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Narciarstwo zjazdowe 2016_2017 GMINA PIASECZNO NA GÓRCE SZCZĘŚLIWICKIEJ – II MAZOWIECKI MITYNG W NARCIARSTWIE ZJAZDOWYM OLIMPIAD SPECJALNYCH –
14 grudnia 2016.

 

            W minioną środę na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie odbył się II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych. Organizatorem imprezy sportowej był Mazowiecki Oddział Olimpiad Specjalnych przy współpracy z Klubem Sportowym Olimpiad Specjalnych „KOMANDOS” Piaseczno.  
         Gminę Piaseczno reprezentowała trzynastoosobowa grupa młodzieży
z Klubu Sportowego Olimpiad Specjalnych „KOMANDOS” Piaseczno.  Młodzież startowała w trzech konkurencjach; w slalomie gigancie, zjeździe swobodnym oraz sprincie na 10 m., z podziałem na kategorie wiekowe. Impreza została otwarta zjazdem z górki sztandaru Olimpiad Specjalnych Polska. W tym roku poczet sztandarowy składał się z reprezentantów gminy Piaseczno, Sergiusza Kondraciuk oraz Damiana Gawrycha. Gościem honorowym mityngu była pani Iga Korzeniowska wieloletnia działaczka Olimpiad Specjalnych Polska, przedstawicielka Oddziału Świętokrzyskiego.
         Choć pogoda nie rozpieszczała zawodników jak i organizatorów impreza przebiegała bardzo sprawnie a startująca młodzież po każdym zjeździe była zadowolona i szczęśliwa. Po zawodach zawodnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek.
         Reprezentacja gminy Piaseczno wywalczyła aż 6 medali po dwa w każdym kolorze. Złoty medal w slalomie gigancie wywalczył Sergiusz Kondraciuk broniąc tytuł Mistrza Mazowsza z poprzedniego roku oraz Patryk Lipiec w sprincie na 10m. Srebrny medal zdobyty został przez Dawida Pala w sprincie na 10m. oraz Patrycję Lemechę w zjeździe swobodnym. Z brązowymi krążkami w slalomie gigancie wrócił Damian Gawrych oraz Eryk Laskowski.
         Należy wspomnieć, że Polska jest pierwszym krajem Europy Środkowo-Wschodniej, w którym ruch Olimpiad Specjalnych rozpoczął oficjalną działalność, jeszcze na początku lat osiemdziesiątych. W Olimpiad Specjalnych w Polsce trenuje obecnie ponad 17, 5 tysiąca zawodników, zrzeszonych w 507 klubach, w 18 Oddziałach Regionalnych, mając do wybory 24 dyscypliny sportowe, letnie i zimowe. Idea Olimpiad Specjalnych narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a jej początki sięgają lat sześćdziesiątych  XX wieku, jest skierowana do osób z niepełnosprawnością intelektualną. Założycielką ruchu była Eunice Kennedy Shriver, siostra ówczesnego prezydenta Johna Kennedy’ego. 

Relacja trenera, przewodniczącego klubu Olimpiad Specjalnych, pana Darka Kluszczyńskiego:

W środę 14.12.2016 na Szczęśliwicach w Warszawie odbył się II Mazowiecki Miting Olimpiad Specjalnych w Narciarstwie Zjazdowym, którego współorganizatorem był Klub Komandos SOSW Piaseczno. Przy zmiennych i trudnych warunkach atmosferycznych rywalizowało prawie 30 zawodników z Mazowsza. Do zawodów zgłoszonych było 14 zawodników z Piaseczna, ale powodu pożaru w szkole, choroby i niedyspozycji zawodników na starcie stanęło tylko 6.   Po ceremonii otwarcia zawodnicy walczyli w 3 konkurencjach: Slalomie Gigancie, Slalomie dowolnym i biegu narciarskim na 10 m. W głównej konkurencji mitingu Slalomie gigancie bardzo dobre, dynamiczne i odważne 2 przejazdy zaliczył Sergiusz Kondraciuk, który zdobył 1 miejsce i złoty medal. Udany występ w tej konkurencji miał również Damian Gawrych, który zdobył 3 miejsce i brązowy medal. W młodszej grupie zawodników w slalomie gigancie świetnie spisał się Eryk Laskowski, który dzięki 2 spokojnym i uważnym przejazdom zdobył brązowy medal.

