Warsztaty plastyczne dla nauczycieli

"Wiosenne inspiracje -papieroplastyka."-warsztaty plastyczne dla nauczycieli

galeria zdjęć z warsztatów 

 20 marca odbyły się w naszej szkole  W PRACOWNI PLASTYCZNEJ warsztaty kreatywne  dla nauczycieli .

 Spotkanie  zapoczątkowała kawa i  słodkie ciasteczko.
Zapoznałam uczestników z fachową literaturą z mojej własnej biblioteczki i czasopismami, które można kupić w każdym kiosku z prasą. Na zajęciach wykorzystałam  bardzo proste a zarazem zróżnicowane i łatwo dostępne materiały .

Tematem naszych warsztatów  była wiosna i zbliżające się Święta Wielkanocne. Starałam się aby moje propozycje były łatwe do wykonania, by można je było wykorzystać w pracy z dziećmi .

 Na początek -wiosenne okienko-praca ta bardzo zaaprobowała uczestniczki. Bardzo starannie  "i z ogromnym zaangażowaniem  powstawały małe- dzieła sztuki "okienka".

Ozdobne dziurkacze cieszyły się dużym powodzeniem. Pozostajemy przy zwiastunach wiosny a zatem bocian z płatków kosmetycznych na wykałaczce. Jak został wykonany zobaczcie sami.

 Następna propozycja to tulipan 3d z papieru -kompozycja półpłaska. Ta szybka i prosta praca wyszła równie ciekawie. Tutaj z kolei uwagę zwróciły ozdobne nożyczki wycinające falbankę tworząc ramkę  naszego obrazka.

Kolejne nasze zmagania z papieroplastyką to już przedsmak świąt-zajączek z rolki po papierze toaletowym z elementami filcu i gotowych elementów dekoracyjnych.

Muszę powiedzieć, że każdy z szaraków  był inny i śmieszny. Uszy z drucików kreatywnych  i ruchome oczy dodały uroku wykonanym zajączkom. 

Na koniec zajęć uczestniczki otrzymały wszystkie szablony i wzory potrzebne do wykonania tych prac plastycznych. Acha oczywiście swoje dzieła autorki mają ze sobą i (widziałam w jednym miejscu) stoją na widocznym miejscu.

Gratuluję wszystkim Paniom talentu , inwencji twórczej i końcowych efektów prac.

 Myślę a nawet wiem z ankiet,  że  zajęcia się  podobały. Uczestniczki były zadowolone i dobrze się bawiły. Miło i pożytecznie w sympatycznej  atmosferze spędziłyśmy czas.

Na potwierdzenie zamieszczam zdjęcia. Uśmiechy i zadowolenie na twarzach Pań i piękne wytwory naszej pracy to ogromna nagroda dla prowadzącego .

Bardzo serdecznie dziękuję za obecność i wsparcie  w czasie zajęć.

 Zapraszam na kolejne warsztaty -czekam na propozycje od Państwa.

pozdrawiam Anna Jaciubek- nauczyciel plastyki

 P.S.

 TAK ZDOLNYCH I PILNYCH UCZNIÓW ŻYCZĘ  WSZYSTKIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM W NASZYM ZAWODZIE