 Duży postęp w porównaniu do poprzedniego roku zrobiła Patrycja Lemecha. Prawidłowo przejechała 4 bramki Slalomu swobodnego i zdobyła srebrny medal.

W konkurencji zawodników o mniejszych możliwościach psychoruchowych świetnie wystartował Patryk Lipiec - 1 miejsce w biegu narciarskim na 10m, a Dawi Pal w tej samej konkurencji wywalczył 2 miejsce. Po dekoracji medalowej wszyscy uczestnicy imprezy zjedli ze smakiem ciepłą Pizze zamówioną przez organizatorów. Zawodnikami Klubu Komandos opiekowały się troskliwie 2 mamy: pani Kasia Kondraciuk i Ala Laskowska oraz nauczyciele pani Kasia Malinowska i Dariusz Kluszczyński.

W najbliższą środę ostatni, opłatkowy trening w tym roku na Górce Szczęśliwickiej.REGULAMIN  
II Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych

Formularz zgłoszeniowy - narciarstwo zjazdowe 2016

Środowe wyjazdy na narty w ramach Klubu Olimpiad Specjalnych

 

 Bowling 2016   

W minioną środę 23.11.2016 zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos przy SOSW w Piasecznie rywalizowali w XI Mazowieckim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych Warszawa 2016.

Zawody odbyły się na Bemowie w pięknej profesjonalnej kręgielni budynku SPIN CITY.  Po uroczystości otwarcia i złożeniu przysięgi przez zawodników z całego Mazowsza do rywalizacji na 10 torach przystąpiło prawie 100 zawodników w 20 grupach uwzględniających wiek i możliwości psychoruchowe.

Piaseczno reprezentowało 3 dziewczynki i 5 chłopców, którzy godnie reprezentowali szkołę i klub Komandos. Opiekunami były mamy; Pani Magdalena Fabisiak i Luiza Krzyżan.

 Najlepszy wynik uzyskał Sergiusz Kondraciuk, który zajął 1 miejsce i zdobył złoty medal, W tej samej grupie dobrze wystartował także Damian Gawrych, któremu do trzeciego miejsca zabrakło 1 punktu i ze zrozumieniem pogodził się z 4 miejscem.  Kolejny bardzo dobry występ w swoich grupach zaliczyli Patryk Lipiec- 2 miejsce, Eryk Laskowski-3 miejsce i Adrian Fabisiak 5 miejsce. Jedyny medal dla dziewcząt wywalczyła Patrycja Lemecha, która zajęła 3 miejsce. Po dogrywce i zaciętej rywalizacji 4 miejsce wywalczyła Kamila Szymańska, nieznacznie wygrywając z Julią Krawczyk.

Wszystkim uczniom i mamom dziękuję za bardzo dobre reprezentowanie szkoły na zawodach tak wysokiej rangi.

Następne zawody w ramach Olimpiad Specjalnych już 14.12.2016 W narciarstwie zjazdowym na Szczęśliwicach w Warszawie. Po dotychczasowych treningach, które zaczęły się już w październiku jest kilku kandydatów do medali z naszego klubu.

  Ze sportowym pozdrowieniem Dariusz Kluszczyński

  

Kalendarz ZAWODÓW REGIONALNYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH 2016


I Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Biegowym i w Biegu na Rakietach Śnieżnych Olimpiad Specjalnych Piaseczno 20.01.2016 – Stadion GOSIR

W zawodach uczestniczyło 26 zawodników z 4 Klubów Olimpiad Specjalny uprawiających narciarstwo biegowe i biegi na rakietach śnieżnych na terenie Mazowsza(Warszawy, Kozienic, Opactwa i Piaseczna). Najliczniejszą grupę 12 zawodników stanowili reprezentanci Klubu Komandos działającym przy SOSW w Piasecznie. Wszyscy zawodnicy wykazywali się ambitną sportową postawą i byli bardzo dzielni w dążeniu do jak najlepszych wyników. Zawody były rozgrywane na bardzo dobrze przygotowanej trasie przy pomocy pracowników GOSIR na dystansach 50m, 100m i 500m w 7 grupach, gdzie brano pod uwagę wiek, płeć, poziom sprawności fizycznej i niepełnosprawności intelektualnej. Zawody uświetniła swoją obecnością Pani Starosta Katarzyna Paprocka, która była honorowym starterem w biegu na rakietach śnieżnych, wspierała w walce sportowej wszystkie dzieci oraz wręczyła medale najlepszym zawodnikom. Wydaje się, że będzie wiernym sympatykiem i kibicem Klubu Komandos. Medale wręczały także mamy zawodników Klubu Komandos Piaseczno pani Alicja Laskowska i Magdalena Fabisiak oraz doktor Jerzy Janowicz. Najbliższe zawody narciarskie to Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zakopanem w dniach 9-12.03.2016 w których będą reprezentować Mazowsze m.in. zawodnicy Klubu Komandos Piaseczno.

Dariusz Kluszczyński

  
Olimpiady Specjalne: 1 miting w narciarstwie zjazdowym olimpiad specjalnych

   Każdy prawdziwy sportowiec marzy o udziale w igrzyskach olimpijskich. Dzięki zaangażowaniu pana Dariusza Kluszczyńskiego nasi uczniowie także zyskali taką możliwość. W środę dziesięcioro członków klubu Komandos wzięło udział w zawodach sportowych w narciarstwie na Górce Szczęśliwickiej. W obecności pani dyrektor Marii Zakościelnej uroczystego otwarcia dokonał pan Darek, zjeżdżając z flagą Olimpiad Specjalnych, a przysięgę w imieniu wszystkich zawodników złożyła Patrycja Lemecha. Konkurowaliśmy z dwoma warszawskimi klubami i w każdej dyscyplinie zdobyliśmy medal.

   Rozgrywkom towarzyszyła gorąca atmosfera i wielkie emocje, gdyż wyzwania w poszczególnych konkurencjach były naprawdę duże.

Pierwszą dyscypliną był bieg na 10 metrów. Reprezentowali nas Dominika Markiewicz, Dawid Pal i Patryk Lipiec

Druga konkurencja to zjazd z 20 metrów. Tutaj swoje umiejętności prezentowali Filip Seliga, Sebastian Ziembicki, Ola Raszka, Eryk Laskowski, Patrycja Lemecha, Artur Fabisiak

Trzecia to slalom swobodny, z samego szczytu Górki Szczęsliwickiej zjeżdżali Julia Krawczyk, Damian Gawrych i Sergiusz Kondraciuk.  

Opiekunowie i rodzice byli pod wielkim wrażeniem umiejętności dzieci, ponieważ ich wyczyny na stoku zaskoczyły wszystkich. Młodzi sportowcy nie tylko świetnie się bawili, ale także pokazali, że znają sprzęt narciarski, potrafią korzystać z wyciągu i czują się pewnie na stoku. Jest to ogromny krok w uspołecznieniu naszych wychowanków. Ponadto dzieci budują wiarę w swoje możliwości, pokonują lęki i ograniczenia, na ich twarzach gościła tego dnia radość i satysfakcja.

Zdobywcy pierwszych miejsc: Sebastian Ziembicki i Sergiusz Kondraciuk mają szansę wziąć udział w ogólnopolskich zawodach w Zakopanem, trzymamy kciuki! Oby tak dalej! Miejmy nadzieję, że klub Komandos będzie dalej rozwijał się tak prężnie, a już dzisiaj gratulujemy dotychczasowych osiągnięć :-)

Zobacz: galeriasosw: 1 miting w narciarstwie zjazdowym olimpiad specjalnychReprezentacja Klubu Komandos na I Miting w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych w dniu 16.12.2015. na Szczęśliwicach w Warszawie.


01.12.2015 ( we wtorek) na hali sportowej w gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II odbędzie się turniej integracyjny w tenisie stołowym na 5 stołach. Klub Komandos będą reprezentować zawodnicy ze szkoły podstawowej, gimnazjum i ZSZ. Wyjście ze szkoły 9.45. Obowiązuje strój sportowy i obuwie sportowe na zmianę!!! Dla uczestników dyplomy i dla najlepszych nagrody rzeczowe!! Ekipa liczyć może 10 osób.

 Ze sportowym pozdrowieniem Darek Kluszczyński

szkolenie trenerów zaplecza kadr narodowych

REGULAMIN  I Mazowiecki Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych

REGULAMIN  VI Ogólnopolski Mityng w Narciarstwie Zjazdowym Olimpiad Specjalnych i IV Ogólnopolski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim Olimpiad Specjalnych Zakopane 11 – 14 marca 2014


W dniu 1.12.2015 uczniowie i zawodnicy Klubu Komandos przy SOSW w Piasecznie uczestniczyli w II Międzyszkolnym Turnieju w Tenisie Stołowym w grze pojedynczej. W turnieju startowało 6 –ciu zawodników z naszej szkoły i 10 z Gimnazjum nr2. Zawody odbywały się na 5-ciu stołach ( w tym 2 pożyczonych z naszej szkoły) i przebiegały w bardzo dobrej sportowej atmosferze połączonej z degustacją zdrowej żywności ( banany, jabłka, soki owocowe). Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor Gimnazjum nr 2 oraz Nauczycielki w-f Agaty Szajny. Sędzią głównym zawodów był Dariusz Kluszczyński. Klub Komandos otrzymał od Dyrekcji Gimnazjum nr 2 zaproszenie na następny turniej w przyszłym roku. Zobacz galerię zdjęć z mitingu.25.11.2015 roku odbył się trening na Szczęśliwicach w warunkach prawie zimowych. Na oblodzonym igielicie doskonaliło umiejętności skrętu równoległego 6-ciu zawodników Klubu Komandos i 5 z Warszawy. Wyróżniający się narciarze to Sergiusz Serek Kondraciuk i Julia Krawczyk z Klubu Komandos. Z grupy Warszawskiej najlepsze umiejętności prezentuje Agnieszka ze Szkoły Specjalnej przy ul. Długiej w Warszawie. Za 3 tygodnie 16.12.2015 Mazowiecka Olimpiada Specjalna w Narciarstwie Alpejskim na Szczęśliwicach.  W dniach 20 - 22.11.2015 roku w COS OPO SZCZYRK Hotel "HARNAŚ" Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Narciarskiego Marek Siderek zorganizował i przeprowadził XVIII Konferencję PZN dla nauczycieli, instruktorów oraz trenerów pracujących w klubach sportowych i szkołach mistrzostwa sportowego w konkurencjach klasycznych, alpejskich i snowboardzie z całej Polski, w której uczestniczyło 131 osób. W konferencji uczestniczył instruktor narciarstwa alpejskiego Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos – Dariusz Kluszczyński


Podczas konferencji wykładowcami byli:

  • SPAROVEC GREGOR / SLO / - Przedstawiciel SWIX NOR; mgr RADOSŁAW ROZMARYNOWSKI - Greenland Group Sp. z o.o.,
  • mgr SANDRA KADUK - AWF KATOWICE; WTS KATOWICE,
  • dr MICHAŁ WILK - AWF KATOWICE; WTS KATOWICE,
  • radca prawna - ANNA PISARKIEWICZ; radca prawna MONIKA KOZŁOWSKA – KANCELARIA RADCÓW PRAWNYCH Kozłowski, Pisarkiewicz –Firek Sp.j.,
  • mgr SŁAWOMIR SZCZEPAŃSKI – „KRZEM 2500.PL”,
  • mgr WOJCIECH BYDLIŃSKI - „SUPERSNOW”,
  • mgr CHMIELEWSKI BARTOSZ - REX POLSKA,
  • mgr JAKUB MICHALCZUK - WYDZIAŁ SZKOLENIA PZN,
  • dr STANISŁAW SZYMANIK - PRZEWODNICZĄCY KOMISJI MEDYCZNEJ PZN.

XVIII Kursokonferencja PZN w Szczyrku zdjęcia ze strony PZN

zdjęcia z konferencji - Dariusz Kluszczyński

Bowling

W miniony czwartek (5. 11. 2015) zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos przy SOSW w Piasecznie rywalizowali w X Mazowieckim Turnieju Bowlingowym Olimpiad Specjalnych Warszawa 2015.

Zawody odbyły się na Bemowie w pięknej profesjonalnej kręgielni budynku SPIN CITY.  Po uroczystości otwarcia i złożeniu przysięgi przez zawodników do rywalizacji na 6 torach przystąpiło 70 zawodników z Mazowsza. Jedyną dziewczynką z klubu Komandos była Julia Krawczyk, która obchodziła w tym dniu urodziny. Po ponad dwugodzinnej rywalizacji z sześcioma koleżankami z naszego regionu, zwyciężyła i zdobyła zloty medal. Wśród chłopców złote medale wywalczyli: Patryk Lipiec i Mateusz Putkiewicz, a srebrne Damian Gawrych i Krzysztof Kanabus. W swoim debiucie na zawodach tej rangi dobra czwarte miejsca zajęli Sergiusz Kondraciuk i Eryk Laskowski. Opiekunami naszych zawodników na tej imprezie byli: dziadziuś Juli, Pani Tatiana nauczycielka j. ang. i wychowawca klasy II gau oraz Dariusz Kluszczyński. Na zakończenie zawodów organizatorzy zaserwowali zmęczonym zawodnikom pizzę i napoje. Następne zawody w ramach Mazowieckich Olimpiad Specjalnych to w połowie grudnia narciarstwo zjazdowe na Szczęśliwicach w Warszawie, których współorganizatorem będzie Klub Olimpiad Specjalnych Komandos.

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego

Już w październiku rozpoczęły się treningi w narciarstwie alpejskim na całorocznym stoku narciarskim Szczęśliwice na Ochocie w Warszawie. Zajęcia prowadzone są we środy w dwóch grupach 6-cio osobowych. Godzina 15.00-16.00  Grupa z Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos przy SOSW w Piasecznie i 16.00-17.00  grupa ze Szkól specjalnych w Warszawie. Zajęcia prowadzi instruktor narciarstwa alpejskiego i sędzia PZN Dariusz Kluszczyński. Z klubu Komandos do treningów w tej trudnej dyscyplinie spotu zostali zakwalifikowani: Damian Gawrych, Sergiusz Kondraciuk, Patryk Lipiec, Julia Krawczyk, Kamila Szymańska, Patrycja Lemecha, Eryk Laskowski, Filip Seliga i 4 c. Wychowawcą klasy 4 c jest Pani Magdalena Kowalik nauczycielka matematyki i 100% uczniów jej klasy to członkowie Klubu Komandos. Opiekunem grupy trenującej na Szczęśliwicach jest pani Katarzyna Liptak nauczycielka geografii, która wzorowo wywiązuję się ze swoich obowiązków. Życzymy postępów i sukcesów oraz połamania nart. Z narciarskim pozdrowieniem. Dariusz Kluszczyński
zdjęcia z treningu 4 listopada 2015 na Górce Szczęśliwickiej 

2 trening - zdjęcia

Trening na Szczęśliwicach w deszczu, 
w trudnych warunkach pogodowych ze względu na duży wiatr,
ale bez kontuzji. Cała szóstka dobrze pokonywała trudności.
Udany debiut narciarski Filipa Seligi i jego taty.
Termin Mistrzostw Mazowsza w Narciarstwie alpejskim
ustalony definitywnie na 16.12.2015. z narciarskim Pozdrowieniem Darek

3 trening zdjęcia


Zajęcia na basenie 24.11. 2015 - zdjęcia
Zajęcia na basenie - zdjęcia,  
Zajęcia na basenie - 10 listopada 2015 - zdjęcia
Trening przed zawodami: bowling - zdjęcia

Wręczenie nagród i prezentacja o Olimpiadach Specjalnych 3 listopada 2015 - zdjęcia

Tenis stołowy 2015/2016


Wspólny trening tenisa stołowego zawodników Klubu Komandos i uczniów Gimnazjum nr 2 przed turniejem, który odbędzie się w dniu 30 listopada w poniedziałek na Sali „ różowego gimnazjum”. 

Zdjęcia z turnieju


Bowling

W dniu 5.11.2015 odbędą się pierwsze zawody w tym roku szkolnym w ramach Mazowieckich Olimpiad Specjalnych w Bowlingu. Impreza zorganizowana była rok temu na profesjonalnej kręgielni w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego była udanym debiutem zawodników Klubu Komandos.

W zeszłym roku reprezentowało nasz Klub 4 zawodników i cała czwórka osiągnęła bardzo dobre wyniki.
Patryk Lipiec - brązowy medal, 
Kamila Szymańska - srebrny medal, 
Mariusz Stuczyński i Krzysztof Kanabus złote medale.

W celu wyselekcjonowania najlepszych zawodników na tą imprezę w przyszłym tygodniu 29.10.2015 o godz.9.00 zostaną rozegrane Mistrzostwa SOSW w Bowlingu dla szkoły Podstawowej a następnego dnia 30.10.2015 o godz. 10.30 dla gimnazjum i szkoły zawodowej. Zgłoszenia do środy do godz. 12.00 do Dariusza Kluszczyńskiego.  

Trening przed zawodami: bowling - zdjęcia

Zawody: bowling - zdjęcia

Narty
Treningi z narciarstwa na Górce Szczęśliwickiej Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos listopad i grudzień dla grupy 6 dzieci z SOSW w Piasecznie. Zobacz zdjęcia z pierwszego treningu 28 października 2015.

 Olimpiady Specjalne zapewniają szkolenie dzieci oraz koszty wyciągu narciarskiego zakończone udziałem w zawodach Mazowieckich, które będą kwalifikacją do Zawodów Ogólnopolskich w Zakopanem w marcu 2016 roku.

Uczniowie i zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos przy SOSW w Piasecznie, którzy mają aktualne badania lekarskie i zostaną zakwalifikowani do szkolenia mają być wyposażeni w sprzęt narciarski, koszt wypożyczenia kompletu narty, buty, kask – 20zł.

Dowóz na Górkę Szcześliwicką do Warszawy będzie zorganizowany Busem w godzinach popołudniowych ze Szkoły ul. Szpitalna 12. Wyjazd ok. 14.00, powrót ok. 18.30.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy instruktor narciarstwa alpejskiego Dariusz Kluszczyński Tel. 692398745.Rolki
Mazowiecki Miting Jazdy Szybkiej na Wrotkach  Olimpiad Specjalnych 16.06.2015 Warszawa - zdjęcia kliknij

      We wtorek zawodnicy Klubu Komandos reprezentowali Piaseczno na zawodach jazdy szybkiej na rolkach na torze Stegny w Warszawie. Po raz pierwszy o nagrody i  medale  z SOSW w Piasecznie walczyły tylko dziewczynki. W finałach Mazowieckich Olimpiad Specjalny  Laura Niczyporuk na dystansie 500 m z czasem 4:56,07 zajęła bardzo dobre 2 miejsce , na dystansie 300m z czasem 2:36,77 wywalczyła 3  miejsce.  Udany start zaliczyła także Kamila Szymańska. Złoty medal zdobyła na 500m z czasem 4:51,69, 2 miejsce na 1000m z czasem 11:03,12.  Szkoda , ze w zawodach nie mógł uczestniczyć żaden chłopiec. Mimo upadów na dobrze przygotowanym torze na Stegnach obyło się bez kontuzji .

           Bardzo wielkie podziękowania dla Pana Jarka Niczyporuka za transport , pomoc i opiekę  na zawodach. Były to ostatnie zawody w tym roku szkolnym w ramach Olimpiad Specjalnych z udziałem zawodników Klubu Komandos. Gratulacje dla zawodniczek i rodziców!!! Życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji!!!

      Ze sportowym pozdrowieniem Dariusz  Kluszczyński  Kajaki


Podziękowanie dla Pana Jacka Andrzejaka www.kajaki-piaseczno.pl za pomoc w organizacji nauki pływania kajakami dla dzieci z Klubu Olimpiad Specjalnych Komandos przy SOSW w Piasecznie.
Kliknij aby zobaczyć zdjęcia.

 

Pływanie

 XII Mazowiecki Miting Pływacki Olimpiad Specjalnych  15 maja 2015 – Warszawa

   Uczniowie   i zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych  Komandos przy SOSW w Piasecznie  startowali  w  dniu 15 maja w Warszawie na zawodach w pływaniu. Zawody odbyły się  na Pływalni „ Prawy Brzeg” przy ul. Jagiellońskiej 7 z udziałem  zawodników z całego Mazowsza i były podsumowaniem efektów szkoleniowych  uzyskanych w czasie treningów w roku szkolnym . Każdy zawodnik miał prawo startować 2 dwóch konkurencjach i sztafecie.

 

   Bardzo dobrze zaprezentował się uczeń klasy V b Patryk Lipiec (wychowawca Justyna Dyś), który na dystansie 25 m stylem grzbietowym  zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal, a na dystansie 50 m stylem dowolnym dopłynął na 4 miejscu. Dużą niespodziankę sprawił jednak uczeń klasy Ig Dawid Pal( wychowawca Izabela Jakubowska), który 2 razy stanął na podium  i zdobył 2 medale. Najpierw  3 miejsce i brązowy medal uzyskał po dramatycznej walce na dystansie  25 m stylem dowolnym, a później  w konkurencji 15 m stylem dowolnym zwyciężył  i stanął na najwyższym stopniu podium. Podziękowania   za dowóz ekipy na zawody należą się Panu Tomaszowi Lipcowi. Uczniowie SOSW zajęcia na basenie miejskim w Piasecznie mieli dzięki  uprzejmości kierownictwu OSiR Piaseczno. 

zobacz zdjęcia: pływanie

Tenis Stołowy

Medale na Gwiazdkę i zakończenie roku 2014

 Zawodnicy Klubu Komandos godnie reprezentowali Piaseczno na X Mazowieckim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych we Wsoli koło Radomia. Zawody rozegrane były w sobotę dniu 13.12.2014 na 12 stołach w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 2 w Radomiu. W turnieju uczestniczyło ponad 100 zawodników z Mazowsza. Klub Komandos przy SOSW w Piasecznie reprezentowali: Kamila Szymańska zajęła 4 miejsce, Daniel Karasiński 3 miejsce i brązowy medal, srebrne medale wywalczyli Mateusz Putkiewicz i Adam Łukasiak. Opiekunami byli: Pani Luiza Krzyżan i Dariusz Kluszczyński.

zobacz zdjęciz: Tenis Stołowy - Radom 13.12.2014

Lista Uczestników Zgłoszonych na X Mazowiecki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych 

w Wsoli k/ Radomia w dniu 13.12.2014 r.

MAGICZNA PIŁECZKA - Indywidualny Konkurs Sprawności

Wyniki Grad Prix w tenisie stołowym

Wyniki Międzyszkolnego turnieju tenisa stołowego w grze pojedynczej w dniu 06.11.2014r

zdjęcia z rozgrywek
Od 30 października w sali sportowej SOSW odbywają się gry w ramach Grand Prix SOSW w tenisie stołowym, w grze pojedynczej  w kategorii „Open”.

Najlepszych 6 zawodników wystąpi w turnieju międzyszkolnym, który odbędzie się      6. 11. 2014 w Gimnazjum nr.2 przy Alei Kalin. Najlepszych 5 zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych „Komandos” wystąpi 29. 11.2014 w Radomiu w ramach mazowieckich olimpiad specjalnych.

Inauguracja działalności klubu - KręgleWe wrześniu powstał przy SOSW Piaseczno,
Klub Olimpiad Specjalnych "Komandos".
W skład zarządu weszli: Przewodniczący- Dariusz Kluszczyński,
sekretarz - Kasia Pelinko, członek zarządu- Halina Lipiec.

W dniu 14.10.2014 odbyły się pierwsze zawody,
w ramach Mazowieckich Olimpiad Specjalnych, w Bowlingu.

Impreza zorganizowana na profesjonalnej kręgielni
w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego
była udanym debiutem zawodników Klubu Komandos.

Wystartowało 4 zawodników
i cała czwórka osiągnęła bardzo dobre wyniki.

Patryk Lipiec 3 miejsce i brązowy medal,
Kamila Szymańska 2 miejsce i srebrny medal,
Mariusz Stuczyński 1 miejsce i złoty medal,
rekordzistą szkoły 110 pkt. w dwóch seriach
został Krzysztof Kanabus 1 miejsce i złoty medal.

Opiekunem w czasie Zawodów w Bowlingu
była mama Kamili Szymańskiej.

zdjęcia Następny start w ramach Mazowieckich Olimpiad Specjalnych 29 listopada w Radomiu w tenisie stołowym.

Eliminacje szkolne w listopadzie.
Najlepsi będą reprezentować Klub Komandos przy SOSW na Olimpiadzie Mazowieckiej.

Kontakt do przewodniczącego klubu Dariusza Kluszczyńskiego
tel: 692 398 745
e-mail:
lozn@interia.pl